Запитване

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Запитване

Мнениеот Lord » 17 Апр 2011, 10:43

ТРЕЗОР написа:Ами то излиза , че факултет "Полиция "спец.ППОР - задочно - е губене на време....нали след завършване придобиваш полицейска специалност /която "навън"можеш да си я завреш.... :oops: ./, какъв е смисъла да се явиш после на конкурс за длъжност , примерно с един агроном....

Смисъла е в идеята на конкурсното начало. Образование акъл не дава. Затова при конкурсите за израстване се отчитат много показатели, които дават съответните точки. Не намирам нищо лошо в това, напротив, нека най-добрият побеждава, обратното би било дискриминация.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Запитване

Мнениеот osata » 17 Апр 2011, 19:09

ТРЕЗОР написа:Ами то излиза , че факултет "Полиция "спец.ППОР - задочно - е губене на време....нали след завършване придобиваш полицейска специалност /която "навън"можеш да си я завреш.... :oops: ./, какъв е смисъла да се явиш после на конкурс за длъжност , примерно с един агроном....Дознанието си оправиха проблема - за РП - юридическо образование и точка .......


Ами то важи и обратното - какъв е смисъла да учиш 5 години педагогика, електротехника, икономика и др. пък после да станеш полицай :?: :? Чисто и просто ако се направи една статистика, ще се окаже, че за последните 20 години служителите в МВР на инспекторска (по старому офицерска) длъжност са се увеличили петкратно.
Личното ми мнение е, че трябва със закон да се забрани да се става кат.Г ако нямаш стаж в МВР минимум 3-4-5 години. Това ще води до качествени кадри в ниските нива, приемственост, опознаване на материята.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Запитване

Мнениеот ТРЕЗОР » 17 Апр 2011, 19:43

osata написа:
ТРЕЗОР написа:Ами то излиза , че факултет "Полиция "спец.ППОР - задочно - е губене на време....нали след завършване придобиваш полицейска специалност /която "навън"можеш да си я завреш.... :oops: ./, какъв е смисъла да се явиш после на конкурс за длъжност , примерно с един агроном....Дознанието си оправиха проблема - за РП - юридическо образование и точка .......


Ами то важи и обратното - какъв е смисъла да учиш 5 години педагогика, електротехника, икономика и др. пък после да станеш полицай :?: :? Чисто и просто ако се направи една статистика, ще се окаже, че за последните 20 години служителите в МВР на инспекторска (по старому офицерска) длъжност са се увеличили петкратно.
Личното ми мнение е, че трябва със закон да се забрани да се става кат.Г ако нямаш стаж в МВР минимум 3-4-5 години. Това ще води до качествени кадри в ниските нива, приемственост, опознаване на материята.

Смисъла е , че примерно аз работя с години в полицията и примерно завършвам в АМВР полицейски профил ППОР , а този примерно, които е учил педагогика , защо ще е със равен старт за длъжност кат.Г....то по тази логика да е станал даскал :mrgreen:
ТРЕЗОР
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 71
Регистриран на: 21 Ное 2010, 22:41

Re: Запитване

Мнениеот osata » 17 Апр 2011, 22:24

ТРЕЗОР написа:Смисъла е , че примерно аз работя с години в полицията и примерно завършвам в АМВР полицейски профил ППОР , а този примерно, които е учил педагогика , защо ще е със равен старт за длъжност кат.Г....то по тази логика да е станал даскал :mrgreen:


Ами причината е, че примерно задочно за година в АМВР се приемат по 40-50 човека, което си е много малко. Да не говорим, че точно за 3 години с малко връзки или пари можеш да завършиш Шуменския - педагогика, и да кандидатстваш за кат. Г.
Защо примерно аз от Варна да се убивам от път до София, има учене и т.н. в АМВР, като мога без проблем да завърша ШУ, да ми излезе три пъти по-евтино и три пъти по-лесно?
Затова и много колеги докато работят завършват задочно всякакви други специалности - не че пречи, но просто няма никакъв смисъл и почти никаква полза от висше образование, което не е по специалността. Да не би да можеш да станеш лекар без висше по медицина, инженер без техническо образование, счетоводител без икономика, учител без педагогика, че дори и военен офицер с друго образование? При нас в МВР просто се покрива изискването за кат.Г - някакво висше образование. Което е тъпо, ама много тъпо. Вместо от МВР да намерят начин по-голямата част от инспекторите да са с образование в Академията, като се увеличат бройките задочно, като всички завършили АМВР имат предимство пред другите с висше образование, е тогава вече ще бъде по-професионално МВР. Нищо лошо няма в другите специалности от ВУЗ, но наистина - можеш ли с АМВР да работиш счетоводство, техн. специалист, доктор? Всяка гилдия си пази специалснотта, само ние сабираме, а после всички храчат върху МВР.
А това на 18 г. да влизат редовно в АМВР, и на 22 годишна възраст да излизат като инспектори..... сигурно и в Тамбукту го нямат.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Запитване

Мнениеот zer0 » 18 Апр 2011, 17:23

osata написа:Ами причината е, че примерно задочно за година в АМВР се приемат по 40-50 човека, което си е много малко. Да не говорим, че точно за 3 години с малко връзки или пари можеш да завършиш Шуменския - педагогика, и да кандидатстваш за кат. Г.
Защо примерно аз от Варна да се убивам от път до София, има учене и т.н. в АМВР, като мога без проблем да завърша ШУ, да ми излезе три пъти по-евтино и три пъти по-лесно?
Затова и много колеги докато работят завършват задочно всякакви други специалности - не че пречи, но просто няма никакъв смисъл и почти никаква полза от висше образование, което не е по специалността. Да не би да можеш да станеш лекар без висше по медицина, инженер без техническо образование, счетоводител без икономика, учител без педагогика, че дори и военен офицер с друго образование? При нас в МВР просто се покрива изискването за кат.Г - някакво висше образование. Което е тъпо, ама много тъпо. Вместо от МВР да намерят начин по-голямата част от инспекторите да са с образование в Академията, като се увеличат бройките задочно, като всички завършили АМВР имат предимство пред другите с висше образование, е тогава вече ще бъде по-професионално МВР. Нищо лошо няма в другите специалности от ВУЗ, но наистина - можеш ли с АМВР да работиш счетоводство, техн. специалист, доктор? Всяка гилдия си пази специалснотта, само ние сабираме, а после всички храчат върху МВР.
А това на 18 г. да влизат редовно в АМВР, и на 22 годишна възраст да излизат като инспектори..... сигурно и в Тамбукту го нямат.


@ оsata ще ти дам пример от днес- началника не ми разреши да уча и да стана 'полицай' . Koй щял да ми дава отпуска от 25 дена, въпреки че тази отпуска не е по ЗМВР, а е по Кодекса на труда и така или иначе трябва да се даде. И въпреки, че съм готов да се откажа от нея, не можело понеже по ЗМВР трябва да сключа договор с министъра че ще уча и ще работя после 5 години в МВР и след такъв договор трябвало да ми дадът отпуската. Въпреки че имам желание и някоя година стаж, за умения не знам явно няма да разбера. Какво било това пожарникар, че полицай.. На него му е ясно, че като уча ППОР в АМВР не значи 100% че ще стана полицай, нито че ще повиша категорията на 'Г' автоматично. Факт е, че утре мен ще замести някой без 1 ден трудов стаж в МВР и с диплома за агро икономика, задочно от Шуменския, с външен конкурс ще постъпи кат. Г ест. с малко повечко връзки. В близките години като служител на МВР очевидно няма да уча в АМВР, да взема да запиша една Детска педагогика , или Екология на стопанството! А тези от Детската педагогика да постъпят на офицерска длъжност при нас и да ми станат началници ;) 'Кадрите решават всичко' беше казал един чичко с мустак.. Ми т'ва е, успех на всички други мераклии, Аз бях до тук..
zer0
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 13 Апр 2011, 22:59

Re: Запитване

Мнениеот osata » 18 Апр 2011, 18:29

zer0 написа:@ оsata ще ти дам пример от днес- началника не ми разреши да уча и да стана 'полицай' . Koй щял да ми дава отпуска от 25 дена, въпреки че тази отпуска не е по ЗМВР, а е по Кодекса на труда и така или иначе трябва да се даде. И въпреки, че съм готов да се откажа от нея, не можело понеже по ЗМВР трябва да сключа договор с министъра че ще уча и ще работя после 5 години в МВР и след такъв договор трябвало да ми дадът отпуската. ...


Никой не може да ти забрани да учиш - чл.53 от Конституцията на Република България. Кандидатстваш, а ако те приемат вече началника ти може да не ти разреши допълнителна отпуска.
То остава като учиш в АМВР задочно и си служител да не ти дадат допълнителна отпуска за ученето.
Друго е обаче да влезеш в спор с началника си - обикновено ще го отнесеш.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Запитване

Мнениеот zer0 » 18 Апр 2011, 19:14

osata написа:
zer0 написа:Никой не може да ти забрани да учиш - чл.53 от Конституцията на Република България. Кандидатстваш, а ако те приемат вече началника ти може да не ти разреши допълнителна отпуска.
То остава като учиш в АМВР задочно и си служител да не ти дадат допълнителна отпуска за ученето.
Друго е обаче да влезеш в спор с началника си - обикновено ще го отнесеш.


Знам за дървенето пред началника, не мисля да го правя ;) Изобщо няма смисъл да го коментирам това кандидатстване, вече се убедих кои влизат и със сигурност не са случайни хора.
zer0
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 13 Апр 2011, 22:59

Re: Запитване

Мнениеот dsuzunov » 18 Апр 2011, 20:42

Ти напиши рапорт, нека началникът ти откаже.
Имаш право да обжалваш отказа.
А той (отказът) би следвало да е мотивиран....поне устно.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Запитване

Мнениеот Lord » 18 Апр 2011, 21:12

dsuzunov написа:Ти напиши рапорт, нека началникът ти откаже.
Имаш право да обжалваш отказа.
А той (отказът) би следвало да е мотивиран....поне устно.

Напротив, необходимо е да е писмено, обикновено го изготвя служител от правното осигуряване /юрисконсултите на съответните звена, както сме свикнали да ги наричаме/ и да, обжалват се.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Запитване

Мнениеот mao11 » 19 Апр 2011, 04:24

Абе не сте срещали звяр
Преди години един колега му паднала батерията на телефона, докато в неделя бил на пикник на язовир със семейството си. Шефа не успял да установи връзка с него и го наказа. Колегата обжалва и наказанието беше отменено, но това му коства маса нерви и главоболия.
В момента този колега е шеф в южен черноморски град и дано не постъпва по този начин.
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

ПредишнаСледваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта