Въпрос относно документите за постъпване

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос относно документите за постъпване

Мнениеот ross_migration » 18 Яну 2011, 00:02

Face Off написа:А колко норматива са...аз знам замо скок от място,бягането,лицевите опори и осморката...?


В заповедта, с която е обявен конкурса, би следвало да е посочена коя тестова батерия трябва да преминат кандидатите.

http://www.dhr.mvr.bg/Acts_Documents/default.htm в раздел Наредби ще намериш отговор на въпросите относно провеждането на отделните етапи от конкурса.
ross_migration
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 25 Сеп 2010, 13:49

Re: Въпрос относно документите за постъпване

Мнениеот SoulSeller » 20 Яну 2011, 13:37

Здравейте,

В нашата ОД има обявен конкурс за Е - категория . Обаче аз все още не съм дипломиран - матурите са през месец Май. От ОД отговориха "Няма кой да те чака, да завършиш през Юли. В заповедта е написано диплома за средно образование - край на разговорите" Кофти се получи, но какво да се прави. Явно трябва да пропусна тази година, а може и другата и по-другата. Не всяка година има такива конкурси. Интересното е, че в няколко уеб сайта видях подпбни заповеди от други дирекции. Там изискванията бяха, освен диплома за завършено средно образование и "а завършващите през годината на кандидатстване представят служебна бележка, удостоверяваща това обстоятелство." Но явно тук, ръководството не може да чака.
Въпроса ми е - Как е възможно това? Може ли да кандидатствам другаде, в друга дирекция? Или просто да почакам неизвестно време за нов конкурс?
SoulSeller
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Яну 2011, 13:12

Re: Въпрос относно документите за постъпване

Мнениеот ross_migration » 20 Яну 2011, 20:44

SoulSeller написа:"а завършващите през годината на кандидатстване представят служебна бележка, удостоверяваща това обстоятелство."


Явно си чел между редовете :) - Няма конкурс, в който да представяш служебна бележка вместо диплома за средно/висше образование.

Успех на матурите пролетта!
ross_migration
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 25 Сеп 2010, 13:49

Re: Въпрос относно документите за постъпване

Мнениеот jim beam » 20 Яну 2011, 21:37

Най-вероятно момчето се бърка с документите за кандидатстване в АМВР.Там я има опцията със служебна бележка,която се дава на желаещите да кандидатстват,които заваршват същата година и още нямат издадени дипломи.Това е само за Академията на МВР,за кандидатстване за работа в системата си се иска диплома или нотариално заверено копие на дипломата.
Ако ще губиш,бъди сигурен,че ще загубиш борейки се,а не предавайки се!
jim beam
Полицай
Полицай
 
Мнения: 182
Регистриран на: 23 Окт 2009, 12:52

Re: Въпрос относно документите за постъпване

Мнениеот Lord » 21 Яну 2011, 19:13

точво така jim beam !
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос относно документите за постъпване

Мнениеот jade » 31 Яну 2011, 19:01

Здравейте! И аз имам въпрос относно документите и по-конкретно медицинските изследвания. Нямам заболявания или други здравословни проблеми, но съм с 2 диоптъра късогледство. Естествено нося си постоянно очилата, шофирам и т.н. , не е проблем и да сложа лещи, ако се наложи, но проблемът е, че това не променя факта - 2 диоптъра, които доколкото ми е известно са много. Кандидатствам за категория Г и въпросът ми е много ли са за тази категория и въобще как стои въпроса очи-категория-годност.... Има ли служба в МВР, за която мога да кандидатствам на този етап и при това положение?
jade
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Яну 2011, 18:37

Re: Въпрос относно документите за постъпване

Мнениеот mao11 » 31 Яну 2011, 19:37

а са решили, а са те резнали
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: Въпрос относно документите за постъпване

Мнениеот ross_migration » 31 Яну 2011, 20:49

jade написа:Нямам заболявания или други здравословни проблеми, но съм с 2 диоптъра късогледство.

Зависи за каква длъжност кандидатстваш. Ако длъжността е за служител с полицейски правомощия може да имаш проблем. Ако длъжността е административна би трябвало да нямаш проблеми.
Ако има по-вещи в медицинските прегледи нека да кажат как стоят нещата при ЕЛК.
ross_migration
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 25 Сеп 2010, 13:49

Re: Въпрос относно документите за постъпване

Мнениеот mao11 » 01 Фев 2011, 03:16

Не беше ли,че един гражданин кандидатсна, след приема -първоначална подготовка, след това работиш като редови полицай и при обявяване на конкурс пълзиш нагоре :shock:
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: Въпрос относно документите за постъпване

Мнениеот osata » 01 Фев 2011, 20:03

mao11 написа:Не беше ли,че един гражданин кандидатсна, след приема -първоначална подготовка, след това работиш като редови полицай и при обявяване на конкурс пълзиш нагоре :shock:


Е, то така е редно, ама тогава нямаше да присъства думата "парашутисти" :mrgreen: .
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

ПредишнаСледваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта