изследване на интелектуалните способности

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: изследване на интелектуалните способности

Мнениеот Lord » 25 Апр 2015, 11:10

bulgariansoul написа:На какъв принцип се определят тестовете за изследване на интелектуалните способности. Ако можете помогнете ,за да не си похарча парите напразно. :D


Не хвърляй пари на вятъра. Принципно Катюша е права. Освен това настоящите конкурси са първите, при които теста за интелектуалните способности е съчетан и с теста с психодиагностичните въпроси, а при вторите просто няма правилни отговори, те измерват и отчитат доста точно доколко кандидата е отговорил откровено и честно или лъже. ;) За този тест няма как да се подготвиш, защото той отчита цялостната обща култура на индивида, както и психичната пригодност за съответната позиция, за която се кандидатства. Дано съм ти бил полезен. Успех! :)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: изследване на интелектуалните способности

Мнениеот bulgariansoul » 25 Апр 2015, 11:43

Благодаря Ви.Отказах се да си давам парите за нещо, което може и да не ми е от полза.Това, което научих за психодиагоностичните въпроси е същото, което Lord каза, а именно, че трябва да съм максимално искрен.Знам, че голямото отсяване е точно на етапа с психодиагностичните въпроси и оценката на интелектуалните способности, но съм позитивно настроен и вярвам, че конкурсната процедура ще протече по честен начин. Поздрави. :)
bulgariansoul
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2015, 14:25

Re: изследване на интелектуалните способности

Мнениеот dakota_ » 26 Апр 2015, 13:24

bulgariansoul написа:Благодаря Ви.Отказах се да си давам парите за нещо, което може и да не ми е от полза.Това, което научих за психодиагоностичните въпроси е същото, което Lord каза, а именно, че трябва да съм максимално искрен.Знам, че голямото отсяване е точно на етапа с психодиагностичните въпроси и оценката на интелектуалните способности, но съм позитивно настроен и вярвам, че конкурсната процедура ще протече по честен начин. Поздрави. :)


Чети внимателно и ми покажи,къде колегата ти е казал да си максимално искрен :D ;)
Всяко нещо,което е максимално,натоварва и създава затруднения,а ти не искаш да си създаваш затруднения ;)
Колегата ти е казал да си откровен и честен,но не е казал максимално откровен и честен,все пак не си пред изповедника си и никой не ти е обещал,че ще пази тайната на изповедта ти 8-)
Използвай всички гънки на "местността" и сам прецени колко да бъдеш откровен и честен. Все пак целта е да стигнеш до финала и да си част от спечелилите конкурса.
Схващаш ли за какво иде реч или държиш да бъдеш максимално искрен ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: изследване на интелектуалните способности

Мнениеот bulgariansoul » 10 Авг 2015, 21:18

Здравейте.Имам един малко нестандартен въпрос.
Някой може ли да каже до каква степен точките от теста за интелигентност играят роля? На какъв принцип се изчисляват?Питам тъй като информацията, която има в интернет е стара и е от времето, когато теста за интелигентност е бил отделно етапа с попълването на личностни въпросници.
bulgariansoul
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2015, 14:25

Re: изследване на интелектуалните способности

Мнениеот СТОМАНА » 31 Май 2016, 14:28

Какви интелектуални способности в полицаите?! :lol:
Трябва да си разбрал, че за нищо друго не ставаш, че да си бакшиш или полицай! :lol:
СТОМАНА
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Май 2016, 14:16

Re: изследване на интелектуалните способности

Мнениеот dakota_ » 31 Май 2016, 14:53

Има и друг вариант, да си разбрал, че и полицай не става от теб и на път да се пробваш за бакшиш да си се регистрирал в полицейски форум да се о'лабиш разчитайки да ти олекне :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: изследване на интелектуалните способности

Мнениеот СТОМАНА » 31 Май 2016, 15:14

О'лабих, "Ханко брат"! Благодаря :D
СТОМАНА
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Май 2016, 14:16

Re: изследване на интелектуалните способности

Мнениеот dakota_ » 31 Май 2016, 15:56

Дано вече си изпаднал в ремисия :lol: :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: изследване на интелектуалните способности

Мнениеот Skyfire » 01 Юли 2016, 14:35

Ако кандидатът е имал отлични оценки по БЕЛ няма от какво да се притеснява.
В подготовката може да се включи четене на документи, наредби, обяви, конкурси, и специфични текстове свързани с МВР, така ще сте прочели и ще сте се запознали с много специфични думи и термини използвани в тази област и няма да затрудни никой ако на изпита се падне някоя дума, няма да бъде непозната.

Няма наръчник или готово помагало за успешно полагане на конкурси, това не е кандидат студентски изпит, защото тук се оценяват и други неща посочени от други лица по горе, не само колко е грамотен кандидата.

Тук се оценяват качествата на кандидатите, или ги имате или не.

Ако толкова много на кандидатите им се готви допълнително, да решават активно матури от МОН.
Достъпни са на уеб страницата им.
Аватар
Skyfire
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 12 Апр 2016, 11:06
Местоположение: Шумен

Предишна

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта