Магистратура АМВР?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Магистратура АМВР?

Мнениеот Sonne » 31 Яну 2017, 23:27

Здравейте! Доколкото разбрах, след магистратура в АМВР нямаш гарантирано място в системата. Тогава защо съществува този магистър и ще ми бъде ли от помощ за бъдещата реализация в структурите на МВР?
Каква е ползата от магистъра, след като, ако реша да кандидатствам за конкурс пак ще мина през медицински подбор, физически и психотест? И какъв е този договор, който се сключва с АМВР по чл.42 ал.2? Също така имам и страничен въпрос, относно тези конкурси, където не се изисква подготовка за спечелен конкурс. Е ако спечеля конкурс за кат. "Е" или "Г", директно започвам да работя без да съм виждал пистолет на живо ли?
Въпросите ми са породени от това, че нямаше да имам достатъчен бал за курсант и не се пробвах, а тази година завършвам бакалавър и започнах да се интересувам за възможностите, които имам за работа в МВР. Разбрах, че в АМВР магистър не се случва нищо след завършването й.
Благодаря на отговорилите!
Sonne
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Яну 2017, 23:23

Re: Магистратура АМВР?

Мнениеот dakota_ » 01 Фев 2017, 00:02

Sonne написа:Здравейте! Доколкото разбрах, след магистратура в АМВР нямаш гарантирано място в системата. Тогава защо съществува този магистър и ще ми бъде ли от помощ за бъдещата реализация в структурите на МВР?
Каква е ползата от магистъра, след като, ако реша да кандидатствам за конкурс пак ще мина през медицински подбор, физически и психотест? И какъв е този договор, който се сключва с АМВР по чл.42 ал.2? Също така имам и страничен въпрос, относно тези конкурси, където не се изисква подготовка за спечелен конкурс. Е ако спечеля конкурс за кат. "Е" или "Г", директно започвам да работя без да съм виждал пистолет на живо ли?
Въпросите ми са породени от това, че нямаше да имам достатъчен бал за курсант и не се пробвах, а тази година завършвам бакалавър и започнах да се интересувам за възможностите, които имам за работа в МВР. Разбрах, че в АМВР магистър не се случва нищо след завършването й.
Благодаря на отговорилите!


Общо казано въпроса ти е, как да постъпя по-най-лесният начин на служба в МВР! Отговора е, че няма такъв лесен и достъпен начин какъвто търсиш!
За да спечелиш конкурс за "кат. "Е" или "Г" трябва да върнат обратно тези категории и да почнат да обявяват такива конкурси...Към момента такава опция не се предвижда и респективно такива конкурси не предстоят!
Споменаваш, че завършваш някакво висше образование със степен "бакалавър", за завършилите такава образователна степен се предполага да задават по-смислени въпроси, да са прочели поне закона, който касае работата в желаното за работа ведомство и да задават смислени и точни въпроси.
Последвай линка http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entrance/default.htm разглеждането и на други страници е препоръчително и ако включиш и мисленето съвместно с четенето, ще си отговориш на доста въпроси, а за детайлите може да питаш във форума.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Магистратура АМВР?

Мнениеот Sonne » 01 Фев 2017, 00:23

Може би не съм се изразил добре, знам ли... Просто искам да знам каква е ползата от завършен магистър в АМВР и дали ще имам полза от евентуални 18мес. обучение и какъв договор се подписва с АМВР по чл.42 ал. 2. Прочетох доста, но предполагам, че съм пропуснал нещо. За тези конкурси знам от страницата на ЧР. Доколкото за лесния начин- точно обратното, зарова отбелязах, че конкурсите, които не изискват предварителна подготовка са абсурдни.
Може би съм чел и стари неща, защото признавам не знаех, че са премахнати категориите?
Благодаря ти все пак.
Последна промяна Sonne на 01 Фев 2017, 00:27, променена общо 1 път
Sonne
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Яну 2017, 23:23

Re: Магистратура АМВР?

Мнениеот osata » 01 Фев 2017, 00:25

Човек следи конкурсите, чете изискванията и ако отговаря и го устройва, кандидатства.
Преди няколко години имаше външен конкурс за старши комисар - помощник на главния секретар ;) , така че има смисъл да се следят конкурсите. :mrgreen:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Магистратура АМВР?

Мнениеот dakota_ » 01 Фев 2017, 00:28

Sonne написа:Може би не съм се изразил добре, знам ли... Просто искам да знам каква е ползата от завършен магистър в АМВР и дали ще имам полза от евентуални 18мес. обучение. Прочетох доста, но предполагам, че съм пропуснал нещо. За тези конкурси знам от страницата на ЧР.


Ползата за теб ще е никаква, защото не се знае дали изобщо ще станеш служител на МВР! Според зависи може да се окаже, че ще ти бъде от полза за друго твое начинание като професионална реализация, но докато не го откриеш и не се подсигуриш, че ще ти е нужна подобна магистратура, просто не се захващай! За конкурси с изброените категории "Е и Г" не знам от коя страница на ЧР знаеш... Като четеш стари работи гледай да не попаднеш някъде на закона за народната милиция, да питаш и как се става милиционер :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Магистратура АМВР?

Мнениеот Sonne » 01 Фев 2017, 00:33

Имах впредвит, че тази страница, която сте подочил/а я знам, а не конкретни конкурси.
Благодаря ви все пак за отговорите! Явно ще търся по-конкретни отговори от другаде.
Sonne
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Яну 2017, 23:23

Re: Магистратура АМВР?

Мнениеот dakota_ » 01 Фев 2017, 00:45

Sonne написа:Имах впредвит, че тази страница, която сте подочил/а я знам, а не конкретни конкурси.
Благодаря ви все пак за отговорите! Явно ще търся по-конкретни отговори от другаде.


За да получиш конкретни отговори трябва да можеш да зададеш конкретен въпрос. Конкретен въпрос можеш да зададеш като се подготвиш предварително и на един лист отбележиш какво не ти е ясно и конкретно по текста да задаваш въпроси! '
На друго място извън този форум няма да получиш по-конкретни отговори! Тук е правилното място за задаване на такива и други въпроси касаещи професионални теми свързани с МВР и полицията!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта