човек е жив,докато са живи мечтите му!Да работя в МВР?!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

човек е жив,докато са живи мечтите му!Да работя в МВР?!

Мнениеот paneva » 05 Май 2011, 23:07

Здравейте на всички!
Нова съм във форума,не работя в МВР,но мечтите са ми истински...Да работя някой ден в МВР...Ще карам на кратко:
Завърших гимназия и заминах за Германия,защото ме приеха интернационално право в Бремен.Не успях да завърша поради финансови причини и може би заради това че все още не бях дорасла толкова !Не успях да реализирам мечтата си да съм човек на властта и да работя за достойнството си!
Сега години по късно се питам защо ли?Не знам на къде?Живея в малък град в който-да не кажа че всичко е пари и власт,но всички вътрешно в себе си го знаем.Искам да започна административна работа в МВР/КАТ,ДАНС/без значение ,да имам старта,просто някой да повярва в мен и да ми даде шанс,а след това да запиша да уча и да се надграждам.Но шанс май няма....Не мисля че едно образование те прави човека които всъщност си,това което можеш,това което би откъснал от себе си в името на работата,семейството и детето си.Има много хора с образование които са имали шанса,но не го оценяват,пропиляват го или просто не го забелязват................
Бях при шефа на МВР няколко пъти,питах за свободни позиции.....каза да следя обявите.А такива просто няма...От 2 или 3 год аз в Хасковска област /от както ги следя/обява за административен персонал в Кат,Мвр не съм видяла.
Какво бихте ме посъветвали?Надявам се поне тук да намеря истински хора,а може би приятели?!
paneva
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Май 2011, 22:23

Re: човек е жив,докато са живи мечтите му!Да работя в МВР?!

Мнениеот passenger » 06 Май 2011, 02:49

Мога само да ти пожелая успех и да ти кажа да не се отказваш от мечтите си. Поздрави
Аватар
passenger
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 44
Регистриран на: 30 Яну 2011, 20:35

Re: човек е жив,докато са живи мечтите му!Да работя в МВР?!

Мнениеот osata » 06 Май 2011, 09:31

Много хубаво написано, но действително вакантни места за административен персонал има рядко, а още повече в по-малките градове. Щом за Варна на 2 години се освобождават няколко бройки, а кандидатстват 100 човека за тях, представям си за действително по-малките градове където има голяма безработица и тези заплати се считат за мечтани достижения.
Действително ще ви е много трудно, но... късмет и успех - и от двете трябва ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: човек е жив,докато са живи мечтите му!Да работя в МВР?!

Мнениеот ТРЕЗОР » 06 Май 2011, 19:57

paneva написа:Здравейте на всички!
Нова съм във форума,не работя в МВР,но мечтите са ми истински...Да работя някой ден в МВР...Ще карам на кратко:
Завърших гимназия и заминах за Германия,защото ме приеха интернационално право в Бремен.Не успях да завърша поради финансови причини и може би заради това че все още не бях дорасла толкова !Не успях да реализирам мечтата си да съм човек на властта и да работя за достойнството си!
Сега години по късно се питам защо ли?Не знам на къде?Живея в малък град в който-да не кажа че всичко е пари и власт,но всички вътрешно в себе си го знаем.Искам да започна административна работа в МВР/КАТ,ДАНС/без значение ,да имам старта,просто някой да повярва в мен и да ми даде шанс,а след това да запиша да уча и да се надграждам.Но шанс май няма....Не мисля че едно образование те прави човека които всъщност си,това което можеш,това което би откъснал от себе си в името на работата,семейството и детето си.Има много хора с образование които са имали шанса,но не го оценяват,пропиляват го или просто не го забелязват................
Бях при шефа на МВР няколко пъти,питах за свободни позиции.....каза да следя обявите.А такива просто няма...От 2 или 3 год аз в Хасковска област /от както ги следя/обява за административен персонал в Кат,Мвр не съм видяла.
Какво бихте ме посъветвали?Надявам се поне тук да намеря истински хора,а може би приятели?!

Мила госпожице , след като толкова сте мечтали да работите в МВР и да сте "човек на властта " да се бяхте малко поинтересували за структурата в МВР ;) Искате да работите в МВР , като ЛРТП , но без значение къде...КАТ , ДАНС...и аз искам да работя адм.работа към ДАНС , ама и аз като вас само си мечтая - ДАНС не е във МВР .....искате и после да учите / няма лошо/ - всеки полицай от кат. Е и Д иска да израсне в кат.Г , но както казахте Вие - мечти.....Моето лично мнение , че Вие не сте искренна към нас в поста Ви.Приятни празници и не се засягайте от написаното- това все пак е моето нищожно мнение.
ТРЕЗОР
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 71
Регистриран на: 21 Ное 2010, 22:41

Re: човек е жив,докато са живи мечтите му!Да работя в МВР?!

Мнениеот paneva » 06 Май 2011, 22:45

Как разбра че не съм искреНа ?Само от това че не съм госпожица от доста време е достатъчно. ;) Нямам намерение да се конфронтирам с никой,но не съм била на интервю за работа,така че запази мнението си/нищожно или не -кой за каквото се има/за себе си !
Много добре зная структурата на МВР,че Данс е различно от него,исках съвет от някой минал по този път,не адвокат мечтаеш за нови случай.
Благодаря за хубавите уми и подкрепата на passenger и osata,надеждата умира последна ;)
paneva
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Май 2011, 22:23

Re: човек е жив,докато са живи мечтите му!Да работя в МВР?!

Мнениеот osata » 07 Май 2011, 08:53

paneva написа:.....Благодаря за хубавите уми и подкрепата на passenger и osata,надеждата умира последна ;)


Вместо "надеждата умира последна", много по-хубаво би било "надеждата никога не умира". Може би, човекът подредил тези хубави думи е бил оптимистично настроен реалист, с леко песимистичен характер ;) .
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: човек е жив,докато са живи мечтите му!Да работя в МВР?!

Мнениеот doznatel1 » 15 Май 2011, 17:08

Тези постове са ми малко в стил- "Петинка", я се стегнете и си задавайте нормално въпросите. Стига сте ревали! А и вече има 100 такива теми задайте въпросите на едно место, за да няма теми с по 3 отговора, и само да се пълни форума!!!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: човек е жив,докато са живи мечтите му!Да работя в МВР?!

Мнениеот paneva » 17 Май 2011, 22:25

За това с какво се пълни форума си има модератори.Ако темата ми не е била уместна,нямало да я публикуват,нали?Какви сте такива бе хора?Само търсите повод да се заяждате.Именно това тъпче форумите,с празни приказки и плява!А тези същите форуми са за това всеки да си каже радостта,болката,мислите,да обмени опит с някой в ЧАС или просто да сподели нещо.Като не можеш да дадеш съвет,защо се месиш?
paneva
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Май 2011, 22:23

Re: човек е жив,докато са живи мечтите му!Да работя в МВР?!

Мнениеот Lord » 17 Май 2011, 22:44

paneva, прекрасно сте формулирали темата и въпросите си. Не съм убеден, че всички тук разбират защо сте открили тази тема. Аз я разбирам по следния начин: Много хора просто търсят препитание, т.е. да работят за някого /държава, фирма, човек/, само и само да получават заплата и някога да получат пенсия.
Има и една друга категория хора, които осъзнават, че те притежават определени знания, умения и лично свободно време и знаят, че това е вид "стока". Такива хора желаят да "продават" тази си "стока" в конкретна сфера на конкретен работодател за конкретна цена, т.е. знаят какво желаят. Такива хора винаги са добре дошли във всяка фирма, ценяща кадрите си, а МВР е редно да е една от тях.
Пожелавам Ви успех!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: човек е жив,докато са живи мечтите му!Да работя в МВР?!

Мнениеот doznatel1 » 18 Май 2011, 03:36

paneva написа:За това с какво се пълни форума си има модератори.Ако темата ми не е била уместна,нямало да я публикуват,нали?Какви сте такива бе хора?Само търсите повод да се заяждате.Именно това тъпче форумите,с празни приказки и плява!А тези същите форуми са за това всеки да си каже радостта,болката,мислите,да обмени опит с някой в ЧАС или просто да сподели нещо.Като не можеш да дадеш съвет,защо се месиш?



1-во ще се меся къде поискам! И 2-ро заглавието може да не е толкова лигаво! Следиш конкурсите тук http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entrance/default.htm ако имаш такова спиращо дъха-желание кандидаствай в друг град! Отиваш при кадровика и питаш! За да го кажа без да прозвуча заядливо.. карай по-спокойно, ако ти излезнат 2,3 конкурса наведнъж ще станеш разногледа сигурно! :lol: Ааа и друго нещо- казва се "израстване в длъжност/категория/" не "надграждане". Поне със специфичните термите да започнем.
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Следваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта