Въпрос за работа в ДПС

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос за работа в ДПС

Мнениеот puppap » 21 Окт 2010, 14:03

Здравейте, някой може ли да ме светне по-подробно за назначаването за инспектори в ДПС. Конкурсите от МВР ли се организират или от общините? И къде се обявяват свободните места за такава длъжност ? Аз в сайта на нечовешките ресурси не виждам обявен конкурс за такава длъжност...мерси предварително :)
puppap
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Окт 2010, 13:58

Re: Въпрос за работа в ДПС

Мнениеот BARETATA » 21 Окт 2010, 20:37

Трябва да имаш педагогическо образование или АМВР , там са конкурсите за ДПС,рядко има свободни места за тази длъжност. www.dhr.mvr.bg - Успех .
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Въпрос за работа в ДПС

Мнениеот Lord » 21 Окт 2010, 21:36

Освен педагогика, може и психология, като ценз. В повечето случаи вече първо вървят вътрешни конкурси за израстване в категория и чак ако няма отговарящи на усливията се обявява конкурс извън системата на МВР. Истината е, че почти няма звена, където да няма хора отговарящи на условията, не че сме станали по-образовани, просто самото висше девалвира у нас, който е записал, той е завършил, а не трябва да е така!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос за работа в ДПС

Мнениеот puppap » 21 Окт 2010, 23:09

Да наистина...или педагогическо или психолог - това са изискванията на Правилника за ДПС. Завършил АМВР - нещо ме съмнява..всякакви други места съм виждал за завършили АМВР, но не и такова. Пък и да завършиш АМВР и да се намърдаш на такава длъжност- значи не си сред най-изгарящите от желание за работа :? А на тоя сайт на човешките ресурси като гледам какви места обявяват..направо се изумявам защо не обявяват всички места, а само малка част....явно наистина става дума за вътрешни конкурси на повечето места....иначе благодаря за отговорите..ако някой друг знае нещо нека да пише..ама явно ще трябва да притесня тия дни нечовешки работния кадровик от човешки ресурси. 8-)
puppap
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Окт 2010, 13:58

Re: Въпрос за работа в ДПС

Мнениеот Raptor » 22 Окт 2010, 09:34

Има още малко подробности!
Не всички длъжности в МВР могат да бъдат заети още с конкурса за постъпване на държавна служба.
Изискванията за конкретната длъжност са разписани в длъжностната характеристика и ако там пише, че има изискване за определен стаж, няма как конкурса за тази длъжност да бъде бъде обявен в Интернет сайта на ДЧР. Обаче в Интранет сайта може да бъде обявен - там има повече обяви от "външния" сайт защото касаят хора, които вече работят в МВР!
За конкретните длъжности в ДПС, не зная как стоят нещата, защото не ме интересува този аспект на професионална кариера.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18


Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта