Административни длъжности в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Административни длъжности в МВР

Мнениеот clara » 18 Апр 2011, 20:06

Административните длъжности като деловодител,секретар,работа в паспортна служба обявяват ли се в сайта на МВР,провеждат ли се външни конкурси и на какви изисквания трябва да отговарят кандидатите?Провежда ли се физически изпит за тези длъжности?
clara
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Апр 2011, 21:05

Re: Административни длъжности в МВР

Мнениеот osata » 18 Апр 2011, 21:44

Всеки конкурс трябва да се обявява публично.
Физически изпит няма, а по-скоро компютърна грамотност или съответно изискване според длъжността.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Административни длъжности в МВР

Мнениеот ayla89 » 18 Апр 2011, 23:23

А какви за всъщност изискванията за постъпване в икономическа полиция?
ayla89
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Фев 2011, 16:36

Re: Административни длъжности в МВР

Мнениеот Lord » 19 Апр 2011, 18:53

Същите, както за всяка друга длъжност на същата категория, икономическо образование може да е предимство, но в никакъв случай не е гаранция за предимство.

/не знам дали знаете, но икономическа е едно от звената в криминална/
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Административни длъжности в МВР

Мнениеот osata » 19 Апр 2011, 21:37

ayla89 написа:А какви за всъщност изискванията за постъпване в икономическа полиция?


Отговорено най-общо казано на вашият кратък въпрос - висше образование, поради изискване на кат.Г - инспектор. За дознател в този сектор правно образование.
Тоест, кандидата трябва да отговаря на всички условия за държавен служител в МВР. Не съм сигурен, дали за там не искат и стаж, защото не съм чул за външни конкурси за там.

Ако много желаете да работите това - отивате в работно време в съответната дирекция, запитвате за кадровиците, задавате си въпроса и така.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Административни длъжности в МВР

Мнениеот Lord » 19 Апр 2011, 21:43

osata написа:Тоест, кандидата трябва да отговаря на всички условия за държавен служител в МВР. Не съм сигурен, дали за там не искат и стаж, защото не съм чул за външни конкурси за там.

Няма императивно изискване. При мен и теб го има защото има достатъчно кандидати, но има по-малки области в страната, където съм чел, че набират и външни кандидати, защото няма отговарящи на условията за израстване.

Персонално аз никога не бих работил в този профил, прекалено чиновнически и пенсионерски е. /Да ме извиняват колегите, знам - преписки от по няколко тома и т.н., но такова е моето мнение, все едно работиш в ДАНС, скука, скука и пак скука/. Въпреки наказанията, които съм отнесъл, ако го няма екшъна - аз напускам. ;) :D
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Административни длъжности в МВР

Мнениеот osata » 19 Апр 2011, 22:05

Lord - нашия ДАНС знаеш ли кво им е скучно - сутрин идват на работа и отиват на кафе. После идва обедната почивка, после следобедно кафе, и на края на месеца - минимална заплата с 1 год стаж 1300лв, , нагоре няма да казвам, ама предния им регионален директор как харчеше всеки месец заплатата си от 3700лв, и аз му се чудя :mrgreen:
Тааа, нека им е скучно :lol:
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Административни длъжности в МВР

Мнениеот daniela_suzi » 19 Апр 2011, 22:40

Ами както се казва-Дай Боже всекиму!!! ;) Или май друго име трябваше да напиша,а? :roll:
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: Административни длъжности в МВР

Мнениеот ayla89 » 20 Апр 2011, 15:59

Ами имам го като вариант това - да работя в икономическа полиция...сега следвам и висше образование в областта на икономиката и ми остава една година...Но не разбрах стаж - какъв и къде, и като какъв...аз това лято ще си карам стажа в НАП - Варна, но нищо общо ще кажете предполагам:)..та...съм решила да се пробвам в НАП и в Иконимическа полиция.
Благодаря ви за отговорите!
ayla89
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Фев 2011, 16:36


Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта