Назначаване на държавна служба в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот hill » 24 Ное 2010, 11:37

Има ли норма относно зрителната острота(носене на очила) за постъпване и колко е тя?
hill
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Ное 2010, 09:39

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот BARETATA » 03 Дек 2010, 17:14

96 новоназначени полицаи, завършили курс за първоначално обучение в Казанлък положиха клетва
Техни колеги 115 стажант – полицаи, завършили първоначално обучение в Центъра за специализация и професионална подготовка в Пазарджик от днес ще попълнят състава на служителите на реда в областните дирекции на МВР в Пловдив, Монтана и Перник.

http://press.mvr.bg/NEWS/news101203_08.htm
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот SYNOPTIK » 03 Дек 2010, 18:42

hill написа:Има ли норма относно зрителната острота(носене на очила) за постъпване и колко е тя?

За повечето служби границата е 0,5 диоптъра. Основна спънка за един кандидат-полицай обаче е и далтонизмът например.
В Административните дирекции може и с по-голям диоптър да се назначават хора.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот Sir Humphrey » 03 Дек 2010, 22:52

SYNOPTIK написа:В Административните дирекции може и с по-голям диоптър да се назначават хора.


А здравият разум казва, че такова ограничение не би трябвало да има. Лошото е, че здравият разум по принцип си е дефицитен у кадровиците.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот BARETATA » 28 Фев 2011, 23:53

ИНФО : http://press.mvr.bg/NEWS/news110228_08.htm

През изминалата година са назначени 522 нови служители, което е със 141 по-малко от 2009 г. Прекратени са служебните и трудови правоотношения с 374 служители, а още 224 държавни служители са напуснали СДВР, с нова месторабота в други поделения на МВР. Вакантните длъжности към края на годината са 530. През периода са наложени и 490 дисциплинарни наказания на служители на СДВР, образувани са 38 дисциплинарни производства за извършени нарушения на служебната дисциплина. За постигнати високи резултати в служебната дейност и конкретен принос при осигуряване на обществения ред и сигурността в столицата са наградени общо 1852 служители на СДВР
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот kkarakashev » 19 Мар 2011, 23:37

Да попитам и аз нещо, свързано с приятел. Момчето е на 31г. Има 2 висши образования - магистър по счетоводство и бакалавър по икономика. Кой оценки се взимат в предвид при кандидатстването - тези от дипломата за средно или тези от най-високата степен на обучение. Ако кандидатства, всички предмети ли ще изучава в АМВР или само тези, който са специализирани. Някой може ли да ми обясни по конкретно.
Благодаря
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот ross_migration » 20 Мар 2011, 14:11

kkarakashev написа:Да попитам и аз нещо, свързано с приятел. Момчето е на 31г. Има 2 висши образования - магистър по счетоводство и бакалавър по икономика. Кой оценки се взимат в предвид при кандидатстването - тези от дипломата за средно или тези от най-високата степен на обучение. Ако кандидатства, всички предмети ли ще изучава в АМВР или само тези, който са специализирани. Някой може ли да ми обясни по конкретно.
Благодаря


Не става ясно за къде ще кандидатства твоят приятел. Ако кандидатства за курсант или студент в АМВР най-добре е в учебен отдел да попита дали ще му признаят изучаваните предмети. Ако кандидатства за постъпване на държавна служба в МВР за длъжност от категория "Г" или "Е" да си представи дипломата за ОКС - Магистър (нотариално заверена) и да не мисли за оценките - тях никой не ги гледа.
ross_migration
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 25 Сеп 2010, 13:49

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот anton_n » 02 Май 2011, 15:19

Здравейте, може ли да ми кажете колко трябва да съм висок, за да кандидатствам в МВР.
За Академията в наредбата за кандидатстване пише , че минимално 168 см за мъжете и 160 за жените, но за категория Е пак толкова ли е?

Блогадоря предварително!
anton_n
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Май 2011, 15:16

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот doznatel1 » 02 Май 2011, 20:35

Да!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот anton_n » 03 Май 2011, 18:47

Благодаря за отговора, но имам още един въпрос.
Висок съм 169 см , колко килограма трябва да съм или няма значение.
anton_n
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Май 2011, 15:16

ПредишнаСледваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта