Какво представляват медицинските прегледи?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот rosicky1988 » 08 Апр 2013, 14:27

Малко извън темата какво представляват мед.прегледи,но някой знае ли как се записва час за преглед?Какви документи и т.н. понеже в обявеният конкурс за когото кандидатствам пише,че в 20дневен срок трябва да се представят документите за кандидатурата и съответно в 20дневният срок да се минат мед.прегледи.Посетих МВР болница за информация и те ми казаха,че ми трябва бележка от диспансера и заявление за конкурс в МВР.Добре,но как в 20дневен срок като в болницата часовете бяха претъпкани??
rosicky1988
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 27 Мар 2013, 11:34

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот Li40 » 08 Апр 2013, 16:57

Като подадеш документите в отдел Човешки ресурси в звеното в което кандидатстваш, те ще ти дадат заповед, с която трябва да се явиш в МВР болница и трябва да носиш здравния си картон. Това трябва да стане в този 20 дневен срок. Няма значение кога ще отидеш(или поне нямаше, когато аз кандидатствах) и трябва да си платиш прегледите, които са 60 лв. Може и на място, може и по банков път.
Успех!
Li40
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 37
Регистриран на: 19 Ное 2011, 10:21

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот mumunho7 » 29 Дек 2014, 21:11

Аз съм момче на 17г. Имам шум на сърцето въпросът ми е дали ще имам проблем на медицински тест.
когато кандидатствам за академията на мвр.
mumunho7
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Дек 2014, 20:51

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот dakota_ » 29 Дек 2014, 22:04

mumunho7 написа:Аз съм момче на 17г. Имам шум на сърцето въпросът ми е дали ще имам проблем на медицински тест.
когато кандидатствам за академията на мвр.


Кандидатите за курсанти в АМВР минават на прегледи пред медицинска комисия. Резултатите от прегледите се удостоверяват в медицинско свидетелство,което се изготвя на всеки един от кандидат-курсантите. След преминаване през всички специалисти,експертно-лекарската комисия излиза със заключение относно здравословното състояние на кандидат-курсанта и дали е годен за служба в МВР!
Може да се окаже,че освен здравословния проблем със сърцето,имаш и здравословен проблем,за който не знаеш,но също е проблем за служба в МВР!
Ето ти линк http://www.academy.mvr.bg/NR/rdonlyres/ ... a_2014.pdf към наредбата за прием на курсанти в АМВР. Това е наредбата за тази година,но като цяло изискванията са едни и същи относно здравословното състояние на кандидат-курсантите. Прегледай и приложенията към наредбата,в тях ще видиш пред какви специалисти ще се явиш на преглед. Дали си годен да служба в МВР,ще разбереш след като се явиш на прегледи пред комисията и се запознаеш с крайното решение!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот kisska » 25 Апр 2015, 01:18

Здравейте,

въпросът ми е дали при мерене на височина се събуват обувките?
kisska
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Апр 2015, 01:09

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот катюша » 25 Апр 2015, 08:48

kisska написа:Здравейте,

въпросът ми е дали при мерене на височина се събуват обувките?


Обувките се събуват само,ако токовете са над 10 см. ;) Що за въпрос,нали се измерва височината (ръста) на кандидата,не височината на обувките :) Може лекичко да се надигнеш на пръсти,но с усмивка за да отклониш вниманието на измерващият те ;)
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот kisska » 25 Апр 2015, 14:30

катюша написа:
kisska написа:Здравейте,

въпросът ми е дали при мерене на височина се събуват обувките?


Обувките се събуват само,ако токовете са над 10 см. ;) Що за въпрос,нали се измерва височината (ръста) на кандидата,не височината на обувките :) Може лекичко да се надигнеш на пръсти,но с усмивка за да отклониш вниманието на измерващият те ;)


Благодаря. Питам, защото не ми стигат 2 см. ако съм с ниски обувки, които да ме повдигат мъничко ще мина, ако ли не няма да стане. Питах няколко души минали през медицинските и всеки казва различно. Едни отговарят, че се събуват други, че не ги карат.
kisska
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Апр 2015, 01:09

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот kisska » 25 Апр 2015, 14:30

катюша написа:
kisska написа:Здравейте,

въпросът ми е дали при мерене на височина се събуват обувките?


Обувките се събуват само,ако токовете са над 10 см. ;) Що за въпрос,нали се измерва височината (ръста) на кандидата,не височината на обувките :) Може лекичко да се надигнеш на пръсти,но с усмивка за да отклониш вниманието на измерващият те ;)
kisska
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Апр 2015, 01:09

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот bulgariansoul » 26 Апр 2015, 11:02

kisska написа:
катюша написа:
kisska написа:Здравейте,

въпросът ми е дали при мерене на височина се събуват обувките?


Обувките се събуват само,ако токовете са над 10 см. ;) Що за въпрос,нали се измерва височината (ръста) на кандидата,не височината на обувките :) Може лекичко да се надигнеш на пръсти,но с усмивка за да отклониш вниманието на измерващият те ;)


Благодаря. Питам, защото не ми стигат 2 см. ако съм с ниски обувки, които да ме повдигат мъничко ще мина, ако ли не няма да стане. Питах няколко души минали през медицинските и всеки казва различно. Едни отговарят, че се събуват други, че не ги карат.


Зависи дали конкретното лице, което измерва ръста ти ще прекара нещата през пръсти.Мен ме помолиха да се събуя.Като цяло няма да ти е проблем това, но знай, че изискванията не са определени просто да отсяват хора, а си има причина да не се взимат хора под изисквания ръст.Имам много приятели, които не бяха допуснати заради цветоусещане и смятам, че е редно правилата да са валидни за всички И независимо дали не виждаш определени цветове , нямаш необходимия ръст или имаш татуировки на открито място е редно да се преориентираш в друга професия! Това е личното ми мнение , успех .
bulgariansoul
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2015, 14:25

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот dakota_ » 26 Апр 2015, 13:11

kisska написа:
катюша написа:
kisska написа:Здравейте,

въпросът ми е дали при мерене на височина се събуват обувките?


Обувките се събуват само,ако токовете са над 10 см. ;) Що за въпрос,нали се измерва височината (ръста) на кандидата,не височината на обувките :) Може лекичко да се надигнеш на пръсти,но с усмивка за да отклониш вниманието на измерващият те ;)


Благодаря. Питам, защото не ми стигат 2 см. ако съм с ниски обувки, които да ме повдигат мъничко ще мина, ако ли не няма да стане. Питах няколко души минали през медицинските и всеки казва различно. Едни отговарят, че се събуват други, че не ги карат.


Теб не те интересува как са процедирали при различните кандидати. Теб те интересува как ще постъпят в твоя случай. Единственият начин да разбереш какво ще се случи е като се явиш на медицински преглед ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта