Какво представляват медицинските прегледи?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот jigi » 31 Мар 2012, 00:16

Мерси за отговора,все пак да попитам защо точно на очния преглед????Чесно казано от това което слушам от колеги в университета и бивши дори и активни служители на МВР започам много да се отчайвам и се чудя дали въобще има смисъл да си късам нервите и да си харча парите за кандидатсване в МВР.Сега има конкурс за Г категория който искам да пробвам(криминална полиция 1 вакантно място) с който съм се консултирал до сега,всеки ми казава че няма смисъл,още повече ,че дори и да влезна в системата не съм много сигурен дали си заслужава риска и напрежението спрямо заплатите.Само като се замисля колко случаи на самоубили се полицай има!!!В тая мутренска държава в която живеем парата диктува правилата!!!Какво стана с полицая който наскоро беше пребит до смърт в едно софийско заведение от охраната на някав си баровец,има ли виновен за случилото се???До колкото знам все още не,а човека оставя след себе си две деца които трябва да израстнат без баща!!!!!
jigi
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Мар 2012, 21:21

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот MaverickBg » 31 Мар 2012, 09:28

Точно защо не мога да ти кажа. Имам такива спомени, когато аз кандидатствах през далечната 2004 година. А относно мотивите ти за постъпване, мога да ти кажа ако си надъхан за такава работа - пробвай се, успееш ли няма да ти липсва адреналина. Мислиш ли повече от финансовата част, мога да ти кажа, че наистина, заплащането няма да е от най - големите, но пък ще си го получаваш редовно, т.е. ще имаш едни сигурни доходи, което в днешно време е доста добре.
Въпроса е да си наясно със себе си и да знаеш какво искаш.
По - добре да мълчиш и да изглеждаш като идиот, отколкото да проговориш и разсееш всички съмнения.
Аватар
MaverickBg
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 250
Регистриран на: 17 Авг 2011, 20:08
Местоположение: Варна

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот dobria64 » 04 Апр 2012, 08:15

Привет!!Интересуваме медицинското което е с набора документи колко време важи
dobria64
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Апр 2012, 08:04

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот dobria64 » 04 Апр 2012, 08:19

Искам да попитам за останалите лекари в медицинското които са свободно избираеми ли са или се минават когато подаваш документи в ч.р.
dobria64
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Апр 2012, 08:04

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот akulata » 04 Апр 2012, 12:21

dobria64 написа:Искам да попитам за останалите лекари в медицинското които са свободно избираеми ли са или се минават когато подаваш документи в ч.р.


Когато аз минавах на медицинските прегледи в МВР болница, нямаше свободно избираеми, в самото медицинско е описано в кои кабинети се минава и след това отиваш пред ЕЛК за заключение годен- негоден! След като подадеш документите в Човешки ресурси, ти се издава бележка до прецедателя на ЕЛК, в която е описано от коя дирекция те пращат за медицинските прегледи и по направление ( за категория, дирекция). Най отдолу пише какво е нужно да носиш със себе си за изследването( личен амбулаторен картон, военна книжка ако си служил и медицинската бележка от психодиспансера).
Можеш да отнемеш островът от момчето, но не и момчето от острова!!!
Аватар
akulata
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 399
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 22:12
Местоположение: София

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот bervo » 05 Апр 2012, 17:47

Имам въпрос,изследванията който се правят при почване за почване на работа в МВР могат ли да ме препънат,понеже ми излезе че седимент урина ми пише негатив,но имам 1-2 еритроцити и не ми написаха нег на седимент а 1-2 ер,а по принцип трябжа да са от 0-1,не ме питаха пак да си направя изследването и сега ме притеснява че няма да ме пуснат на физически,надявам се на бърз отговор.
bervo
Нов
Нов
 
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Апр 2012, 17:42

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот Jacqueline » 07 Дек 2012, 16:01

Здравейте,
Искам да се извиня за въпроса си, ако вече е разискван тук. Търсих дълго време, но не открих отговор.
http://www.mi.mvr.bg/Structura/Celk.htm Това е страницата на Централна експертно-лекарска комисия.

Някои задължителни изисквания при кандидатстване за работа в МВР,
както и за курсантите от Академия на МВР( АМВР)

За кандидати за униформени служители и курсанти в АМВР:

1. Минималният ръст за мъже да е не по – малко от 168 см; за жени - 160 см.

2. Минималното тегло да е 55 кг. за мъже и 50 кг. за жени.
Индексът телесна маса (ИТМ)следва да е в рамките от 18,5 кг/м2 до 29,9 кг/м2. Това е изискване и за държавните служители с оперативно направление на дейност, с предварителна професионална подготовка.

За останалите кандидат-служители в МВР максималният индекс телесна маса е до 35 кг/м2 .

3. Кожни изменения, вродени или придобити (белези, татуировки и др.) по откритите части на лицето и крайниците (видими при носенето на лятна униформа в МВР), представляващи значими козметични дефекти и отличителни белези, които определят кандидатите за АМВР и за униформени служители като негодни.

4. Изискване за определяне годността за работа в МВР е и зрителната острота. Под нормално зрение се разбира зрителна острота единица (1) за всяко око, определена без корекция. Сборът на стойността на зрителната острота или двуочното зрение, без корекция, не трябва да е по-малко от 1,4, като за по – слабо виждащото око, зрителната острота следва да не е по-малка от 0,5.
Избороените изисквания са задължителни изисквания за униформените служители, за курсантите в АМВР и държавните служители в направления, свързани с оперативна дейност - дейност по проникване, противодействие и неутрализиране на престъпна дейност, длъжности с предварителна професионална подготовка.

5. За гореизброените категории държавни служители задължително условие е и нормалното цветоусещане. И най-леките форми на дисхроматопсия (далтонизъм) правят кандидатите негодни за работа в МВР.


Забележка: Индексът на телесна маса (ИТМ) се изчислява по формулата – ИТМ = теглото в кг / ръста в м2.
* * *


Въпросът ми е, ако кандидатствам за работа в Криминална полиция ще бъде ли препятствие ръста ми, ако той е по-малко от 160. Той е 158 см.

Благодаря предварително за бъдещите отговори, ако има такива.
Jacqueline
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Дек 2012, 14:56

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот Lord » 10 Дек 2012, 21:02

Jacqueline написа:...Въпросът ми е, ако кандидатствам за работа в Криминална полиция ще бъде ли препятствие ръста ми, ако той е по-малко от 160. Той е 158 см.


Докато не опиташ - няма да разбеш отговора. Уж е разписано в закона, но имам колеги мъже, които постъпиха през последните 6-7 години и със сигурност нямат ръст 168.

Има и друго, ако много желаеш да работиш това - кандидатстваш и постъпваш, като ЛРТП, напр. паспортистка или деловодителка и впоследствие участваш в конкурс за израстване в категория, който се явява вътрешен за служителите - кандидати, а и вече познаваш лекарите от комисията, а и членовете, оценяващи и класиращи кандидатите. Друго си е. ;)

Успех! :)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот DANI_09 » 03 Фев 2013, 10:02

В България само мъж не е родил!?
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Re: Какво представляват медицинските прегледи?

Мнениеот kkarakashev » 11 Фев 2013, 15:14

jicinka написа:Здравейте.От скоро имам интерес към дадена специалност в академията на МВР.Прегледах подробно информацията за кандидатстване.Въпроса ми е относно нормативите за физическа годност или по-специално бих искала да зная, възможно ли е изобщо да те допуснат до изпит ако си претарпял и имаш някаква операция? Благодаря предварително.

Зависи каква операция. Операция на сливици е едно, друго е отстраняване на нещо (мъртва кост примерно) и трето е отстраняване на орган или част от него ;)
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта