Назначаване на държавна служба в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот Lucky » 24 Сеп 2010, 20:09

Здравейте ,искам да ви попитам някои неща ,надявам се като опитни служители да внесете малко яснота. Класиран съм на конкурс за постъпване на държавна работа, за която не се изисква първоначално обучение. Но вече 2 месеца след като излезе класирането ... нищо.Знам че хванахме отпускарските месеци ,но все пак ми се струва много. Като цяло конкурса мина по-бързо отколкото очаквах и беше добре организиран. Та въпроса ми е нормално ли е да минават 2 и повече месеца без някаква яснота за назначението. Въсможно ли е да се бави назначението заради проучването по ЗЗКИ ?
И още нещо за самото постъпване. Знам че имам 30 дни след подписването на заповедта за първоначално назначение ,но ако заповедта бъде подписана на 5-то ,на 10-то число(ако изобщо е възможно) то възможно ли е да започна на работа от 15-то число или се започва винаги от 1-во ?
Lucky
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Сеп 2010, 19:53

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот BARETATA » 24 Сеп 2010, 23:27

Сам си отговори ЗЗКИ - страшно много се бави , дори и за действащи служители . Заповедта може да ти излезе по всяко време , няма значение 6 , 10 или 15 ... Все пак се интересувай сам и отиди на мястото , където си приет.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот Lucky » 25 Сеп 2010, 11:05

Благодаря за отговора. Аз се чувах няколко пъти с хората от ЧР и те ми казаха че се чака документа. Те нямат интерес да ме бавят ,но трябва да се спази процедурата. Така че явно не ми остава нищо друго освен да си чакам.
Lucky
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Сеп 2010, 19:53

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот Sir Humphrey » 25 Сеп 2010, 19:20

Аз чаках тъпия отговор от тъпото ДАНС 3 пъти по-дълго от разписания в закона срок от 45 дни. Тия коч коджа ми ти контраразузнавачи не спазват ни закон, ни нищо. Уво!
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот monika » 29 Сеп 2010, 22:12

В проверките по ЗЗКИ най-много се бави отговорът от НАП за притежаваните от проучваното лице недвижими имоти. Не знам до какво ниво те проучват, но в ЗЗКИ си има срокове за издаване на разрешение за достъп и те трябва да се спазват все пак.
"Ако съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш" - Майка Тереза
Аватар
monika
Полицай
Полицай
 
Мнения: 141
Регистриран на: 22 Авг 2009, 10:18

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот Sir Humphrey » 30 Сеп 2010, 16:21

От НАП ли?
Недвижимите имоти са в Агенцията по вписванията, и то само тези, за които има акт, подлежащ на вписване. На имотите по наследство трудно могат да им хванат спатиите, защото за тях трябва да се иска информация едва ли не от всяка община поотделно.

И ако бавенето наистина е заради имотите, значи ДАНС пак
се излагат като кифладжии. И доказват, че са тъпи, и че методите им на работа са от ЖИЖ, а не от ЖЖИ век.

Ако знам дадено ЕГН, мога за секунди да получа цялата информация оттук:
http://icadastre.bg/


ДАНС бнез проблеми биха могли да си уредят безплатен достъп до системата. Ама тиквите им не вйрават на информационните технологии и предпочитат мокри подпис и печат. :evil: :evil: :cry:
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот Sir Humphrey » 30 Сеп 2010, 16:40

P.S. По същия начин нашето коч коджа ми ти УССД не спазва Закона за търговския регистър (по-точно чл. 23 ал. 4) и противозаконно изисква удостоверения за актуално състояние на фирмите, което натоварва последните с парични и времеви разходи.

Имаше реална опасност тая практика да плъзне и в новия закон за оръжията и експлозивите (в проекта на закона образите от ГДОП бях напляскали навсякъде това изискване), но току-що хвърлих 1 око на приетия вече закон (http://dv.parliament.bg/DVWeb/index.fac ... 655A5BDA0#) и установих, че някой разумен човек в Народното събрание е изправил овреме тоя порок.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот monika » 02 Окт 2010, 11:11

Sir Humphrey написа:От НАП ли?
Недвижимите имоти са в Агенцията по вписванията, и то само тези, за които има акт, подлежащ на вписване. На имотите по наследство трудно могат да им хванат спатиите, защото за тях трябва да се иска информация едва ли не от всяка община поотделно.

И ако бавенето наистина е заради имотите, значи ДАНС пак
се излагат като кифладжии. И доказват, че са тъпи, и че методите им на работа са от ЖИЖ, а не от ЖЖИ век.

Ако знам дадено ЕГН, мога за секунди да получа цялата информация оттук:
http://icadastre.bg/


ДАНС бнез проблеми биха могли да си уредят безплатен достъп до системата. Ама тиквите им не вйрават на информационните технологии и предпочитат мокри подпис и печат. :evil: :evil: :cry:


Не виждам защо тук намесваш ДАНС. След последните промени в ЗМВР (от 25.12.2009 г) Областните дирекции на МВР придобиха статут на Служби за обществен ред и вече проучването на служителите в МВР по ЗЗКИ за достъп до класифицирана информация се извършва от тях. ОДМВР и Главните дирекции проучват служителите и издават разрешения (и прекратявания) за достъп до всички нива.

А проверката за имотите се извършва централно в НАП и включва информация от всички общини и населени места и е официален документ, който се прилага в делото по проучване за надеждност.
"Ако съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш" - Майка Тереза
Аватар
monika
Полицай
Полицай
 
Мнения: 141
Регистриран на: 22 Авг 2009, 10:18

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот osata » 02 Окт 2010, 20:38

С цел да разведря малко темата, спомням си, че преди десетина години това лице искаше да става полицай във Велико Търново, ама не го взели.



http://www.vbox7.com/play:97815573

За Митьо Револвера става въпрос :mrgreen:
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Назначаване на държавна служба в МВР

Мнениеот dsuzunov » 02 Окт 2010, 21:48

Ако знам дадено ЕГН, мога за секунди да получа цялата информация оттук:
http://icadastre.bg/

Това е при условие, че всички имоти са вписани в кадастралния и имотния регистри.
Факт е, че близо 30% от кадастралните регистри не са попълнени при анкетирането за изработване на кадастралните карти.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron