Назначаване на държавна служба в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот Lord » 03 Май 2011, 18:54

Няма конкретни изисквания за съотношение ръст/тегло, все пак не кандидатстваш за гвардеец. Единственото условие е да покриеш всички изискватия, тестове и изпити. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот anton_n » 08 Май 2011, 11:14

Няколко човека питам - различно ми отговарят. На 18 години съм и сега на 17 и 19 ми са матурите. Ако не ги взема сега мога ли да започна работа - категория "Е" .
До колкото знам ако не си вземеш матурата ти дават удостоверение за завършено образование, но не можеш да кандидатствав във ВУЗ-ове. Мога ли да започна като полицай категория "Е"?
anton_n
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Май 2011, 15:16

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот kkarakashev » 09 Май 2011, 17:46

anton_n написа:Няколко човека питам - различно ми отговарят. На 18 години съм и сега на 17 и 19 ми са матурите. Ако не ги взема сега мога ли да започна работа - категория "Е" .
До колкото знам ако не си вземеш матурата ти дават удостоверение за завършено образование, но не можеш да кандидатствав във ВУЗ-ове. Мога ли да започна като полицай категория "Е"?

При кандидатстване за кат Е - тоест работа в МВР се изисква минимум ДИПЛОМА за завършено средно образование.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот Miroslav V » 19 Фев 2012, 20:58

Здравейте,

Бих искал да попитам при спечелване на конкурс, при който се изисква първоначално обучение на школа, школата е в края на май, а в момента имам друга постоянна работа, колко време преди школата е хубаво да се подаде предизвестие за напускане на настоящата работа.
От полицията ми казаха, че в началото на Април ще ни извикат за подписване на заповедите за назначаване, което означава, че ще имам точно около месец преди започване на стажантската програма.
След като подпиша тази заповед ли да си подам предизвестието? Все пак искам да съм коректен към настоящите ми работодатели. Освен това в това кризисно време, една заплата повече не е без значение.

Благодаря предварително за отговор.
Miroslav V
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Фев 2012, 20:43

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот Simo007 » 20 Фев 2012, 11:31

Ако е 100% сигурно края на май отиваш на школа, мисля че преди подписването на заповедта е хубаво да си подал молба за напускане (в твоя случай месец и половина) , защото ще почне МВР да те осигурява и т.н. Нека и другите от форума, които са по-навътре в нещата да си кажат мнението.
Simo007
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 20 Юли 2011, 20:42

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот ross_migration » 20 Фев 2012, 19:24

Можеш да прекратиш трудовия договор писмено без предизвестие няколко дни преди назначаването като стажант в МВР. Основанието за това ти е чл. 327, ал. 1, т. 9 от КТ.
Хубаво е да предупредиш работодателя по-рано, че възнамеряваш да прекратите взаимоотношения. Ако и той е коректен с теб, ще ти прекрати договора ден преди назначаването ти и така няма да загубиш стаж и пари.
Успех!
ross_migration
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 25 Сеп 2010, 13:49

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот Lord » 20 Фев 2012, 22:16

ross_migration написа:Можеш да прекратиш трудовия договор писмено без предизвестие няколко дни преди назначаването като стажант в МВР. Основанието за това ти е чл. 327, ал. 1, т. 9 от КТ.
Хубаво е да предупредиш работодателя по-рано, че възнамеряваш да прекратите взаимоотношения. Ако и той е коректен с теб, ще ти прекрати договора ден преди назначаването ти и така няма да загубиш стаж и пари.
Успех!


ross_migration, абсолютно компетентно мнение.

Но ти ми даваш повод да се замисля, коя е съвременната мечта: Може би да се пенсионираш?! Ако е това - ужас!

Отвратително, според мен!
Не намирам за нормално мислене, това човек да има за житейски стремеж - пенсионирането или отпуските, или безплатното пътуваяне, в що за хора се превръщаме?!

Пак уточнявам - нищо към ross_migration, той е стриктно по закон и отговаря, аз се чудя на нашия акъл?!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот ross_migration » 20 Фев 2012, 23:06

Lord написа:
ross_migration написа:Можеш да прекратиш трудовия договор писмено без предизвестие няколко дни преди назначаването като стажант в МВР. Основанието за това ти е чл. 327, ал. 1, т. 9 от КТ.
Хубаво е да предупредиш работодателя по-рано, че възнамеряваш да прекратите взаимоотношения. Ако и той е коректен с теб, ще ти прекрати договора ден преди назначаването ти и така няма да загубиш стаж и пари.
Успех!


ross_migration, абсолютно компетентно мнение.

Но ти ми даваш повод да се замисля, коя е съвременната мечта: Може би да се пенсионираш?! Ако е това - ужас!

Отвратително, според мен!
Не намирам за нормално мислене, това човек да има за житейски стремеж - пенсионирането или отпуските, или безплатното пътуваяне, в що за хора се превръщаме?!

Пак уточнявам - нищо към ross_migration, той е стриктно по закон и отговаря, аз се чудя на нашия акъл?!


Написах го в този стил, тъй като колегата спомена кризата. Някои сме много далече от пенсионирането, но колегите, които имат достатъчно стаж или малко им липсва са се "побъркали". Правят се изчисления, търсят се УП-та...

P.S. Някои мечтаят да карат държавни коли с тонирани стъкла или астри от онези с тъмните стъкла :)
ross_migration
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 25 Сеп 2010, 13:49

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот Miroslav V » 22 Фев 2012, 13:29

Благодаря за отговора на ross_migration.
Miroslav V
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Фев 2012, 20:43

Предишна

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта