Конкурси за новоназначени?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Конкурси за новоназначени?

Мнениеот osata » 13 Авг 2010, 21:46

Sir Humphrey написа:
osata написа:
Звучи интересно, ама пак нещо не е пояснено до край - кога ще сварят да обявят конкурс, да съберат документи, да се проведат нужните проверки за работа с КИ..... той септември вече чука на вратата... или може би конкурса е започнал, ама чак сега се казва за него ;)



Тези 40 ще бъдат ЛРТП. Може и без допуск до КИ да минат. Каква КИ има в това да взимаш отпечатъците и да снимаш хората?
Най-вероятно ще бъдат роднини на служители - все пак говорим за 40, а е за 400. Няа да преборим безработицата с тия допълинтелни 40 души.


Ами достъпа до БДС го изисква. Да не говорим, че всеки един конкурс изисква предварително обявяване, време за подаване на документи, и оттам нататък някакво сито - изпит по компютърна грамотност, комисия и т.н. - някак не ми се връзва всичко това за 20 дни.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Конкурси за новоназначени?

Мнениеот Sir Humphrey » 13 Авг 2010, 23:32

osata написа:Ами достъпа до БДС го изисква.


Напълно ли си убеден?
БДС е чувствителна информация, и достъпът до нея е норално да е контролиран, но не мисля, че е класифицирана информация (държавна тайна, национална сигурност, ала-бала-портокала)

Освен това, какъв конкурс за ЛРТП, след като не се изискват някакви специални умения? Не е конкурс за шеф на болнично отделение - ЛРТП все пак.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Конкурси за новоназначени?

Мнениеот osata » 14 Авг 2010, 12:51

Sir Humphrey написа:
osata написа:Ами достъпа до БДС го изисква.


Напълно ли си убеден?
БДС е чувствителна информация, и достъпът до нея е норално да е контролиран, но не мисля, че е класифицирана информация (държавна тайна, национална сигурност, ала-бала-портокала)

Освен това, какъв конкурс за ЛРТП, след като не се изискват някакви специални умения? Не е конкурс за шеф на болнично отделение - ЛРТП все пак.


Е как да няма изисквания
1. Средно образование
2. Компютърна грамотност ( при нас ги изпитват на скорост на писане и т.н. )
3. Неосъждани и т.н.
...

А за БДС - изисква се достъп до КИ.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Конкурси за новоназначени?

Мнениеот Lord » 14 Авг 2010, 13:15

За работа в МВР, като ЛРТП на длъжност "систем-оператор" в "БДС" не се изисква достъп до КИ, защото не се работи с такава. Лица на тази длъжност обработват, актуализират и извършват справочна дейност в АИС "БДС". Те работят с лични данни и носят отговорност по ЗЗЛД, но ЗЗКИ няма отношение към тях, защото нямат работа с документи с гриф за сигурност. ;)


Пък и въпроса ми, откривайки темата не касае ЛРТП, а служители с полицейски функции. В цялата страна очакваме с нетърпение възобновяване на "външните" конкурси...
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Конкурси за новоназначени?

Мнениеот osata » 15 Авг 2010, 22:24

Лорде, изтече ми достъпа до КИ и при подновяването, доста хора минахме в група при психиатър, където бяха и колежките ЛРТП систем оператор от БДС , че ни взе по цени на едро май само по 20лв :mrgreen: , убеден съм, че им се изисква достъп до "секретно".
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Конкурси за новоназначени?

Мнениеот SYNOPTIK » 15 Авг 2010, 22:34

Говори се,че поради голям процент пенсионирани и напуснали служители,през м.Октомври ще има обявени Конкурси за назначаване на служители в МВР .
Винаги ми е била странна кадровата политика в МВР.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Конкурси за новоназначени?

Мнениеот osata » 15 Авг 2010, 22:35

Ти на това неадекватно държание "политика" ли му викаш? :lol: :lol:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Конкурси за новоназначени?

Мнениеот Lord » 15 Авг 2010, 23:11

osata написа:Лорде, изтече ми достъпа до КИ и при подновяването, доста хора минахме в група при психиатър, където бяха и колежките ЛРТП систем оператор от БДС , че ни взе по цени на едро май само по 20лв :mrgreen: , убеден съм, че им се изисква достъп до "секретно".


:) Добре е, че сте издържали психото. ;) Лошо е, че "БДС" са платили грешни пари, щото никой не би им дал достъп, поради принципа "необходимост до се знае". :lol:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Конкурси за новоназначени?

Мнениеот Lord » 15 Авг 2010, 23:12

SYNOPTIK написа:Говори се,че поради голям процент пенсионирани и напуснали служители,през м.Октомври ще има обявени Конкурси за назначаване на служители в МВР .

Дано е вярно това, защото недостига наистина е голям.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Конкурси за новоназначени?

Мнениеот SYNOPTIK » 15 Авг 2010, 23:49

Така е Лорд !
Писах какво стана през 1999 година.
Тогава колегите се притесняваха от Управляващите-имаха по 10 години преди и 10 години след промените.
Сега притесненията са икономически-служили в най-"тъмните" години опасявайки се,че няма да стигнат до пенсия...
Вдигане на години стаж за пенсия,замразяване на заплати,отново нови закони...-това обърква за пореден път колегите и повечето решават нещата тотално.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

ПредишнаСледваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта