Въпрос относно документите за постъпване

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос относно документите за постъпване

Мнениеот ross_migration » 09 Яну 2011, 19:15

kkarakashev написа:Тоест за СПС - жандармерия а не СПС полиция ? така ли ?


Точно така! - Дирекция "Специализирани полицейски сили" /"Жандармерия"/
ross_migration
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 25 Сеп 2010, 13:49

Re: Въпрос относно документите за постъпване

Мнениеот Face Off » 16 Яну 2011, 17:42

Здравейте на всички!
Нов съм тук,и се надявам да остана и за напред...
В момента се подготвям за конкурс за категория ''Г'' - с първоначално професионално обучение(Академия на МВР)...по-точно подготвям документите...
Имам лек въпрос за медицинското,тъй като при срещата с кадровика,не стана ясно за него...
Въпроса ми е...индекса на телесната маса,който накрая е решаващ,мисля,от ЕЛК ли се определя?И какъв е максимално допустимият,защото чух различни мнения...?
Висок съм 193 см и тежа 120 кг..и по няколко сметки съм със завишен индекс,а по други съм с повечко-завишен!(видимо не изглеждам толкова тежък,но числата говорят)
В момента се опитвам да сваля килограми,но до няколко дни трябва да направя обход по кабинетите!
Face Off
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Яну 2011, 17:24

Re: Въпрос относно документите за постъпване

Мнениеот ross_migration » 16 Яну 2011, 21:00

Здравей, Фейс оф!
Аз поне при кандидатстването не съм се качвал на кантар по време на прегледите от ЕЛК в МИ-МВР. Комисията е от трима лекари, които взимат документите на кандидатите след като са минали през всички кабинети. След като видят резултатите от прегледите те извикват да сложиш подпис и толкова.
Не е важен телесният индекс, а е важно да покриеш с добри резултати нормативите за физическа годност.
Докато тренираш за покриването на нормативите ще свалиш малко маса :)
УСПЕХ!
ross_migration
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 25 Сеп 2010, 13:49

Re: Въпрос относно документите за постъпване

Мнениеот Face Off » 16 Яну 2011, 21:59

Мерси за отговора...
Ясно ми е,че няма да ме качват на кантара...но все пак гледам всичко да е изрядно!
Че тренирам,тренирам...а да знаеш колко време след събирането на документите ще обявят физическия(горе долу)!Да знам колко време имам,че имам да изглаждам нещата с бягането!
Face Off
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Яну 2011, 17:24

Re: Въпрос относно документите за постъпване

Мнениеот ross_migration » 16 Яну 2011, 22:41

След подаването на всички документи ще те пратят на ЕЛК - срокът за подаването на документи и ЕЛК общо е един месец, освен ако в заповедта не е посочен друг срок. След това конкурсната комисия ще се събере, ще разгледа документите и ще насрочи дата за физическия изпит.
Ще ти дам пример от последния конкурс в Дирекция "Миграция" - 23.08.10г. - обявяване на конкурса; 13.10.10г. - протокол на комисията и насрочване на дата за физическата годност - 20.10.2010г. и 21.10.10г.
ross_migration
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 25 Сеп 2010, 13:49

Re: Въпрос относно документите за постъпване

Мнениеот BARETATA » 17 Яну 2011, 13:03

Face Off , може и да имаш проблем ,лично знам за няколко души . На място ще разбереш , Успех
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Въпрос относно документите за постъпване

Мнениеот Face Off » 17 Яну 2011, 18:48

А колко норматива са...аз знам замо скок от място,бягането,лицевите опори и осморката...?
Face Off
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Яну 2011, 17:24

Re: Въпрос относно документите за постъпване

Мнениеот Lord » 17 Яну 2011, 20:46

Face Off написа:А колко норматива са...аз знам замо скок от място,бягането,лицевите опори и осморката...?


Ей ама, че ги мързи кандидатите ни. Какви разузнавачи ще станете?! ;) Ето отговорите на въпросите ти:

http://www.dhr.mvr.bg/Competition/work_mvr.htm
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос относно документите за постъпване

Мнениеот Face Off » 17 Яну 2011, 21:46

Lord,извинявам се,но съм ги прочел всичките тези неща...но ми казаха,че имало някакви клекове със завъртания,набирания и др.(което си мисля,че го изискваха едно време в АМВР),затова събирам информация от всякъде,да знам какво ме очаква!Нямам почти никакви познати в системата,и всичко,което научавам е от сайта и разни косвени неща(еди кой си чул че било така и т.нат.),затова като открих този форум,след чинно четене тук няколко часа,разбрах,че мога да получа някои отговори...
А имам,и се надявам да имам въпроси и за напред ;)
Face Off
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Яну 2011, 17:24

Re: Въпрос относно документите за постъпване

Мнениеот Lord » 17 Яну 2011, 23:06

:D Няма нужда от извинения. Давай с въпросите, колкото можем, като за форум - ще помагаме! ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта

cron