Образование и работа за IT специалисти в системата на МВР.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Образование и работа за IT специалисти в системата на МВР.

Мнениеот dakota_ » 12 Апр 2016, 16:08

Skyfire написа:Благодаря.
Градът е Шумен.
За качеството на образование и липсата на практиката съм съгласен.
Проверявам всеки ден конкурсите в МВР и чета редовно.
Проверявам и за студентски стажове в държавната администрация.
Кандидатствам и за работа в частният сектор.
Но съм любопитен в МВР какво бих могъл да работя без преквалификация по ЗМВР.


Шумен е града с пристанище Варна и спокойно можеш да се огледаш и ослушаш за работа в пристанището ;)
Ще ти изброя някои длъжности от класификатора: Инженер-телекомуникация, Инженер- контролно-измервателни прибори и апаратура Програмист- бази данни Системен администратор Техник-електронна техника Техник-електрически системи, Електромонтьор..... Сигурно има и други длъжности, но имай предвид, че в една ОДМВР от изброените длъжности няма по сто човека, а са отделни бройки и принципно възможностите за започване на такава длъжност се свеждат до това да умре някой, да напусне, да се пенсионира или да се разкрие нов щат... Сам можеш да прецениш каква е вероятността това да се случи и каква е вероятността, ако се случи да изберат точно теб за тази длъжност...
Мога да разбера млад човек да почне работа в МВР, ако е завършил АМВР, няма друга работа и му се е отворил "парашута" за МВР или не е способен за друго освен да стане полицай :D
Ти по каква причина искаш за започнеш работа в МВР ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Образование и работа за IT специалисти в системата на МВР.

Мнениеот Skyfire » 12 Апр 2016, 17:05

За Варна е така но преди да се дипломирам не бих кандидатствал там.


За това с влизането в МВР за тези длъжности, където бройката е малка, съм стигнал до същите изводи, които вие посочвате, че трябва някой да се пенсионира, да умре и да попаднеш на конкурс, в който няма кандидати с предимство + доза късмет.
Подозирам дори че за тези позиции няма подбор на младши.

Защо искам в МВР?

Бих отговорил заради 20-те заплати и ранното пенсиониране но понеже говорим за позиции по друг член, по друга алинея и друга точка, тези привилегии отсъстват.

Заради това че ми е много близо до удома :lol:

Заради заплащането, колкото и да орежат заплатите пак е задоволително.

Заради това че работиш за държавата а не робуваш на некоректен работодател от частният сектор.

Стигнал съм до извода че за да се реализира един човек успешно трябва да пробие в държавният сектор, където всичко е регламентирано и всичко е точно, като изключим някои области, където нещата не изглеждат добре.

Относно частният сектор съм стигнал до извода че за да се реализира някой успешно трябва да пробие в частният сектор, където работодателите са от западна Европа и от другата страна на океана с офиси и инфраструктура в България.

От изброените ви длъжности най съм се готвил и получавам някаква подготовка в магистъра си по системно администриране.
Аватар
Skyfire
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 12 Апр 2016, 11:06
Местоположение: Шумен

Re: Образование и работа за IT специалисти в системата на МВР.

Мнениеот dakota_ » 12 Апр 2016, 17:37

Skyfire написа:За Варна е така но преди да се дипломирам не бих кандидатствал там.


За това с влизането в МВР за тези длъжности, където бройката е малка, съм стигнал до същите изводи, които вие посочвате, че трябва някой да се пенсионира, да умре и да попаднеш на конкурс, в който няма кандидати с предимство + доза късмет.
Подозирам дори че за тези позиции няма подбор на младши.

Защо искам в МВР?

Бих отговорил заради 20-те заплати и ранното пенсиониране но понеже говорим за позиции по друг член, по друга алинея и друга точка, тези привилегии отсъстват.

Заради това че ми е много близо до удома :lol:

Заради заплащането, колкото и да орежат заплатите пак е задоволително.

Заради това че работиш за държавата а не робуваш на некоректен работодател от частният сектор.

Стигнал съм до извода че за да се реализира един човек успешно трябва да пробие в държавният сектор, където всичко е регламентирано и всичко е точно, като изключим някои области, където нещата не изглеждат добре.

Относно частният сектор съм стигнал до извода че за да се реализира някой успешно трябва да пробие в частният сектор, където работодателите са от западна Европа и от другата страна на океана с офиси и инфраструктура в България.

От изброените ви длъжности най съм се готвил и получавам някаква подготовка в магистъра си по системно администриране.


Стана ми интересно и подчертах някои неща :)
Кратко, точно, ясно и чистосърдечно си споделил причините за започване на работа в МВР. Не си като повечето явяващи се на конкурс, които дават отговори в стил, да се боря с престъпността и корупцията и за благото на хората ;)
Преди известно време нашият министър др. Бъчварова каза нещо много точно за МВР и реформите в МВР "Това, което установявам е, че реформите много трудно се разбират. Защото, за да предложиш една реформа и да я осъществиш, означава да мислиш по различен начин и да гледаш от различен ъгъл.... когато дълго време си бил в една система, трудно можеш да приемеш и да осъзнаеш смисъла на промените в нея"
Вих колко добре си посочил плюсове и минуси на държавната служба и частният сектор.
Спирам за да не се отклоня от темата и въпроса ти. Следи обявите за конкурси в МВР, помисли и за конкурс за полицейски служител и каквото сабя покаже.
Желая ти успех!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Образование и работа за IT специалисти в системата на МВР.

Мнениеот Skyfire » 12 Апр 2016, 17:47

Благодаря, получи се страхотен разговор.
Аватар
Skyfire
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 12 Апр 2016, 11:06
Местоположение: Шумен

Предишна

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron