Въпрос свързан с тениска с надпис Police

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос свързан с тениска с надпис Police

Мнениеот asp_vd » 18 Дек 2018, 23:51

Тука наскоро с един приятел спорихме в България незаконно ли е да носиш обикновенна черна тениска, без отличителни знаци и на гърба да пише Police. По закон обикновенния гражданин, който не е служител на МВр не може да носи униформа, отличителни знаци или надписи въведени в структурите на МВР. Та проблем ли е носенето на такава обикновенна черна тениска с такъв надпис на гърба, все пак това не мисля че не нарушава тази забрана тъй като никъде няма отличителен знак /пагон или знака на МВР/ както и наименование на структура /Охранителна Полиция, Жандармерия и други/ , но все пак ми се иска мнение на вещи лица в това
asp_vd
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Дек 2018, 23:49

Re: Въпрос свързан с тениска с надпис Police

Мнениеот PAOLON » 19 Дек 2018, 00:00

Па , сам си отговаряш -""По закон обикновенния гражданин, който не е служител на МВр не може да носи униформа, отличителни знаци или надписи въведени в структурите на МВР. "
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Въпрос свързан с тениска с надпис Police

Мнениеот asp_vd » 19 Дек 2018, 00:05

PAOLON написа:Па , сам си отговаряш -""По закон обикновенния гражданин, който не е служител на МВр не може да носи униформа, отличителни знаци или надписи въведени в структурите на МВР. "

Не мисля, че това е име на структурно звено в МВР, поправете ме ако греша
asp_vd
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Дек 2018, 23:49

Re: Въпрос свързан с тениска с надпис Police

Мнениеот кпц » 19 Дек 2018, 09:55

asp_vd написа:...но все пак ми се иска мнение на вещи лица в това

Не е нужно мнение на вещи лица, а да се попрочете малко: https://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2136602217
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос свързан с тениска с надпис Police

Мнениеот Lord » 19 Дек 2018, 20:06

asp_vd написа:Тука наскоро с един приятел спорихме в България незаконно ли е да носиш обикновенна черна тениска, без отличителни знаци и на гърба да пише Police.....


Не, не е незаконно да носиш обикновеНа черна тениска с надпис Police, независимо дали е на гърба или на гърдите.

Това обаче може да създаде куп житейски несгоди, за да не давам служебни примери ще ти кажа следното: Как би се почувствал човек, разхождащ се по плажа, в разгара на сезона, носейки червени къси гащи и тениска с надпис "спасител", ако не умее добре да плува и в морето се дави човек, и всички го молят за помощ?! :idea:

Покойният Тодор Колев имаше следния хумористичен лаф: "Когато бях в Африка ми направи впечатление, че всяко малко гущерче мечтае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува!" ;)

Впрочем, имаше подобни "скечове" по телевизиите със снимки на линейки, продадени на търг с незаличени надписи и с недемонтирани специални звукови и светлинни устройства.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос свързан с тениска с надпис Police

Мнениеот PAOLON » 19 Дек 2018, 22:53

Получи отговор от вещи лица и ако не се лъжа, вещите лица дават отговор САМО срещу заплащане.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron