Какво представляват медицинските прегледи?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот dakota_ » 26 Сеп 2015, 10:49

ianiovski написа:Стигнах до въпросното заключително интервю въпроса ми е какви въпроси задават ? В сайта на МВР пише ,че са свързани с професионалния ти опит и колко си надъхан за въпросната длъжност ,но искам да знам какви са горе долу въпросите за да бъда подготвен малко или много .


Първото и едно от най-важните неща е да знаеш, че по дрехите посрещат, по ума изпращат!
Облечи се прилично, обръсни се, подстрижи се, намажи и лъсни добре обувките си. Не си дръж ръцете в джобовете,не се почесвай по "пакета"... това са все важни неща.
Комисията може да ти зададе всякакви въпроси!
Приеми, че си на ЗИ и кажи какво те накара да искаш да станеш полицай?
Какво би направил, ако видиш, че колегата ти взима подкупи?
Какво би направил, ако колегата ти упражни полицейско насилие над задържан гражданин?
Удовлетворява ли те заплатата, която ще получаваш като полицай?
Какво би отговорил на тези въпроси, това са част от въпроси на заключително интервю,които се задават на кандидатите за полицаи!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот ianiovski » 26 Сеп 2015, 11:23

Какво би направил, ако видиш, че колегата ти взима подкупи?
Какво би направил, ако колегата ти упражни полицейско насилие над задържан гражданин?
Удовлетворява ли те заплатата, която ще получаваш като полицай?


А какъв е правилният отговор на тези въпроси ??
ianiovski
Нов
Нов
 
Мнения: 12
Регистриран на: 19 Май 2015, 11:32

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот dakota_ » 26 Сеп 2015, 11:34

ianiovski написа:
Какво би направил, ако видиш, че колегата ти взима подкупи?
Какво би направил, ако колегата ти упражни полицейско насилие над задържан гражданин?
Удовлетворява ли те заплатата, която ще получаваш като полицай?


А какъв е правилният отговор на тези въпроси ??


Пълнолетен и дееспособен човек не е нормално да пита какъв е правилният отговор на елементарни въпроси свързани с ценностната система на човека.
Да беше отговорил, можеше да дискутираме отговорите ти, но ти не отговаряш на зададените въпроси, а задаваш въпроси.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот Lord » 26 Сеп 2015, 13:51

ianiovski написа:Стигнах до въпросното заключително интервю въпроса ми е какви въпроси задават ? В сайта на МВР пише ,че са свързани с професионалния ти опит и колко си надъхан за въпросната длъжност ,но искам да знам какви са горе долу въпросите за да бъда подготвен малко или много .


Въпросите не са стандартни и подготвени предварително. Всеки кандидат, чрез биографията си, чрез резултатите си на ФИ, тестовете, становището на психолозите и не на последно място, чрез външният си вид, поведение и пр. сам генерира въпросите на членовете на комисията. По-сложно е, отколкото си мислиш. dakota_ е нахвърлял най-общото, но е много вероятно да има и доста лични въпроси. Зависи и от позицията за която кандидатстваш. Например за мен е важно какво знаеш за реалния живот, знаеш ли къде се плащат сметките за ток, вода, други разходи, умееш ли да вземаш самостоятелни решения в конкретни житейски ситуации или си "расъл в саксия", какви са ти приятелите, как си с жените и много други. Както вече казах - кандидата сам генерира въпросите към себе си. ;)

Е, успех!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот bulgariansoul » 26 Сеп 2015, 15:07

Гледай да си максимално спокоен въпросите са от всякакво естество.Външният вид е наистина много важен, но и начина ти на изразяване и невербалната комуникация, ако нервничиш ще те усетят, че се "пържиш", което в никакъв случай не е добре. Отговаряй ясно , кратко и точно без "ъъ" , "аа" и т.н.
Ясно е , че няма как да си перфектен, но наблегни над външния вид и вътрешното ти спокойствие, другото няма как да го скриеш и да искаш все пак това не са даскалите от гимназията.
Успех и да кажеш как е минало ! :)
bulgariansoul
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2015, 14:25

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот ianiovski » 26 Сеп 2015, 20:16

Благодаря за помощта хора ще пиша какво е станало :)
ianiovski
Нов
Нов
 
Мнения: 12
Регистриран на: 19 Май 2015, 11:32

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот ianiovski » 23 Окт 2015, 21:47

Не стана момчета 2 точки не ми достигнаха да вляза ,макар ,че бях на 6 място от 300 човека и се търсеха 25 места . На интервюто ме срязаха макар ,че им отговорих на всичко държах се нормално и ми казаха ,че бях изчерпателен . Дадоха ми 10.25 точки ,иначе на физическия имах 30 ,а на психото 20 . Връзки си трябват това ще ми е първият и последен път да кандидатствам . Олеква ти джоба с 200 лв за мед. прегледи и куп изпити ,които накрая се обезсмислят .
ianiovski
Нов
Нов
 
Мнения: 12
Регистриран на: 19 Май 2015, 11:32

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот bulgariansoul » 23 Окт 2015, 21:59

Ако си упорит все някога ще стане. Кофти тръпка си е да дадеш всичко от себе си и в крайна сметка да се окаже, че не е било достатъчно или пък са вкарали някой, който не може да си завърже връзките сам, знам го от личен опит.Вероятно догодина ще има конкурси пак - дръж се във форма. :)
bulgariansoul
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2015, 14:25

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот dsuzunov » 23 Окт 2015, 22:01

Не се отчайвай! Светът не почва и не свършва с МВР!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот dakota_ » 24 Окт 2015, 10:16

ianiovski написа:Не стана момчета 2 точки не ми достигнаха да вляза ,макар ,че бях на 6 място от 300 човека и се търсеха 25 места . На интервюто ме срязаха макар ,че им отговорих на всичко държах се нормално и ми казаха ,че бях изчерпателен . Дадоха ми 10.25 точки ,иначе на физическия имах 30 ,а на психото 20 . Връзки си трябват това ще ми е първият и последен път да кандидатствам . Олеква ти джоба с 200 лв за мед. прегледи и куп изпити ,които накрая се обезсмислят .


На психото не си се представил както трябва, от там на заключителното интервю са те оценили на тази база и са преценили, че в профила ти нещо "куца" за полицай.
Дори да допуснем, че са приели хора с връзки, няма как всичките 25 участника да са с връзки.

Нищо не се е обезсмислило, щом един път си минал през "стръгалото" и не са ти достигнали 2 точки, значи трябва още малко да поработиш върху себе си и на втория опит ще си вътре.
Знаеш, че хубавите работи /ако да станеш полицай е хубава работа/ не стават от първият път.
Успех!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта