Образование и работа за IT специалисти в системата на МВР.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Образование и работа за IT специалисти в системата на МВР.

Мнениеот lesnikov » 14 Сеп 2010, 13:36

Здравейте,
Завършил съм ОКС бакалавър по информатика в СУ "Св. Климент Охридски", в момента завършвам магистратура "Защита на информацията в компютърните системи и мрежи". Имам желание да работя в системата на МВР, но не знам какъв точно е реда за кандидатстване и възможностите за развитие. Обмислям и варианта да изкарам някаква магистратура в АМВР но незнам до каква степен това ще ми помогне да си намеря подходяща работа след това.
Благодаря ви предварително.
lesnikov
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 13:29

Re: Образование и работа за IT специалисти в системата на МВР.

Мнениеот SYNOPTIK » 14 Сеп 2010, 13:57

lesnikov написа:Обмислям и варианта да изкарам някаква магистратура в АМВР но незнам до каква степен това ще ми помогне да си намеря подходяща работа след това.

Мисля,че тук трябва да наблегнеш !
Иначе можеш да следиш страницата на МВР ,за обявени конкурси.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Образование и работа за IT специалисти в системата на МВР.

Мнениеот lesnikov » 14 Сеп 2010, 15:13

Ами, аз мисля да го направя това, но това дава ли ми възможност да работя след това в МВР нещо свързано с ИТ и по специалността или не е ясно.
lesnikov
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 13:29

Re: Образование и работа за IT специалисти в системата на МВР.

Мнениеот Raptor » 15 Сеп 2010, 22:54

lesnikov написа:Ами, аз мисля да го направя това, но това дава ли ми възможност да работя след това в МВР нещо свързано с ИТ и по специалността или не е ясно.

Не ти е необходима магистратура за да работиш като специалист в областта на информатика в МВР - бакалавърската степен е достатъчна!
Следи конкурсите или питай познати!
Има един малък проблем - заплатата на IT специалистите в МВР, значително по-малка, отколкото в частния бизнес! Но пък за сметка на това е интересно ...
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Образование и работа за IT специалисти в системата на МВР.

Мнениеот kalina » 09 Ное 2010, 19:57

Zraveite!
Dashteria mi zavarshi "Publicna Administracia"-bakalavar s otlichna diploma.Zavarshi "Publicna Administracia i Evropeiska integracia"-magistratura sashto s otlichna diploma i ne se nadiava da vleze v sistemata direktno na oficerska dlajnost.Kajete mi,molia shte ima li po goliam shans,ako kandidatstva za serjandska dlajnost i s techenie na vremeto da misli za zvezdichki na pagona?Izvinete me ,che Vi pisha na latineca.Blagodaria predvaritelno
kalina
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Ное 2010, 19:15

Re: Образование и работа за IT специалисти в системата на МВР.

Мнениеот Skyfire » 12 Апр 2016, 12:03

Привет, няма да правя друга тема, ще използвам възможността да попитам в тази:
Как изглежда едно обявление за конкурс за позиция подходяща за млад компютърен специалист?
Постоянно разглеждам обявленията на конкурси в МВР Дирекция Човешки Ресурси но не видях подходяща до момента.

Виждам че имат два раздела.
http://www.dhr.mvr.bg/Competition/default.htm

Тук виждам повече младши позиции със и без задължителна професионална подготовка:
"на длъжности за държавни служители по чл.142, ал.1, т.1 от ЗМВР"

Тук виждам все позиции за експерти и началници:
"на длъжности за държавни служители по чл.142, ал.1, т.2 от ЗМВР"

За млади лица само обявленията на конкурси по член 142, алинея 1, точка 1 от ЗМВР са подходящи и по конкретно тези без задължителна професионална подготовка.

Или коя друга позиция или други позиции "на длъжности за държавни служители по чл.142, ал.1, т.1 от ЗМВР" са подходящи за лица със следното образование:

Бакалавър - Комуникационни и информационни системи ШУ.
Магистър - Информационни и комуникационни технологии в морската индустрия ВВМУ .
Аватар
Skyfire
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 12 Апр 2016, 11:06
Местоположение: Шумен

Re: Образование и работа за IT специалисти в системата на МВР.

Мнениеот dakota_ » 12 Апр 2016, 12:51

Skyfire написа:Привет, няма да правя друга тема, ще използвам възможността да попитам в тази:
Как изглежда едно обявление за конкурс за позиция подходяща за млад компютърен специалист?
Постоянно разглеждам обявленията на конкурси в МВР Дирекция Човешки Ресурси но не видях подходяща до момента.

Виждам че имат два раздела.
http://www.dhr.mvr.bg/Competition/default.htm

Тук виждам повече младши позиции със и без задължителна професионална подготовка:
"на длъжности за държавни служители по чл.142, ал.1, т.1 от ЗМВР"

Тук виждам все позиции за експерти и началници:
"на длъжности за държавни служители по чл.142, ал.1, т.2 от ЗМВР"

За млади лица само обявленията на конкурси по член 142, алинея 1, точка 1 от ЗМВР са подходящи и по конкретно тези без задължителна професионална подготовка.

Или коя друга позиция или други позиции "на длъжности за държавни служители по чл.142, ал.1, т.1 от ЗМВР" са подходящи за лица със следното образование:

Бакалавър - Комуникационни и информационни системи ШУ.
Магистър - Информационни и комуникационни технологии в морската индустрия ВВМУ .


Първо и основно е да знаеш какво точно искаш да работиш. Единият вариант е по завършената специалност, другият вариант е да се преквалифицираш и да работиш нещо друго различно от това, което си учил.
Следващото е да прецениш силите си от страна на знания и умения придобити във ВУЗ и отново да направиш избор дали ще можеш да работиш по специалността си във фирма, която плаща добре, но поставя изисквания за добра професионална подготовка!
МВР е отличен вариант за човек завършил ВУЗ и притежаваш диплома за висше образование, но само толкова. В МВР такъв човек макар и със слаба професионална подготовка получава сигурна заплата и добър социален пакет за човек, който на друго място никой няма да му предложи толкова много за толкова малко от негова страна.
Посочил си какво си завършил като бакалавър и магистър, от тези специалности нищо не може да намери приложение в МВР, освен ако не намериш обявен конкурс точно за такива специалисти.
Най-добре е да отвориш страницата на МВР и да огледаш конкурсите за работа в МВР. Подходящи са всички, за които отговаряш на условията за тях. Друг въпрос е дали на теб ще ти хареса дадена позиция или няма да ти хареса, но това е твое право на избор.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Образование и работа за IT специалисти в системата на МВР.

Мнениеот Skyfire » 12 Апр 2016, 13:24

Благодаря, по принцип се боря да се реализирам професионално в това което съм учил и уча.

Проучвам МВР защото в моят град нама частни фирми, които да се занимават много с ИТ и едва ли могат да ми предложат това което в МВР.

Мисля че проверката на дипломите се извършва по направление на специалността а не буквално по посочената специалност.
Ако е далеч от направлението на обявеният конкурс, тогава отпада кандидата и не се допуска до конкурс.

За това питах в кое направление в МВР бих имал шанс да се реализирам.

Относно компетенциите не съм лице, което просто е завършило висшо без да е компетентен.

За да подобря компетентностите не случайно избрах друг ВУЗ за магистратурата.

Ако трябва да съм коректен само бакалавърът ми е завършен.
Магистъра все още си върви, остава ми година и половина.

Силните ми страни са операционните сисистеми.

В момента в магистъра се набляга към системното администриране и сигурност на компютърни системи с Microsoft и Linux, както и компютърни мрежи CISCO устройства.

Не ми се отдава само програмирането.
Аватар
Skyfire
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 12 Апр 2016, 11:06
Местоположение: Шумен

Re: Образование и работа за IT специалисти в системата на МВР.

Мнениеот dakota_ » 12 Апр 2016, 13:42

В МВР единици хора се занимават с IT, а може да се окаже, че точно в твоят град, който не е ясно как се казва, може да няма никой да се занимава с IT!
Прочети тази наредба http://www.dhr.mvr.bg/Competition/work_mvr.htm за да знаеш какви са изискванията за постъпване на работа в МВР!
След това отваряш всеки обявен конкурс за служба в МВР за твоят град и гледаш дали отговаряш на условията на конкурса!
След това преценяваш дали те устройва и взимаш решение!
Относно компетентност, дипломата е минимума, който се поставя като изискване. След това практиката и натрупаният опит са основният атестат за компетентност.
Има поглед върху обучението на завършилите АМВР и завършилите юридическите факултети на различните ВУЗ, успешно завършилите, които са учили и полагали усилия, имат добра теоретична подготовка и почти никаква практическа подготовка.
Избора е твой, сядаш, взимаш един лист и почваш да пишеш каква работа искаш да работиш точно в твоят град, кой предлага такава работа, какво изисква за нея, ти какво предлагаш като опит и като се спреш на конкретна работа в твоят град, която те устройва, пробваш да видиш дали ти ще те наемат да я вършиш.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Образование и работа за IT специалисти в системата на МВР.

Мнениеот Skyfire » 12 Апр 2016, 13:50

Благодаря.
Градът е Шумен.
За качеството на образование и липсата на практиката съм съгласен.
Проверявам всеки ден конкурсите в МВР и чета редовно.
Проверявам и за студентски стажове в държавната администрация.
Кандидатствам и за работа в частният сектор.
Но съм любопитен в МВР какво бих могъл да работя без преквалификация по ЗМВР.
Аватар
Skyfire
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 12 Апр 2016, 11:06
Местоположение: Шумен

Следваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron