Какво представляват медицинските прегледи?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот kkarakashev » 04 Май 2011, 21:47

plesok написа:има ли смисъл да кандидатствам ако имам проблеми с цветоусещането ?

plesok, отговорил съм ти в друга тема прочети го и сам прецени. Според мен първо се посъветвай с специалист.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот fena311 » 09 Сеп 2011, 19:17

Здравейте,искам да ви попитам дали на закл.комисия на мединския преглед ще ми направят пробем за хемоглобина,днес си го видях,беше 127,а знам че за мъже трябва да е поне 135.
fena311
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Юни 2011, 10:19

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот akulata » 18 Ное 2011, 17:52

Нищо страшно не са медицинските прегледи. Започват в 10:00 часа, първо се минава през лабораторията за кръв и урина, след това през кабинет аудиометрия(слагат се слушалки на ушите и пускат разни звуци, които трябва да се чуят). Следват кабинет уши, нос, гърло, невролог, кожен( събличат кандидата до кръста и гледат за татуировки и кожни проблеми), очен кабинет(посочват се цифри за проверка на острота на зрението и цветоусещане- разпознаване на цифри, числа и букви с различни цветове), хирургичен кабинет( гледат за операции, варикоза, плоско стъпало, събуване на панталони, обръщане и навеждане, измерване на височина и килограми), вътрешен( мерят кръвно налягане и слушат сърцето), отива се до лабораторията за нанасяне на резултатите от кръвта и урината, след това се отива пред кабинет 15 и се чака ред за лекарската комисия, която разглежда попълнените данни, военна книжка, личен амбулаторен картон и преценява годността на кандидата. При мен бе така и трите пъти, в които се явявах на прегледи за определяне на годността за държавна служба.
Можеш да отнемеш островът от момчето, но не и момчето от острова!!!
Аватар
akulata
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 399
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 22:12
Местоположение: София

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот kkarakashev » 18 Ное 2011, 18:55

акулата, на мен не са ми искали нито медицински картон, нито военна книжка. Явно е добре да ги носиш, но не е задължително. Това за СДВР. За ОД МВР ПЛовдив не се иска нито едното на 100%.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот doznatel1 » 20 Ное 2011, 18:09

kkarakashev написа:акулата, на мен не са ми искали нито медицински картон, нито военна книжка. Явно е добре да ги носиш, но не е задължително. Това за СДВР. За ОД МВР ПЛовдив не се иска нито едното на 100%.



И на мен за СДВР не са ми искали картон, на някои чух че им искат но не разбрах защо!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот akulata » 23 Ное 2011, 16:01

При мен на служебната бележка от съответната дирекция, в която кандидатствах пишеше да се носят. Комисията гледа картона за предишни заболявания, дали имам и военната книжка на станица 7, поради каква причина съм уволнен от НВС( болест или навършване срока на службата). Явно не е задължително носенето, но казваха от дирекцийте Да ги носим, който има.
Можеш да отнемеш островът от момчето, но не и момчето от острова!!!
Аватар
akulata
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 399
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 22:12
Местоположение: София

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот anton_n » 24 Ное 2011, 10:51

akulata написа:Нищо страшно не са медицинските прегледи. Започват в 10:00 часа, първо се минава през лабораторията за кръв и урина, след това през кабинет аудиометрия(слагат се слушалки на ушите и пускат разни звуци, които трябва да се чуят). Следват кабинет уши, нос, гърло, невролог, кожен( събличат кандидата до кръста и гледат за татуировки и кожни проблеми), очен кабинет(посочват се цифри за проверка на острота на зрението и цветоусещане- разпознаване на цифри, числа и букви с различни цветове), хирургичен кабинет( гледат за операции, варикоза, плоско стъпало, събуване на панталони, обръщане и навеждане, измерване на височина и килограми), вътрешен( мерят кръвно налягане и слушат сърцето), отива се до лабораторията за нанасяне на резултатите от кръвта и урината, след това се отива пред кабинет 15 и се чака ред за лекарската комисия, която разглежда попълнените данни, военна книжка, личен амбулаторен картон и преценява годността на кандидата. При мен бе така и трите пъти, в които се явявах на прегледи за определяне на годността за държавна служба.


Извинявам се за въпроса който ще задам , но под този текст който е написал "akulata":
"плоско стъпало, събуване на панталони, обръщане и навеждане" - в какво се изразяват тези прегледи
и
"вътрешен( мерят кръвно налягане и слушат сърцето)" - този преглед за сърцето за кардиограма ли се има предвид.

Колко килограма трябва да съм като съм висок 170 см.
anton_n
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Май 2011, 15:16

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот PAOLON » 24 Ное 2011, 15:28

anton_n написа:събуване на панталони, обръщане и навеждане"

Тук те онодват.Прегледа е за херния и хемороиди.Доволен ли си?Не се притеснявай,не са педали.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот anton_n » 24 Ное 2011, 18:04

Не аз не разбрах това "обръщане и навеждане" но е моя грешката , че копирах цялото.
А колко кг трябва да съм , като съм висок 170см.
anton_n
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Май 2011, 15:16

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот akulata » 26 Ное 2011, 15:54

Мисля, че се гледа по някакъв индекс за телесната маса. Имам приятел, дето е висок 176 см. и тежеше 92 кг. и за малко щели да го отрежат, заради килограмите. Аз съм 183см. и тежа 80кг. и по техните норми съм в границите. Напиши в гугъл индекс на телесната маса и ще излязат няколко, по които може да видиш как си в съотношение височина- тегло, но не съм сигурен, че съвпада с този на ЕЛК.
Можеш да отнемеш островът от момчето, но не и момчето от острова!!!
Аватар
akulata
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 399
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 22:12
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта