Как се влиза в силовите отряди на МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Как се влиза в силовите отряди на МВР

Мнениеот Lord » 09 Юни 2010, 20:39

Какво разбираш под "общ работник"?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Как се влиза в силовите отряди на МВР

Мнениеот Sig Sauer » 09 Юни 2010, 20:44

Lord написа:Какво разбираш под "общ работник"?

Някаде бях прочел, че са ги карали да чистят тоалекни с четка за зъби и т.н.! Та въпроса ми е имали още такива случай, след като вече махнаха казармата!
"Старшия ни караше да мъкнем торбите с цимент докато си копаеше кладенеца. Именно там направих (или може да съм си го имал ма толко са грамотни докторите ни) яка бъбречна криза с кръвоизлив през уретера, претърпях 2 операций за да ме отърват, а когато паднах с торбата цимент оня ме риташе в главата и в корема с кубинките си и ми крещи "Ставай бе пумияр"! Това ли е мъжество? Така ли се става мъж? И след това какво - щот е някъф си майор потулиха всичко, а аз прекарах 2 години по санаториуми, болници и какви ли не операций ! Не го пожелавам на никого да го режат там ... където мен и да му пъхат кви ли гадости. Истината е, че милата ни родна казарма е пълна с комплексари, както си ядеш яденето ще искочи я муха, я червей, я някфа друга пълзяща гад.
"
Sig Sauer
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 44
Регистриран на: 08 Юни 2010, 19:26

Re: Как се влиза в силовите отряди на МВР

Мнениеот Lord » 09 Юни 2010, 21:10

Sig Sauer написа:
Lord написа:Какво разбираш под "общ работник"?

Някаде бях прочел, че са ги карали да чистят тоалекни с четка за зъби и т.н.! Та въпроса ми е имали още такива случай, след като вече махнаха казармата!


Не, няма такива случаи.

По отношение на казармата, аз съм служил 2 год. на близо 400 км. от града ми, не съм имал и връзки, не знам какво си чул и какви филми си гледал, но аз искрено съжалявам, че сина ми няма да отслужи същите 2 години редовна служба. Т.н. казарма даде на мен и приятелите ми много, подобни изващения при мен и приятелите ми не е имало, може би са съществували, като много редки изключения или просто са "фолклор". Факт е, че бих желал сина ми да премине през това, което преживях аз. Тези две години далеч от мама, тате и саксията ми ме научиха, че е дошло времето всичко да зависи от мен. Жалко, че вече няма казарма.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Как се влиза в силовите отряди на МВР

Мнениеот Sig Sauer » 09 Юни 2010, 21:22

Lord написа:
Не, няма такива случаи.

По отношение на казармата, аз съм служил 2 год. на близо 400 км. от града ми, не съм имал и връзки, не знам какво си чул и какви филми си гледал, но аз искрено съжалявам, че сина ми няма да отслужи същите 2 години редовна служба. Т.н. казарма даде на мен и приятелите ми много, подобни изващения при мен и приятелите ми не е имало, може би са съществували, като много редки изключения или просто са "фолклор". Факт е, че бих желал сина ми да премине през това, което преживях аз. Тези две години далеч от мама, тате и саксията ми ме научиха, че е дошло времето всичко да зависи от мен. Жалко, че вече няма казарма.


Знам, че това е форум за МВР и това ми е последен въпрос относно МО, на какво обучават сегашните кадрови войници(имам предвид ще се набляга ли стрелба, физ. тренировки т.н) и мисля за спициалност снайперист, можеш ли да ми кажеш нещо за нея!
Sig Sauer
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 44
Регистриран на: 08 Юни 2010, 19:26

Re: Как се влиза в силовите отряди на МВР

Мнениеот Lord » 09 Юни 2010, 21:28

"Снайперист" има в много служби и звена в тях. Рано ти е. Първо реши какво искаш, но ако търсиш екшъна - отпиши МО и МВР. Службата там има друг мотив за изпълнение на дълга и носи друг вид удовлетворение. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Как се влиза в силовите отряди на МВР

Мнениеот Sig Sauer » 09 Юни 2010, 21:30

Lord написа:"Снайперист" има в много служби и звена в тях. Рано ти е. Първо реши какво искаш, но ако търсиш екшъна - отпиши МО и МВР. Службата там има друг мотив за изпълнение на дълга и носи друг вид удовлетворение. ;)

Разбирам това много добре, но не е само заради екшъна!!!
Sig Sauer
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 44
Регистриран на: 08 Юни 2010, 19:26

Re: Как се влиза в силовите отряди на МВР

Мнениеот Lord » 09 Юни 2010, 22:11

Sig Sauer написа:Разбирам това много добре, но не е само заради екшъна!!!


В такъв случай виж си ЛС! Мисля, че ще си доста заинтригуван.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Как се влиза в силовите отряди на МВР

Мнениеот oto skorzeni » 09 Юни 2010, 23:37

Зиг Зауер,положението в армията действително е зле,но ако ти се работи винаги ще има какво,непрекъснато има задгранични мисии,там се трупа и обменя опит с чужди поделения,от които има какво да научим.Ако служиш в обикновено поделение наистина има много рутина и досадни задължения,но тях ги има и при специалните части.Извращения които си описал ги имаше преди години,когато армията беше наборна,и се служеше по година и половина,преди това по 2 години,те бяха вследствие на неангажираноста и толерирането от офицерите на старите войници,в спецподелнията тях ги нямаше,там всички бяхме равни.За Сливен,ако питаш за паращутно-разузнавателния полк,той е разформирован от няколко години,кадровите бойци оттам сега служат в 3 батальон на 68 бригада в Пловдив.
oto skorzeni
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 220
Регистриран на: 02 Фев 2010, 22:52

Re: Как се влиза в силовите отряди на МВР

Мнениеот Sig Sauer » 14 Юни 2010, 21:33

Lord провери си ЛС.
Sig Sauer
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 44
Регистриран на: 08 Юни 2010, 19:26

Re: Как се влиза в силовите отряди на МВР

Мнениеот Sir Humphrey » 14 Юни 2010, 21:56

oto skorzeni написа:Зиг Зауер,положението в армията действително е зле,но ако ти се работи винаги ще има какво,непрекъснато има задгранични мисии,там се трупа и обменя опит с чужди поделения,от които има какво да научим.


And if you decide to do so, you'd better learn some English because otherwise you wouldn't be able to exchange experience as Oto Skorzeni proposed you. ;)
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

ПредишнаСледваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron