Конкурси за постъпване в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Конкурси за постъпване в МВР

Мнениеот r34lpolice » 08 Сеп 2017, 19:00

Аз мога да чета съвсем нормално. Просто ти или не ми разбираш въпроса или се правиш, че не го разбираш. Аз не съм служител в случай, че не си разбрал все още само, че това дали съм или не съм какво общо има с хипотетичните въпроси, които задавам?

Това, че наредбата е за израстване в длъжност на държавни служители какъв отговор ми дава на въпроса дали това става въпрос за вътрешни конкурси или външни?

Няма нищо лошо в това да се расте в кариерата. Въпроса е начина и ограниченията, които нямат смисъл. (Всъщност смисъла е да те вържат поне за определен период от време както ти си споменал по-горе).

Аз това, което разбирам е, че вмомента да кажем един служител от пътна и охранителна на младши изпълнителска длъжност от 1 година или 2 няма право да участва в конкурс за криминална, а граждани, които не са служители все още имат право. Ето това ако е така е малоумно. Защото както казах за 3 години почти се изкарва бакалавър със статут на курсант в Академията.

Ако това с 3те години се отнася само за вътрешни конкурси (конкурси ограничени само за служители в МВР, на които не могат да се явяват външни лица) тогава не е.
r34lpolice
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 14 Авг 2017, 22:20

Re: Конкурси за постъпване в МВР

Мнениеот dakota_ » 08 Сеп 2017, 20:45

Момко, наредбата касае само и единствено държавни служители от МВР! За това те попитах ти какъв си по тази наредба?
Тази наредба не се отнася за такива като теб, който мечтаят за държавна служба в МВР, а касае действащи /работещи/ служители от МВР!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Конкурси за постъпване в МВР

Мнениеот r34lpolice » 08 Сеп 2017, 22:22

Пак казваш най-очевидното и нищо конкретно. Май по-скоро ти не може да боравиш с текстове. Естествено, че наредбата е за действащи държавни служтели в МВР. Аз не съм твърдял обратно. Казах, че задавам хипотетични въпроси, които съм написал какви са.
r34lpolice
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 14 Авг 2017, 22:20

Re: Конкурси за постъпване в МВР

Мнениеот dakota_ » 09 Сеп 2017, 10:13

Като е естествено, че наредбата е за действащи служители, защо се интересуваш от неща, които не разбираш как е по-добре или по-зле да бъдат?
Явно обичаш хипотетичните въпроси, какво би станало, ако на обявените конкурси за полицаи не се явяваха толкова много неграмотници?
Какво би станало, ако при нас идваха повече хора, които искат да работят, а не хора, които искат да са на работа?
И последно какво би станало, ако баба ти беше мъжка?
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Конкурси за постъпване в МВР

Мнениеот Lord » 09 Сеп 2017, 16:57

r34lpolice написа:Значи... тука в една НАРЕДБА № 8121З-406 ОТ 14 АПРИЛ 2015 Г. пише, че трябва да имаш 3 години стаж в МВР: "(2) Кандидатите по ал. 1, т. 1 следва да имат не по-малко от 3 години професионален стаж в МВР на:
1. изпълнителски длъжности - при конкурс за ръководни длъжности
2. младши изпълнителски длъжности - при конкурс за изпълнителски длъжности."

Не става ясно дали това е само за "вътрешни" конкурси. Макар, че то "вътрешни" май няма де факто. Ако това значи, че преди 3-тата година не може да се кандидатства от младши изпълнителска за изпълнителска длъжност - това е малоумно. То за тези 3 години ще има конкурси и ще бъдат назначавани хората, които ги спечелят и не са служители все още. Те тея 3 години са почти един курсантски бакалавър в Академията, пък от там после поне имаш осигурена позиция...

Тоест ако спечелиш конкурс за охранителна или пътна полиция и почнеш, нямаш право да се явиш на конкурс за разузнавач или инспектор поне първите 3 години така ли?



Не, не е точно така, r34lpolice. Колегата dakota_ се е опитал да ти отговори, но явно не разбираш. Ще се опитам да ти дам отговор с реален пример. Представи си, че си началник на районно управление, примерно със 100 човека щат, от действащите служители имаш 25, които притежават висше образование с ОКС "бакалавър" или "магистър", независимо дали са придобити преди или по време на службата в МВР и в даден момент имаш овакантена бройка за разузнавач примерно (КП) или (ИП). В случая имаш два възможни избора - или пишеш предложение за вътрешен конкурс, или за външен такъв. Ако отлично познаваш капацитета на служителите си и знаеш, че от споменатите 25 нито един не би се справил със задълженията на вакантната длъжност, най-логично е да предложиш обявяване на външен конкурс, с надеждата да се "излъже" да кандидатства някой качествен човек. Обратното, ако от тези 25 има 1, 2 или 3, които намираш, че биха могли да вършат качествена работа, то логично е да направиш предложение за конкурс за израстване или т.н. вътрешен конкурс. Сега стана ли по-ясно?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Конкурси за постъпване в МВР

Мнениеот r34lpolice » 09 Сеп 2017, 17:58

Това ми е ясно. През цялото време въпроса ми беше следния: трябва ли действащи служители на младши изпълнтелска длъжност да имат поне 3 години стаж за да кандидатстват по външен конкурс за изпълнителска?

Знам, че наредбата, която цитирах е за израстване в длъжност (тоест за вътрешни конкурси) и сътоветно за да участват в такъв конкурс действащите служители трябва да имат 3 години стаж (по наредба). Логично е това да не се отнася за външни конкурси, но ми казаха че се отнася и за външни. След като така са ми казали защо питам ли? Ами защото източника не е достоверен и се надявах някой по-запознат да потвърди или отрече.
r34lpolice
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 14 Авг 2017, 22:20

Re: Конкурси за постъпване в МВР

Мнениеот dakota_ » 09 Сеп 2017, 21:17

Момко, след обясненията на колегата Lord, който буквално ти е нарисувал и обяснил всичко, да казваш, че не разбираш и да дълбаеш в сляпа диря... Нещата почват да намирисват на интелектуални затруднения, които са повлияли да те скъсат на конкурсният изпит за полицай!
За външните конкурси се пуска заповед за обявяване на конкурс примерно за Полицейски инспектор VІ-V степен в еди-кoе си РУ на МВР... в заповедта за конкурса се посочва правното основание за обявяване на конкурса.. примерно чл. 156...от ЗМВР и чл. 5 от Наредба № 8121з-344. Запознаваш се с наредбата, отваряш заповедта за конкурса, виждаш дали отговаряш на условията и ако отговаряш, изпълняваш по текста.
Източника ти на информация е толкова запознат с материята колкото и ти!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Конкурси за постъпване в МВР

Мнениеот r34lpolice » 10 Сеп 2017, 15:29

трябва ли действащи служители на младши изпълнтелска длъжност да имат поне 3 години стаж за да кандидатстват по външен конкурс за изпълнителска?

^ Можеше просто да напишеш: "не, не трябва защото конкурса е външен и като такъв изискването за 3 години стаж не се прилага", а не 300 обяснения как се обявява конкурс и т.н. Колкото до интелектуалните ми способности - има си начин за оценяване и това на теб на какво ти намирисва е без значение. Ама мерси все пак.
r34lpolice
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 14 Авг 2017, 22:20

Re: Конкурси за постъпване в МВР

Мнениеот dakota_ » 10 Сеп 2017, 22:19

r34lpolice написа: трябва ли действащи служители на младши изпълнтелска длъжност да имат поне 3 години стаж за да кандидатстват по външен конкурс за изпълнителска?

^ Можеше просто да напишеш: "не, не трябва защото конкурса е външен и като такъв изискването за 3 години стаж не се прилага", а не 300 обяснения как се обявява конкурс и т.н. Колкото до интелектуалните ми способности - има си начин за оценяване и това на теб на какво ти намирисва е без значение. Ама мерси все пак.


Как да напиша нещо, което не е сигурно, че не се прилага 8-) Който издава заповедта за обявяване на конкурс определя условията за кандидатстване на обявеният конкурс! Може да обяви условия, че се допускат до конкурса само завършилите висше юридическо образование, може да обяви друго условие... Колкото до интелектуалните ти способности, други хора са ги оценили и са преценили, че не ти достигат за служител от МВР ;)
За това ти казах още в началото, чети и учи!
Желая ти успех!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Конкурси за постъпване в МВР

Мнениеот r34lpolice » 11 Сеп 2017, 21:06

Всъщност са ме скъсали на личностните въпросници - тоест профила ми не отговаря на този, който се търси и се очаква да ефективен. На теста за интелигентност съм се справил. А дори и да бях най-умния човек на света нямаше да има значение като психилогическия ми профил не отговаря.

Живи и здрави !
r34lpolice
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 14 Авг 2017, 22:20

Предишна

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 3 госта