Работа в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Работа в МВР

Мнениеот Mel » 03 Май 2019, 10:54

Здравейте!
Студентка съм в Националния военен университет (Национална и регионална сигурност), но всички ми казват, че няма да си намеря работа като завърша. Интересувам се мога ли да запиша магистратура в АМВР и евентуално да работя в полицията след това.
Mel
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Май 2019, 10:45

Re: Работа в МВР

Мнениеот XXX1 » 04 Май 2019, 19:58

Здравей, Мел. Специалността, която изучаваш не ти носи никакво предимство при кандидатстване в полицията, няма значение дали е от НВУ или АМВР. Ще се състезаваш наравно с останалите кандидати.
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04

Re: Работа в МВР

Мнениеот dakota_ » 04 Май 2019, 21:37

Mel написа:Здравейте!
Студентка съм в Националния военен университет (Национална и регионална сигурност), но всички ми казват, че няма да си намеря работа като завърша. Интересувам се мога ли да запиша магистратура в АМВР и евентуално да работя в полицията след това.


Винаги ми е било любопитно да разбера каква е мотивацията, какви са очакванията и като цяло какво може да накара жена да кандидатства във военен университет за гражданска специалност, която гарантирано подсигурява професия безработен!
Това са 8 семестъра с кухи дисциплини, които ако носят на някои печалба /облага/ това е само на тези, които ги преподават да получават заплати и университета да лапа парите на данъкоплатеца!
Магистратурата в АМВР дава същото, което и това обучение в НВУ, това е като в песента "да не си е мома у дома"!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Работа в МВР

Мнениеот Mel » 07 Май 2019, 14:35

XXX1 написа:Здравей, Мел. Специалността, която изучаваш не ти носи никакво предимство при кандидатстване в полицията, няма значение дали е от НВУ или АМВР. Ще се състезаваш наравно с останалите кандидати.

Благодаря за отговора, но аз имах предвид друго, дали въобще мога да запиша магистратура в АМВР след като имам бакалавър от НВУ.
Mel
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Май 2019, 10:45

Re: Работа в МВР

Мнениеот Mel » 07 Май 2019, 14:46

dakota_ написа:Винаги ми е било любопитно да разбера каква е мотивацията, какви са очакванията и като цяло какво може да накара жена да кандидатства във военен университет за гражданска специалност, която гарантирано подсигурява професия безработен!
Това са 8 семестъра с кухи дисциплини, които ако носят на някои печалба /облага/ това е само на тези, които ги преподават да получават заплати и университета да лапа парите на данъкоплатеца!
Магистратурата в АМВР дава същото, което и това обучение в НВУ, това е като в песента "да не си е мома у дома"!

Ами може би сгреших. Прочетох, че не ти дава никакво предимство това обучение, но факта, че в тази специалност се влиза с най-високите балове и че има толкова хора, които искат да влязат там, а и желанието ми да продължа после в сферата на сигурността ме накараха да я избера. :?
Mel
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Май 2019, 10:45

Re: Работа в МВР

Мнениеот XXX1 » 07 Май 2019, 15:39

Мисля, че можеш да запишеш магистратура в АМВР. Макар че лично аз не виждам каква полза би ти донесло това.
Щом имаш такова желание да работиш в сферата на сигурността, защо не записа НВУ или АМВР редовно, като курсант? Така щеше да имаш осигурено бъдеще и професия точно в желаната от теб сфера.
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04

Re: Работа в МВР

Мнениеот Mel » 07 Май 2019, 19:05

Не се записах, защото малко късно реших и нямаше как да се подготвя (физически). От доста време не спортувам, а около кандидатстването имах малък здравословен проблем и реших, че няма да се справя с физическия изпит.
Mel
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Май 2019, 10:45

Re: Работа в МВР

Мнениеот dakota_ » 08 Май 2019, 23:10

Mel написа:
dakota_ написа:Винаги ми е било любопитно да разбера каква е мотивацията, какви са очакванията и като цяло какво може да накара жена да кандидатства във военен университет за гражданска специалност, която гарантирано подсигурява професия безработен!
Това са 8 семестъра с кухи дисциплини, които ако носят на някои печалба /облага/ това е само на тези, които ги преподават да получават заплати и университета да лапа парите на данъкоплатеца!
Магистратурата в АМВР дава същото, което и това обучение в НВУ, това е като в песента "да не си е мома у дома"!

Ами може би сгреших. Прочетох, че не ти дава никакво предимство това обучение, но факта, че в тази специалност се влиза с най-високите балове и че има толкова хора, които искат да влязат там, а и желанието ми да продължа после в сферата на сигурността ме накараха да я избера. :?


За сферата на МВР е трябвало да избереш специалността "предучилищна и начална педагогика", пълно е с детски учителки в МВР, даже вече има детски учителки на длъжност Н-к на РУ.
Поне е някакъв занаят и като видиш, че не се получава в МВР винаги може да потърсиш работа по това, за което си учила ;)
Ако още не е късно може да запишеш една магистратура по педагогика, за там е достатъчно да се явяваш на изпитите и след 5 семестъра вече може да се похвалиш с второ висше :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Работа в МВР

Мнениеот Mel » 09 Май 2019, 15:08

:D Не е късно, но не е за мен педагогиката..
Mel
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Май 2019, 10:45

Re: Работа в МВР

Мнениеот EdinChovek » 23 Май 2019, 18:30

Добър ден. Имате ли представа какво се случва с конкурса за младши изпълнителски длъжности в СДВР, който беше обявен на 20 септември 2018 г.? Февруари месец тази година беше втората част от психологическото изследване, а още няма дата за заключителното интервю. Някаква информация?
EdinChovek
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Май 2019, 18:28

Следваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта