Какво представляват медицинските прегледи?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот Simo007 » 01 Дек 2011, 02:17

На мен ми казаха в "Човешки ресурски" , че не е задължително амбулаторен картон, а да си нося здравната книжка. Надявам се да не бъде проблем амбулаторния картон защото съм го загубил.
Simo007
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 20 Юли 2011, 20:42

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот Li40 » 01 Дек 2011, 13:06

Здравейте!
Искам да попитам ако получиш резултат Медицинско заключение - негоден за служба в МВР, това означава ли, че повече не можеш да кандидатстваш в системата на МВР(Академия и редова полиция) или всеки конкурс е независим?
Благодаря предварително!
Li40
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 37
Регистриран на: 19 Ное 2011, 10:21

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот Simo007 » 01 Дек 2011, 13:59

Ето нещо интересно :) Тук http://www.alli.bg/consideringalli/whatsyourbmi/ може да видите какъв ви е индексът на телесната маса.
Simo007
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 20 Юли 2011, 20:42

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот doznatel1 » 02 Дек 2011, 21:47

Li40 написа:Здравейте!
Искам да попитам ако получиш резултат Медицинско заключение - негоден за служба в МВР, това означава ли, че повече не можеш да кандидатстваш в системата на МВР(Академия и редова полиция) или всеки конкурс е независим?
Благодаря предварително!


Всеки конкурс е отделно. Но препоръчвам да провериш защо са те скъсали за да оправиш нещата за другия път!
Успех!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот passenger » 02 Дек 2011, 21:53

Li40 написа:Здравейте!
Искам да попитам ако получиш резултат Медицинско заключение - негоден за служба в МВР, това означава ли, че повече не можеш да кандидатстваш в системата на МВР(Академия и редова полиция) или всеки конкурс е независим?
Благодаря предварително!


Видях момиче ,което не беше допуснато до конкурс от медицинската комисия в София заради ръст ,но за сметка на това беше допусната във Варна ,така че този парадокс може само да ти подсказва ,че не трябва да се отказваш.
Аватар
passenger
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 44
Регистриран на: 30 Яну 2011, 20:35

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот Simo007 » 13 Дек 2011, 14:41

И аз ги преминах преди няколко дни успешно :) Събираме се в 10:00ч идва една жена и раздава медицинските свидетелства. Обяснява ни набързо какво трябва да правиме, минава се първо през лабораторията, дава се кръв, урина и след това се тръгва за кабинет "аудио си нещо беше, но забравих как точно се пишеше" :D Слагат ти едни слушалки и ти пускат звуци и ти трябва с "да и не" да казваш дали ги чуваш. После минаваш през кабинет "УНГ" питат те дали ти има нещо, имаш ли някакви оплаквания, слагат ти печат и продължаваш. Идва ред на невролог. :) След като преминеш и там се отива на кожен, събличат те до кръста и гледат за татуси и белези, слагат печат и продължаваш :) След кожния идва ред на очния кабинет, показват ти една цветна книжка, на която трябва да разпознаеш буквите и цифрите. :) После сядаш на таблото и трябва казваш като ти посочат кое число виждаш. :) После след очния минаваш през кабинет "Вътрешен" нещо такова беше (не съм много запознат с наименованията и за това така го обяснявам) Мерят ти ръст, килограми разпитват те дали си се оперирал от някакви работи, после ти слушат сърцето. :) В общи линии е това :) След това отиваш още един път до лабораторията да ти нанесат резултатите и отиваш пред кабинет "15" да се редиш за лекарската комисия :) НЯМА НИЩО СТРАШНО !!! Дано съм помогнал на тези които им предстои да се явяват на експертно-лекарска комисия!!! Успех на всички бъдещи кандидати в МВР
Simo007
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 20 Юли 2011, 20:42

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот akulata » 13 Дек 2011, 16:57

Кабинета с меренето на ръст и килограми е хирургичен, понякога гледат и за плоско стъпало, хемероиди и други, кабинета със звуците е аудиометрия. :)
Можеш да отнемеш островът от момчето, но не и момчето от острова!!!
Аватар
akulata
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 399
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 22:12
Местоположение: София

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот Simo007 » 13 Дек 2011, 17:39

akulata написа:Мнение от akulata » 13 Дек 2011, 16:57
Кабинета с меренето на ръст и килограми е хирургичен, понякога гледат и за плоско стъпало, хемероиди и други, кабинета със звуците е аудиометрия. :)


Мхм 8-)
Simo007
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 20 Юли 2011, 20:42

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот jigi » 29 Мар 2012, 22:13

Здравейте на всички,нов съм във форума и от известно време ме мъчи един въпрос за това искам да се допитам до по компетентни от мен хора.Преди 5-6 дни пуших марихуана(по принцип не се занимавам,но просто бях пийнал и така се случи,искам да подчертая ,че други боклуци не съм взимал).Сега има хубав конкурс в МВР за който искам да кандидатсвам.Проблема е ,че срока за подаване на документите приключва на 4 април.Интересуваме при медицинския преглед и по специално при изследването на кръвта и урината съблюдава ли се за наличието на тхк(марихуана)или има за цел да установи дали си клинично здрав??Наистина много се притеснявам от това и моля най искрено ако някой е компетентен по тази тема да помогне!!!!Интересуваме конкретно за марихуана дали се съблюдава!!!Иначе съм завършил Национална и регионална сигурност във Военния Университет във Велико Търново!!Моля помогнете!!!
jigi
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Мар 2012, 21:21

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот MaverickBg » 30 Мар 2012, 22:50

jigi написа:Здравейте на всички,нов съм във форума и от известно време ме мъчи един въпрос за това искам да се допитам до по компетентни от мен хора.Преди 5-6 дни пуших марихуана(по принцип не се занимавам,но просто бях пийнал и така се случи,искам да подчертая ,че други боклуци не съм взимал).Сега има хубав конкурс в МВР за който искам да кандидатсвам.Проблема е ,че срока за подаване на документите приключва на 4 април.Интересуваме при медицинския преглед и по специално при изследването на кръвта и урината съблюдава ли се за наличието на тхк(марихуана)или има за цел да установи дали си клинично здрав??Наистина много се притеснявам от това и моля най искрено ако някой е компетентен по тази тема да помогне!!!!Интересуваме конкретно за марихуана дали се съблюдава!!!Иначе съм завършил Национална и регионална сигурност във Военния Университет във Велико Търново!!Моля помогнете!!!


Здравей. Не съм много сигурен, но доколкото си спомням на очния преглед има вероятност да те усетят. Иначе 5-6 дни си е много време и боклука, който си поел вече се е разградил.
По - добре да мълчиш и да изглеждаш като идиот, отколкото да проговориш и разсееш всички съмнения.
Аватар
MaverickBg
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 250
Регистриран на: 17 Авг 2011, 20:08
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта