Запитване

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Запитване

Мнениеот BARETATA » 19 Апр 2011, 15:16

Договорът е между теб Директор на структурното звено,а не Министъра.Лично имам такъв и си ползвам отпуска без проблем.Но и osata е прав за конфликт с прекият ръководител ... :idea:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Запитване

Мнениеот osata » 19 Апр 2011, 22:15

mao11 написа:Абе не сте срещали звяр
Преди години един колега му паднала батерията на телефона, докато в неделя бил на пикник на язовир със семейството си. Шефа не успял да установи връзка с него и го наказа. Колегата обжалва и наказанието беше отменено, но това му коства маса нерви и главоболия.
В момента този колега е шеф в южен черноморски град и дано не постъпва по този начин.


Еми то е до началника. Един уикенд шефа ми звъни и ми казва, че колегата ( дежурен ) не си вдига телефона вече 15 мин, път трябва да се отработи нещо. Отидох аз, после се оказа, че колегата се къпал по-дълго ( а пък няма вана :) ). Е за какво да го накажат - дето не е влязъл с телефона под душа ли? Ама до Началник е ;) , аз съм случил поне ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Запитване

Мнениеот DANI_09 » 21 Апр 2011, 16:32

osata написа:
ТРЕЗОР написа:Ами то излиза , че факултет "Полиция "спец.ППОР - задочно - е губене на време....нали след завършване придобиваш полицейска специалност /която "навън"можеш да си я завреш.... :oops: ./, какъв е смисъла да се явиш после на конкурс за длъжност , примерно с един агроном....Дознанието си оправиха проблема - за РП - юридическо образование и точка .......


Ами то важи и обратното - какъв е смисъла да учиш 5 години педагогика, електротехника, икономика и др. пък после да станеш полицай :?: :? Чисто и просто ако се направи една статистика, ще се окаже, че за последните 20 години служителите в МВР на инспекторска (по старому офицерска) длъжност са се увеличили петкратно.
Личното ми мнение е, че трябва със закон да се забрани да се става кат.Г ако нямаш стаж в МВР минимум 3-4-5 години. Това ще води до качествени кадри в ниските нива, приемственост, опознаване на материята.

Абсолютно правилно, браво и АМВР трябва да е задочно само за служители!!! И всеки служител с полицейски правомощия, да започва от ООР кат.Е.
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

ilian kasabov

Мнениеот kasabov » 25 Май 2011, 15:51

Бих искал да попитам има ли изисквания за ръст и килограми и ако има какви са те? За всички категории еднакви ли са?
Последна промяна Lord на 25 Май 2011, 18:06, променена общо 1 път
Причина: писането на кирилица е задължително!
kasabov
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Май 2011, 15:46
Местоположение: sofiq

Re: ilian kasabov

Мнениеот kkarakashev » 26 Май 2011, 11:33

kasabov написа:Бих искал да попитам има ли изисквания за ръст и килограми и ако има какви са те? За всички категории еднакви ли са?

Изискването за ръст за категория Е - полицай са следните
Ръст за жените не по-малък от 160 см
Ръст за мъжете не по-малък от 168 см
Изискване за килограми или килогтами/ръст няма.

Постъпвате на работа в МВР това е основното, а категориите са според това за какво кандидатствате.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: ilian kasabov

Мнениеот BARETATA » 26 Май 2011, 16:18

kkarakashev написа:
kasabov написа:Бих искал да попитам има ли изисквания за ръст и килограми и ако има какви са те? За всички категории еднакви ли са?

Изискването за ръст за категория Е - полицай са следните
Ръст за жените не по-малък от 160 см
Ръст за мъжете не по-малък от 168 см
Изискване за килограми или килогтами/ръст няма.

Постъпвате на работа в МВР това е основното, а категориите са според това за какво кандидатствате.


Има в София - МВР - Болница - искат съответствие ръст и килограми.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Национална сигурност , въпрос ?

Мнениеот StefaNikolov » 09 Юни 2011, 16:51

Добър ден , бих желал да запитам или поне да получа насочващ отговор от някой служител или запознат по въпроса с реализацията на студентите като мен в специалност - "Национална и регионална сигурност " Бих желал да знам къде мога да се реализирам , предпочитам кандидат ли ще съм в полицията и нейните структури с това образование , имам ли шанс да работя в ДАНС и всякаква такава информация ще ми бъде от полза защото в НВУ Велико Търново информацията е твърде оскъдна затова се надявам да получа адекватино отговори и мнения тук , за които ще съм много благодарен.
StefaNikolov
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Юни 2011, 16:43

Re: Запитване

Мнениеот Simo007 » 25 Фев 2012, 13:31

Темата е много стара, но се зачетох и ми стана интересно!

Мой приятел е служител в пожарната от 3-4 год. кат. "Е" Началникът не му позволил да учи поради същата причина, която по-горе е казана. Нямало кой да му дава отпуска. Много му се учеше, както всеки млад човек се стреми да постигне повече, от това което е постигнал. Избра си Югозападния университет в Благоевград, приеха го задочно. Лично с директорът на университета се беше срещнал и обяснил какво е положението, а той проявил снизходителност. Като му позволи да се явява самостоятелно на изпити, в дните когато почива. Сега едновременно работи и учи вече е 2-ра година е студент. Има си хора с човещина в тях.
Simo007
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 20 Юли 2011, 20:42

Re: Национална сигурност , въпрос ?

Мнениеот Lord » 25 Фев 2012, 15:32

StefaNikolov написа:Добър ден , бих желал да запитам или поне да получа насочващ отговор от някой служител или запознат по въпроса с реализацията на студентите като мен в специалност - "Национална и регионална сигурност " Бих желал да знам къде мога да се реализирам , предпочитам кандидат ли ще съм в полицията и нейните структури с това образование , имам ли шанс да работя в ДАНС и всякаква такава информация ще ми бъде от полза защото в НВУ Велико Търново информацията е твърде оскъдна затова се надявам да получа адекватино отговори и мнения тук , за които ще съм много благодарен.



В МВР, ДАНС или друга държавна структура можеш да кандидатстваш на равни начала с всички останали кандидати, притежаващи същата степен на образование, без значение на специалността, ако има обявен такъв конкурс. Единствено в Академията на МВР се получава образование, което се приема от държавата за легитимно, като специалност, гарантираща възможност за работа в МВР.

Успех!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Академия на МВР - Без конкурсни изпити...

Мнениеот an0nim » 29 Фев 2012, 12:22

в варна има ли професията за полиция :?:
an0nim
 

ПредишнаСледваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта