Запитване

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Запитване

Мнениеот BARETATA » 15 Апр 2011, 21:01

ТРЕЗОР , ако мислиш че ние вифаджиите не можем да се справим така ,катко един инспектор от АМВР , се лъжеш . Да не давам само примерми какви кадри има и от АМВР,една докладна не знае да напише , за друго няма да коментирам.Извод : навсякъде си има "проблеми".
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Запитване

Мнениеот osata » 15 Апр 2011, 21:04

ТРЕЗОР написа:Уж в едно ведомство работим , а критерийте различни.При нас задочниците от АМВР при първа възможност се назначават на длъжност кат.Г .Все пак началниците искат служители с полицейска подготовка , а не агрономи , вифаджии , инжинери , даскали и прочие.Нищо против посочените професии , ама.......


Какво разбираш под първа възможност? Трябва конкурс, а конкурса за кат. Г изисква кандидатите да имат диплома за завършено висше образование. Тоест, действително агрономът има равен старт с училия 5 години задочно в АМВР. Не че няма случаи агроном или какъвто и да е коренно различен специалист да е по-кадърен от завършил АМВР.
Освен аз да съм в лека грешка, тъй като пък за да ти предоставя работодателя дни за очните извън платения годишен отпуск, подписваш едно договорче "при заемане на длъжност изискваща образованието" да не напускаш МВР 5 години. Та колегите умишлено да не подписват за кат.Г за да не изпълнят това условие в договора, и затова да са кат. Е и Д, ама е малко нелогично всичкото това.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Запитване

Мнениеот clara » 15 Апр 2011, 21:46

Здравейте,завърших Защита на нац.сигурност във Варненския свободен университет в момента се колебая дали да запиша право като продължаващо обучение във същия университет.Във връзка с това имам няклко въпроса:
Мога ли да кандидатствам с това образование за работа като оперативен работник или разследващ полицай?
Задължително ли е юридическото образование за разследващите полицаи и какво е отношението на кадровиците към кандидати завършили ВСУ,защото съм чувала че има дискриминация в това отношение.
clara
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Апр 2011, 21:05

Re: Запитване

Мнениеот ross_migration » 16 Апр 2011, 12:50

ЗМВР "Разследващи полицаи (Загл. изм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г.)
Чл. 217. (1) (Изм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 93 от 2009 г., в сила от
24.11.2009 г.) За разследващи полицаи са назначават след конкурс лица, които отговарят на
изискванията за постъпване на служба в МВР по чл. 179 и имат висше юридическо
образование или бакалавърска степен от Академията на МВР.
(2) (Отм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г.)
(3) (Изм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г.) Длъжностите за разследващи полицаи са:
1. главен разследващ полицай;
2. старши разследващ полицай;
3. разследващ полицай;
4. младши разследващ полицай."
ross_migration
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 25 Сеп 2010, 13:49

Re: Запитване

Мнениеот Lord » 16 Апр 2011, 13:02

clara написа:завърших Защита на нац.сигурност във Варненския свободен университет ... Мога ли да кандидатствам с това образование за работа като оперативен работник или разследващ полицай?
....

Здравейте!
Може да кандидатствате за оперативен ралотник или каквото друго си харесате, което е достъпно за всеки един със степен бакалавър, независимо от специалността или ВУЗ-а, т.е. категория "Г" и по-низшите.
Не можете да станете разследващ полицай с Вашето образование.
Никой в "човешки ресурси" или друго звено в МВР не гледа снизходително на завършилите ВСУ. Абсолютно равнопоставени сте със завършилите в който и да е друг ВУЗ, изключая Академията на МВР, което е нормално, там подготовката е съвсем различна, като ниво и качество и пряко обслужваща нуждите от кадри на МВР.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Запитване

Мнениеот mao11 » 16 Апр 2011, 13:24

zer0 написа:Здравейте, не видях подобна тема и затова пиша тук. Служител съм в МВР от 5 години, кат. 'Е' и тази година съм решил да кандидатствам в АМВР задочно. Специалностите които предлагат за задочно обучение са 'Противодействие на престъпността и опазване на обществения ред' , 'Пожарна и аварийна безопасност' и модерното 'Кризисен мениджмънт' . Изписал съм ги трите, тъй като съм служител в Пожарната, а доколкото разбрах мога да заявя желание и за ППООР. Ако ме приемат 'Противодействие на престъпността и опазване на обществения ред' как ще продължи моята работа в МВР ? Т.е. - продължавам да работя в Пожарната и уча задочно ППООР, след завършването започвам работа в ГД ОП ? Или след приемането ми да уча задочно ППООР ще трябва да изкарам отново школа на МВР (тъй като вече имам една за пожарникар във Варна) и да се прехвърля на полицейска длъжност категория 'Е' ? Бихте ли ми казали най-общо какви направления има в ГД ОП, какви са възможностите след завършване като сектори, длъжности и т.н. Благодаря предварително за отговорите ;)


Хей момче, опъването на шланг не е слагане на белезници, дедуктивно мислене или точно око и бърза ръка
тук в БГ от шуробаджанащина я докарахме до там
ама оня завършил ВПИ национална сигурност да си търсят поприще по училищата или където намерят
в университета на МВР да бълват кадри щото аман от начални учителки в МВР и от нещастници с връзки ама не на обувките и не може едно сержантче ей така да стане офицер, разбирате за какво говоря
хора които командват кадри - работещи ресурси, но как - ми то не може да се управи къде , а камо ли да насочи другите
тъжна история
командва ли са ме такива непрокопсаничета
учителки от мъжки род дори и един стругар беше НТЛ и беше зам началник на РПУ
циркът е безкраен
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: Запитване

Мнениеот ТРЕЗОР » 16 Апр 2011, 13:48

BARETATA написа:ТРЕЗОР , ако мислиш че ние вифаджиите не можем да се справим така ,катко един инспектор от АМВР , се лъжеш . Да не давам само примерми какви кадри има и от АМВР,една докладна не знае да напише , за друго няма да коментирам.Извод : навсякъде си има "проблеми".

Нищо лично към вифаджиите или другите ...просто посочих специалността , като сравнение ;)
ТРЕЗОР
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 71
Регистриран на: 21 Ное 2010, 22:41

Re: Запитване

Мнениеот zer0 » 16 Апр 2011, 15:16

osata написа:Все още завършването задочно в АМВР не гарантира израстване в кат.Г. Като има конкурс се явяваш наред с другите завършили примерно където и гаджето на "Красьо черния". Има колеги в нашата ОД които от години са завършили АМВР задочно и все още са си кат.Е и Д. Отделно в АМВР влизането го направиха малко "идиотско" с тези "балове" Виж тук за математиката - http://www.academy.mvr.bg/Reception/201 ... ocenki.htm м , а относно другите специалности - класирането през 2010г и според твоят бал и вероятността от по-малко кандидати тази година си прецени шанса - http://www.academy.mvr.bg/NR/rdonlyres/ ... POOR_m.doc Успех :)


Благодаря за отговора, вече съм подготвил всички необходими документи. Само не знам каква е логиката някой да ми разрешава да уча, че и да го моля за това в писмен вид.. ама поне каквото се иска от мен съм го направил. Ако ми разреши Директора ще е добре :)
zer0
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 13 Апр 2011, 22:59

Re: Запитване

Мнениеот zer0 » 16 Апр 2011, 15:26

mao11 написа:Хей момче, опъването на шланг не е слагане на белезници, дедуктивно мислене или точно око и бърза ръка
тук в БГ от шуробаджанащина я докарахме до там
ама оня завършил ВПИ национална сигурност да си търсят поприще по училищата или където намерят
в университета на МВР да бълват кадри щото аман от начални учителки в МВР и от нещастници с връзки ама не на обувките и не може едно сержантче ей така да стане офицер, разбирате за какво говоря
хора които командват кадри - работещи ресурси, но как - ми то не може да се управи къде , а камо ли да насочи другите
тъжна история
командва ли са ме такива непрокопсаничета
учителки от мъжки род дори и един стругар беше НТЛ и беше зам началник на РПУ
циркът е безкраен


Разбирам те, мъката е голяма :)
zer0
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 13 Апр 2011, 22:59

Re: Запитване

Мнениеот ТРЕЗОР » 17 Апр 2011, 10:26

osata написа:
ТРЕЗОР написа:Уж в едно ведомство работим , а критерийте различни.При нас задочниците от АМВР при първа възможност се назначават на длъжност кат.Г .Все пак началниците искат служители с полицейска подготовка , а не агрономи , вифаджии , инжинери , даскали и прочие.Нищо против посочените професии , ама.......


Какво разбираш под първа възможност? Трябва конкурс, а конкурса за кат. Г изисква кандидатите да имат диплома за завършено висше образование. Тоест, действително агрономът има равен старт с училия 5 години задочно в АМВР. Не че няма случаи агроном или какъвто и да е коренно различен специалист да е по-кадърен от завършил АМВР.
Освен аз да съм в лека грешка, тъй като пък за да ти предоставя работодателя дни за очните извън платения годишен отпуск, подписваш едно договорче "при заемане на длъжност изискваща образованието" да не напускаш МВР 5 години. Та колегите умишлено да не подписват за кат.Г за да не изпълнят това условие в договора, и затова да са кат. Е и Д, ама е малко нелогично всичкото това.

Ами то излиза , че факултет "Полиция "спец.ППОР - задочно - е губене на време....нали след завършване придобиваш полицейска специалност /която "навън"можеш да си я завреш.... :oops: ./, какъв е смисъла да се явиш после на конкурс за длъжност , примерно с един агроном....Дознанието си оправиха проблема - за РП - юридическо образование и точка .......
ТРЕЗОР
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 71
Регистриран на: 21 Ное 2010, 22:41

ПредишнаСледваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта