Дихроматизма и службата

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Дихроматизма и службата

Мнениеот devildog » 27 Юли 2011, 12:35

Здравейте,
Наскоро и то доста неочаквано ми беше открит дихроматизъм(частична цветна слепота). Въпроса който бих желал да задам е, мога ли с този проблем да изпълнявам първородния си дълг за служба на обществото и държавата в структорите на МВР?

Конкретния вид на цветното нарушение не ми беше установен. До сега не съм имал проблеми, даже не го осъзнавах, но на кръговете на Ишихара във ВМА не се представих отлично. Обяснено ми бе, че не е най-тежката, но май не е и най-леката форма на заболяването.

П.С Разговорно се ползва далтонизъм, но всъщност далтонизма е конкретна форма на дихроматизма, за това не го използвам като термин. Справка Уикипедия.


Здраве и сила!
Поздрави!
devildog
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 27 Юли 2011, 11:53

Re: Дихроматизма и службата

Мнениеот Lord » 27 Юли 2011, 14:55

Далтонизъм е съсвем друго. Вие говорите за една от формите на т.н. "цветова слепота".

Проблема е в това, че кандидатите за работа в МВР са огромен брой в сравнение с обявяваните ваканции и при процедурите по проучване и тестване се използва всяка възможност да се редуцира броя на кандидатите. При всички положения няма да Ви допуснат, което според мен е пълна простотия, защото с въпросната диагноза отлично се разпознават основните цветове, което е напълно достатъчно за работа в МВР.

Има една вратичка и тя е - кандидатствате за работа, като ЛРТП, а не като ДС и впоследствие се явявате на т.н. вътрешен конкурс за служител категория "Е", "Д" или "Г", според степента на образованието Ви.

Успех!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Дихроматизма и службата

Мнениеот Sir Humphrey » 28 Юли 2011, 23:50

devildog написа:да изпълнявам първородния си дълг


Иха!
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron