Кандидастване да редови полицай в София?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Кандидастване да редови полицай в София?

Мнениеот KOBBRA » 17 Яну 2011, 16:25

Здравейте на всички! Имам следния въпрос понеже не видях подобна тема, и реших да направя самостоятелна.

Въпроса ми е какви документи се нуждая за да кандидаствам, днес бях в 3-то и ми казаха да се свържа с отдел "Човешки ресурси" и смятам да го направя. Въпроса ми е друг на всяка цена ли трябва да имам шофьорска книжка за да ме приемат поради простата причина, че още я изкарвам и може да отнеме още време? Също така ако можете да ми кажете допълнителна информация относно мястото на обучение, защото до колкото разбрах Пазарджик е за специална квалификация само за служители?
Обяснете ми горе долу за какво става на въпрос да знам къде и кога да ходя да не си губя времето защото искам да ме назначат колкото се може по-скоро.

Благодаря предварително!
Аватар
KOBBRA
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 70
Регистриран на: 17 Яну 2011, 16:17

Re: Кандидастване да редови полицай в София?

Мнениеот osata » 17 Яну 2011, 18:21

Имаше подобни теми, или съдържание на теми с отговори на въпросите ти, но както и да е.
За шофьорлъка - зависи какъв е конкурса, ако е за водачи на патр. автомобил едното условие е СУМПС.
Не знам какъв е конкурса е не мога да ти дам точна информация.
А иначе за назначаването... поне няколко месеца чакане има, после стажант с бих казал нищожна заплата... но - ако желаеш това е призванието ти, ще изтърпиш.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Кандидастване да редови полицай в София?

Мнениеот KOBBRA » 17 Яну 2011, 18:29

E няма лесен значи аз да стигна до стажантството, другото е лесно. Мерси все пак за полезната информация! Иначе ако се сетиш за още някаква полезна информация, допълни само във плюс ще ми е. :)
Аватар
KOBBRA
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 70
Регистриран на: 17 Яну 2011, 16:17

Re: Кандидастване да редови полицай в София?

Мнениеот osata » 17 Яну 2011, 20:45

KOBBRA написа:E няма лесен значи аз да стигна до стажантството, другото е лесно. Мерси все пак за полезната информация! Иначе ако се сетиш за още някаква полезна информация, допълни само във плюс ще ми е. :)


Във форума има доста писано по въпроса, поразгледай тази папка - viewforum.php?f=37
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Кандидастване да редови полицай в София?

Мнениеот KOBBRA » 18 Яну 2011, 15:54

Днес бях говорих с кадровик от 3-то, но той ми обясни, че на тоя етап намя конкурси за редови полицай. Обясни ми, че трябва да наблюдавам редовно сайта на МВР за конкурси, но въпроса ми към вас е следния какъв точно трябва да е тоя конкурс по какво да позная, че е за мен смисъл казаха ми да гледам конкурсите за категория Е, който не изискват предварителна подготовка.
Питам за да мога да знам кой конкурси да гледам и в случай, че има за избраната длъжност от мен да мога да реагирам адекватно и да се запиша на време. :)

Предварително благодаря!
Аватар
KOBBRA
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 70
Регистриран на: 17 Яну 2011, 16:17

Re: Кандидастване да редови полицай в София?

Мнениеот BARETATA » 18 Яну 2011, 19:48

Напротив , трябва да гледаш конкурси - категория "Е" - за които се изисква първоначално професионално обучение за СДВР ( Столична Дирекция на Вътрешните Работи ).Това обучение е след като те приемат и станеш стажант.Нали си от град София , доколкото разбрах
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Кандидастване да редови полицай в София?

Мнениеот ross_migration » 18 Яну 2011, 19:54

http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entrance/Primary_teaching/default.htm - Ето тук трябва да следиш за конкурси за категория "Е", ако имаш висше образование следи и за конкурси за категория "Г".

БАРЕТАТА ме изпревари с отговор - следи конкурсите, за които се изисква първоначално професионално обучение.
ross_migration
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 25 Сеп 2010, 13:49

Re: Кандидастване да редови полицай в София?

Мнениеот Lord » 18 Яну 2011, 20:02

ross_migration написа:БАРЕТАТА ме изпревари с отговор


Нормално, нали ни е Баретата! :mrgreen:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Кандидастване да редови полицай в София?

Мнениеот KOBBRA » 18 Яну 2011, 22:15

Значи ще следя на посоченото от вас място, благодаря за полезната информация! А иначе аз съм на 20, но не записах висше чудя се още къде искам. Категория Е-Полицай, има конкурси ама само в Шумен на тоя етап.
Дали скоро ще има и за София някой има ли на идея през колко време пускат конкурси?
Аватар
KOBBRA
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 70
Регистриран на: 17 Яну 2011, 16:17

Re: Кандидастване да редови полицай в София?

Мнениеот BARETATA » 18 Яну 2011, 22:20

Няма време,място ,час и дата , просто се Обявяват след съгласуване на Дирекция " Човешки Ресурси " и Запвед на Министър - МВР.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Следваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта