Конкурси за новоназначени?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Конкурси за новоназначени?

Мнениеот kkarakashev » 16 Авг 2010, 17:07

SYNOPTIK написа:Говори се,че поради голям процент пенсионирани и напуснали служители,през м.Октомври ще има обявени Конкурси за назначаване на служители в МВР .
Винаги ми е била странна кадровата политика в МВР.

В ОД МВР Пловдив от началото на годината са към 150 рапорта за напускане/или напуснали/ не знам до колко ми е точна информацията
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Конкурси за новоназначени?

Мнениеот BARETATA » 15 Ное 2010, 10:55

Проверете на www.dhr.mvr.bg , пуснати са 4 - ри конкурса за категория " Е " , два за пожарникари и два за полицаи.Малко по-надолу в сайта има и за категория " Г " . Все още за град София и Област София липсват.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Конкурси за новоназначени?

Мнениеот BARETATA » 19 Ное 2010, 19:31

Конкурс за категория " Е " - за бившата Жандармерия , тоест сега СПС - ГДОП . Специално разяснявам , защото има СПС - ООП - СДВР , бившето ПСО,МОП и т.н.Първото е към Главна Дирекция " Охранителна Полиция",а второто е специализирана част към СДВР.Тоест това са две различни поделения . Успех,местата са малко - 10 бройки.
http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entra ... _13193.htm
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Конкурси за новоназначени?

Мнениеот jim beam » 20 Ное 2010, 00:33

Нещо малко ми се струват тея места.Последния път бяха някъде около 85,ако не се лъжа.Да се надяваме,че за СДВР ще бъдат повече местата!
Ако ще губиш,бъди сигурен,че ще загубиш борейки се,а не предавайки се!
jim beam
Полицай
Полицай
 
Мнения: 182
Регистриран на: 23 Окт 2009, 12:52

Re: Конкурси за новоназначени?

Мнениеот jim beam » 20 Ное 2010, 20:24

Имам въпрос.В сряда взех шофьорския изпит за "С" категория и въпроса ми е,ако излезе конкурс за СДВР-Кат."Е" мога ли да кандидатствам и за длъжност ВПА,ако СУМПС все още не е изадено от КАТ,но документите са пуснати?
Ако ще губиш,бъди сигурен,че ще загубиш борейки се,а не предавайки се!
jim beam
Полицай
Полицай
 
Мнения: 182
Регистриран на: 23 Окт 2009, 12:52

Re: Конкурси за новоназначени?

Мнениеот Lord » 20 Ное 2010, 20:30

jim beam написа:Имам въпрос.В сряда взех шофьорския изпит за "С" категория и въпроса ми е,ако излезе конкурс за СДВР-Кат."Е" мога ли да кандидатствам и за длъжност ВПА,ако СУМПС все още не е изадено от КАТ,но документите са пуснати?

По принцип можеш. Ако възникне проблем, значи някой някъде не е в час и ти нарушава правата. Не вярвам, но ако се случи, търси си правата!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Конкурси за новоназначени?

Мнениеот ribaflic » 21 Ное 2010, 13:02

Ако условието е само да притежаваш категория С няма проблеми, но мисля, че за длъжността полицай - старши полицай /ВПА/ освен притежание се иска и стаж в категория С.Ще проверя какви са изискванията и ще ти кажа със сигурност.
Аватар
ribaflic
КОМИСАР
 
Мнения: 549
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Конкурси за новоназначени?

Мнениеот jim beam » 21 Ное 2010, 16:24

ribaflic написа:Ако условието е само да притежаваш категория С няма проблеми, но мисля, че за длъжността полицай - старши полицай /ВПА/ освен притежание се иска и стаж в категория С.Ще проверя какви са изискванията и ще ти кажа със сигурност.


Потърсих информация в конкурсите,които сега са обявени за Гранична полиция и в заповедта пише следното:
2. Специфични изисквания:
2.3. Да притежават свидетелство за правоспособност – водач на МПС категория не по-ниска от “С” (за длъжността полицай-старши полицай (водач на патрулен автомобил));


Ще очаквам и информацията от теб.Мерси предварително.
Ако ще губиш,бъди сигурен,че ще загубиш борейки се,а не предавайки се!
jim beam
Полицай
Полицай
 
Мнения: 182
Регистриран на: 23 Окт 2009, 12:52

Re: Конкурси за новоназначени?

Мнениеот ross_migration » 24 Ное 2010, 00:20

За ВПА не се изисква предваително стаж с кат. С. Трябва да се премине само вътрешен изпит и ако е успешно издържан се издава заповед за ВПА.
ross_migration
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 25 Сеп 2010, 13:49

Re: Конкурси за новоназначени?

Мнениеот jim beam » 28 Ное 2010, 20:48

МВР търси 280 с млада кръв

МВР е обявило конкурс за около 280 човека в цялата страна, съобщи вчера вътрешният министър Цветан Цветанов на среща със студенти във Велико Търново.
Той каза, че доскоро конкурсите в системата били спрени, но след анализ станало ясно, че в момента полицията има необходимост точно от подготвени млади хора. Цветанов припомни, че щатните бройки в МВР са 58 170, от които реално заети са 54 000 заедно с Гражданска защита и тел. 112.
Министърът посочи, че през последните месеци Търново се оказал епицентър на поръчителството на две убийства. Той заяви, че мотивът е в неуредени финансови отношения още от преструктурирането на банковия сектор през 1999 г. На базата на информацията, която има като министър, Цветанов допълни, че на моменти дори се чудел как е функционирала държавата в годините на прехода, защото имало срастване между партии и силови групировки и всичко било преплетено в икономически и политически интереси.
Според министъра и БАН е част от общата стратегия за реформи. Академията можела да изкарва много пари чрез отдаване под наем на имотите си, които да се използват за наука.


http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=689354

Надявам се скоро да има и за СДВР! :)
Ако ще губиш,бъди сигурен,че ще загубиш борейки се,а не предавайки се!
jim beam
Полицай
Полицай
 
Мнения: 182
Регистриран на: 23 Окт 2009, 12:52

ПредишнаСледваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта