какво да направя

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

какво да направя

Мнениеот Христина Милева » 27 Ное 2011, 02:27

През последния месец поне 4-5 пъти влизат крадци.Два пъти ги видях и звъннах на 112 ,а останалите пъти просто като изляза да нахраня кучето виждам че нещо липсва.След първото обаждане дойде полицай ,а втория път така и никой не се появи.Живея сама (на село)и съм пенсионирана по болест.Придвижвам се трудно.Има ли вариант за подаване на жалба по интернет защото не мога да отида до Бургас.Само през последния месец откраднаха ламарини,стълба,печка(чудо)кюнци,20 чувала подпалки,около 2 кубика дърва и...какво ли още не.През пролетта откраднаха и едното куче -едногодишен лабрадор(имам и каракачанка).Режат мрежата,чупят и събарят циментовите колове за да прескачат.Съпругът ми работи в София и и вчера си дойде ,поправи оградата и само 2-3 часа след като си тръгна и се мръкна чух че нещо изтропа и се оказа че липсват малко дърва.Вече не зная какво да правя и до кого и какви жалби и оплаквания да подавам.Пенсията ми е около 105лв.и не мога да си позволя строеж на 3 метра висока циментова ограда.
Христина Милева
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Ное 2011, 01:38

Re: какво да направя

Мнениеот osata » 27 Ное 2011, 10:35

Лоша работа.
По интернет жалба......теоритично може, но на практика поне според мен - не.
Има няколко дребни решения, но те крадците знаят къде кой как..... ето сама сте написала, че сте "перфектната за крадене" поради ред причини.
Моят съвет е:
СОТ система. Може и по-скъпа, може и чисто елементарна сглобена за 40-50 лв.
Вземате си датчик за движение - 2 броя. Кабел - в зависимост от терена, разположение и т.н. Халогенна лампа - 1000 w - 1 брой. Сирена - 1 бр.
Датчиците за движение имат настройка за работа в светла и тъмна част на денонощието - тези от 10 лв, има и по-хубави, но....като начало евтиното. Поставяте ги... то трябва някой занимавал се с ток техник, или да начертаете двора или снимка- аз ще ви кажа как да ги разположите. Значи идеята е - датчика с лампата е настроен за работа в тъмната част от денонощието, тоест когато някой премине в обсега му светла лампата, а другия със сирената си го включвате в контакта (или с ключе-хубаво е да е светещо ключе) когато... си лягате или искате да сте под охрана. Така като влезе някой лампата светва и сирената "виква" - настойвате си датчика на 5 секунди до 1 минута примерно, вие решавате. И се надявате крадеца да избяга. Ако имате живущи съседи до вас е още по-хубаво.
Като цяло датчиците са по 10 лв бройката, лампата към 10 лв също, кабел е на метър, щепсел, ключе.... общо към 50 лв. Вече може да си добавите акумулаторна батерия и всякакви други екстри, както и да си закупите сот централа и да го направите както се прави. Но си мисля, че и горното ще свърши работа.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: какво да направя

Мнениеот Христина Милева » 27 Ное 2011, 15:44

Благодаря.Това умувахме и ние .Но тъй като и двата пъти когато звънях беше през деня в 11 и 18 часа се интересувам и от вариант с камери. Стария компютър на синът ми с монитор и всичко е тук.Има ли възможност да се включат към него.В метро имаше някакви по 20 лв.Но колко и въобще .....Още веднъж благодаря. Като дойде синът ми ще изпратя снимка или схема .И от двете страни къщите се продават а едната е изцяло разградена.Най-близката обитаема е на 40 -50 метра.
Христина Милева
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Ное 2011, 01:38

Re: какво да направя

Мнениеот kkarakashev » 27 Ное 2011, 16:44

От "метро" не си взимайте ! Личен съвет ;). Ще проверя и аз в Пловдив как вървят цените на що-годе пригодни камери и как да ги свържете в компютър.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: какво да направя

Мнениеот Христина Милева » 27 Ное 2011, 18:12

Благодаря !
Христина Милева
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Ное 2011, 01:38

Re: какво да направя

Мнениеот osata » 27 Ное 2011, 18:41

Христина Милева написа:Благодаря.Това умувахме и ние .Но тъй като и двата пъти когато звънях беше през деня в 11 и 18 часа се интересувам и от вариант с камери. Стария компютър на синът ми с монитор и всичко е тук.Има ли възможност да се включат към него.В метро имаше някакви по 20 лв.Но колко и въобще .....Още веднъж благодаря. Като дойде синът ми ще изпратя снимка или схема .И от двете страни къщите се продават а едната е изцяло разградена.Най-близката обитаема е на 40 -50 метра.


За какво са ви тези камери? Камера без алармена сигнализация означава "камерата е подарък за Айшето, вземайте я". А нали все пак гледаме крайно евтин вариант. Пък и зимата камерата изисква защита от метеорологичните условия.... и какво като имате запис на лица в 02.00 през нощта с шапки на главите при -5 градуса температура? Продават за 5 лв имитация на камера ( само кутията ) която може да си поставите, но пък камерата казва "тук има за крадене и затова чак камери имаме".
Слагайте пищялката и осветление за около 50 лв, и ако няма резултат тогава ъпдейтвайте. Ако искате сложете две - три лампи, повече датчици хващащи различни места около къщата и така. Пищялката може да работи и през деня - то и лампата може, ама смисъл няма. Не ми е специалност, но дайте някаква схема с груби размери на двор и стени на къщата и ще дам някакъв съвет.
Замислям се за една самоделка - датчика да включва нещо бързо загряващо - реотанче, на което има навързани пиратки с барут. Досещате се какво имитират ;) .
Не си давайте парите за глупости. Аз направих грешката да опъвам 100 метра кабели вкъщи за сот, и сега има да давам един куп пари за буквално излишни и взаимопокриващи се датчици.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: какво да направя

Мнениеот dsuzunov » 27 Ное 2011, 19:14

Вас Ви интересува да няма кражби.
За това наблегнете на мерките, възпиращи това.
На няколко места поставете прожектори с датчици за движение и свържете към тях някаква сирена, пищялка или нещо от този род.
Когато крадците попаднат в обсега на датчиците, да се включи прожектора и да свирне сирената.
За да разберат крадците, че те са я задействали. Запасете с с повечко и по-мощни пиратки. Може и един газов пистолет, не са скъпи.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: какво да направя

Мнениеот kkarakashev » 27 Ное 2011, 19:17

osata написа:Замислям се за една самоделка - датчика да включва нещо бързо загряващо - реотанче, на което има навързани пиратки с барут. Досещате се какво имитират ;) .

Като прочетох това и ако жената има телена ограда - кабел + щепсъл + контакт = :idea: :lol: ;)
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: какво да направя

Мнениеот osata » 27 Ное 2011, 23:25

kkarakashev написа:
osata написа:Замислям се за една самоделка - датчика да включва нещо бързо загряващо - реотанче, на което има навързани пиратки с барут. Досещате се какво имитират ;) .

Като прочетох това и ако жената има телена ограда - кабел + щепсъл + контакт = :idea: :lol: ;)


Това не. Ти четеш новини, то какви ли не бомби слагаха в телевизорите и манго го носи вкъщи, взривяваш му къщата (имаше такъв случай), изтрепеш там народа и.....

Ще плашим гаргите. Това е темата. Звук и светлина - ама не от Царевец ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: какво да направя

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 28 Ное 2011, 00:20

Христина Милева написа:През последния месец поне 4-5 пъти влизат крадци.Два пъти ги видях и звъннах на 112 ,а останалите пъти просто като изляза да нахраня кучето виждам че нещо липсва.След първото обаждане дойде полицай ,а втория път така и никой не се появи.Живея сама (на село)и съм пенсионирана по болест.Придвижвам се трудно.Има ли вариант за подаване на жалба по интернет защото не мога да отида до Бургас.Само през последния месец откраднаха ламарини,стълба,печка(чудо)кюнци,20 чувала подпалки,около 2 кубика дърва и...какво ли още не.През пролетта откраднаха и едното куче -едногодишен лабрадор(имам и каракачанка).Режат мрежата,чупят и събарят циментовите колове за да прескачат.Съпругът ми работи в София и и вчера си дойде ,поправи оградата и само 2-3 часа след като си тръгна и се мръкна чух че нещо изтропа и се оказа че липсват малко дърва.Вече не зная какво да правя и до кого и какви жалби и оплаквания да подавам.Пенсията ми е около 105лв.и не мога да си позволя строеж на 3 метра висока циментова ограда.


Обърнете се към полицейския Ви инспектор. До колкото разбирам иде на реч за Бургас.
Това е страницата на ОДМВР-Бургас.
http://www.rdvr-burgas.org/
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта