Задържан автомобил в КАТ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Задържан автомобил в КАТ

Мнениеот denica.popova » 23 Юли 2021, 17:21

Здравейте!

Имам нужда от съвет по следния казус:

Закупувам автомобил регистриран в България КАТ Перник. Сделката е мината през нотариус. След това отивам в КАТ Кюстендил. Не би трябвало да минавам на канал, но ме изпращат. Там решават, че номерът на двигателя е пренабит. Задържана е в КАТ Кюстендил за проверка. Когото и да попитах нямам какво да направя, а само да чакам решение дали ще ми я вземат или не.

Някой може ли да ме посъветва?

Реално съм закупила съвсем законно атомобил и излиза, че без да съм направила нищо отнасям всичко.
denica.popova
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Юли 2021, 17:14

Re: Задържан автомобил в КАТ

Мнениеот dsuzunov » 25 Юли 2021, 17:38

Ще чакате!
А относно действията в КАТ, има си регламент:
Всички закупени автомобили преминават преглед при регистрацията. Дали ще Ви "качат на канала" го решават те, не Вие.
Там не решават, че номера е пренабит, а предполагат това. Има разлика. Проверката се извършва от експерт-криминалист химик, който изготвя съответната справка, дали има интервенция по номера на двигателя. Ако се окаже, че оригиналният номер е от издирван автомобил, ще Ви конфискуват колата. С постановление но наблюдаващия прокурор. Запомнете, ПРОКУРОР! От тук нататък, всички въпроси към него. Наемете си адвокат да Ви защитава, ще се объркате в правната мъгла.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта