Искам да стана полицайка

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Искам да стана полицайка

Мнениеот Milenka9055 » 18 Окт 2016, 11:18

Здравейте,на 36 години съм 165см тегло 45кг .Имам ли шанс да кандидатствам за полицайка или ще ми се измеят още при подаването на документите????
Milenka9055
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Окт 2016, 11:09

Re: Искам да стана полицайка

Мнениеот dakota_ » 18 Окт 2016, 11:41

Milenka9055 написа:Здравейте,на 36 години съм 165см тегло 45кг .Имам ли шанс да кандидатствам за полицайка или ще ми се измеят още при подаването на документите????


До 40 години е възрастовото ограничение, някои видни синдикалисти лансират идеята, че на 50 годишна възраст не може полицай да бъде ефективен и да гони престъпници по улиците ;) Какви ли неща не се чуват по медии и преса за полицията.
Всъщност основният въпрос е защо си взела решение да ставаш полицай. Защото на 36 години нямаш никаква професия, нямаш работа, нямаш заплата и си решила, че като полицай всичко това ще го имаш, или има и други причини.
На 36 години човек трябва вече да се е доказал в професията си.. а ако те приемат и се окаже, че от теб не става полицай, каква е другата работа към която би се насочила :)
Знаеш ли изобщо каква заплата получава полицая, какви са служебните му задължения и изобщо с какво се занимава извън носенето на униформа и оръжие :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Искам да стана полицайка

Мнениеот кпц » 18 Окт 2016, 11:56

С тези физически данни е вероятно да не съответствате на определени медицински изисквания. Това може да стане ясно след преглед и изследвания.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Искам да стана полицайка

Мнениеот Milenka9055 » 18 Окт 2016, 12:04

До 36г.да може да сте прав....доказала съм се само че съм отгледала двама сина..Много правилно късно е да се доказвам в друга професия...Но като полицай би могло...защо не ...късно ли е да бъдеш полезен :roll:
Milenka9055
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Окт 2016, 11:09

Re: Искам да стана полицайка

Мнениеот dakota_ » 18 Окт 2016, 12:14

Milenka9055 написа:До 36г.да може да сте прав....доказала съм се само че съм отгледала двама сина..Много правилно късно е да се доказвам в друга професия...Но като полицай би могло...защо не ...късно ли е да бъдеш полезен :roll:


Никога не е късно да бъдеш полезен, но кое те кара да мислиш, че ще си полезна като полицай. Каква ти е мотивацията да станеш полицай?
Знаеш ли размера на заплатата, ще ти стигат ли тия пари за издръжка на семейството?
Ще можеш ли тепърва да отделиш време да бъдеш на обучение в ЦСПП с момчета и момичета близки по възраст до децата ти.
Има много въпроси, на които трябва да можеш да си дадеш отговор и като удариш чертата да прецениш заслужава ли си на 36 години тепърва да прохождаш в една трудна и отговорна професия.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Искам да стана полицайка

Мнениеот Milenka9055 » 18 Окт 2016, 12:29

Чест,достойнство хъс.На себе си и на децата да дам урок....Но да не би всичко да си няма цена...Колкото за парите колкото толкова... :roll:
Milenka9055
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Окт 2016, 11:09

Re: Искам да стана полицайка

Мнениеот dakota_ » 18 Окт 2016, 12:38

Получава се малко като на заключително интервю :) там се споменават понятия като чест, достойнство, нямат нищо против размера на възнаграждението.... После, после се оказва, че са излъгали...честта и достойнството се изпаряват на първото нощно зимно дежурство. Гледат да се свиват до парното в патрулката или на топло в управлението... Виждам ги по протести за по-високи заплати, а всъщност година преди това са казали като теб "колкото-толкова"...
Относно примера към децата ти, полицейската професия отдавна се дава като лош пример за реализация... отдавна при нас идват хора без никакъв избор, които никой другаде не ги иска и които не стават за нищо друго... Избери някои друг пример за децата си....едно време един стар ерген като си търсеше жена, в краен случай беше съгласен, ако няма какво друго и детска учителка да вземе :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Искам да стана полицайка

Мнениеот Milenka9055 » 18 Окт 2016, 12:49

Ееее не съм съгласна...Ето тези думи ме амбицират още повече..Няма как да стане полицайте да не са пример за децата ми...както и детските учители ...А кой да е пример :roll: Значи който иска да стане полицай по вашите думи е негодник някакъв нищо не ставащ индивид..ииии става полицай
Milenka9055
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Окт 2016, 11:09

Re: Искам да стана полицайка

Мнениеот dakota_ » 18 Окт 2016, 13:21

За да станеш полицай ще трябва да преминеш през едни тестове, които са част от "програмата". Не изпадай в буквалистика. Има полицаи за добър пример, има и полицаи за лош пример.
За огромно съжаление броя на втората група се увеличава все повече и повече. Това нещо е свързано с работата на учителите, защото ние ползваме готовият продукт, който ни се подава от БГ училище. Изпусне ли го учителят в началният курс неграмотен, мине ли през прогимназията и гимназията и излезе ли с диплома за средно образование....пиши го бракувана стока...
Тая бракувана стока кандидатства за работа при нас в МВР и на други места. От тази бракувана стока ние трябва да изберем нещо, което не е чак толкова зле, да го обучим и да го направим полицай.
Виждаш ли как нещата са навързани едно с друго и едно да куца обърква цялата верига....
Виждаш ли, защо казват, че образованието и щетите, които нанася образованието са свързани с националната сигурност на държавата... Това е един малък пример и едно лирично отклонение...целта е само да шриховам нещата, а иначе цяла дискусия може да се оформи на тази тема...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Искам да стана полицайка

Мнениеот Milenka9055 » 18 Окт 2016, 13:40

Явно не ви разбрах правилно...Да така е за съжаление...Такава е системата ...Но аз искам да бъда в тази система..с нейните лоши страни ..Толкова ли ще е трудно..
Milenka9055
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Окт 2016, 11:09

Следваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта