Искам да стана полицайка

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Искам да стана полицайка

Мнениеот dakota_ » 18 Окт 2016, 14:17

Milenka9055 написа:Явно не ви разбрах правилно...Да така е за съжаление...Такава е системата ...Но аз искам да бъда в тази система..с нейните лоши страни ..Толкова ли ще е трудно..


Преди много години в момент, когато ми беше много трудно и се чудех дали не сгреших с избора си... един стар милиционерски командир ми каза - Може да ти е много трудно, но важното е да ти харесва. Намери нещо, което ти харесва в работата и остани на служба... И така и не разбрах кога се източиха годините, трудно е, но има нещо, което ми харесва и служа :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Искам да стана полицайка

Мнениеот Milenka9055 » 18 Окт 2016, 14:27

Благодаря ви..
Milenka9055
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Окт 2016, 11:09

Re: Искам да стана полицайка

Мнениеот osata » 18 Окт 2016, 20:02

През следващите да кажем 12 месеца, почти във всички градове шансът при кандидатстване ще е две към едно. Или иначе казано почти всеки, който премине изпитите ще бъде назначаван.
Ако не се бъркам последните конкурси бяха за около 400-500 места при само хиляда кандидата. Вакантни места много, кандидати малко, а през 2018 ще трябва да се пази и границата и от 01.01 шест месеца ще има засилени мерки за сигурност в София... а това иска служители.
С няколко думи - идват дните, в които всеки, който е искал и все още иска да стане полицай, ще може да пробва и да има голяма вероятност да сбъдне желанията си. За добро или зло :)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Искам да стана полицайка

Мнениеот кпц » 18 Окт 2016, 21:24

Май повече бяха кандидатите за едно място. Около четири - пет, но намаляват.
Миленка не ни писа, какво има предвид под "полицайка". В системата има много други позиции, подходящи и за жени. Там и изискванията са по-либерални.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Искам да стана полицайка

Мнениеот dakota_ » 18 Окт 2016, 21:36

Преди 7-8 години вдигам служебният телефон да набирам и се получава "преплитане" на линии... Чувам гласа на човек от дирекцията, който омайва една от деловодителките ни и обещава по-добра позиция подходяща за хубава жена като нея...
Преди няколко месеца ми се наложи да ходя лично до пътна полиция и отзад на "каналите" зад гишетата не видях нито едно ново лице освен физиономии на жени до болка познати от закритият сектор "СОД"...
Като ги огледах една по една, не видях една случайно преназначена на такава позиция... Не ми се прави обратна връзка и да изведа налагащият се от само себе си извод, но всеки средно интелигентен колега може да го направи вместо мен...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Искам да стана полицайка

Мнениеот Milenka9055 » 19 Окт 2016, 15:02

Аз нямам висше образование ..В системата може да има други позициий...но за подходящо образование...Кажете ми като каква полицайка да кандидатствам където ще са по либерални... :roll:
Milenka9055
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Окт 2016, 11:09

Re: Искам да стана полицайка

Мнениеот dakota_ » 19 Окт 2016, 15:18

Преди години катаджия спира шофьор за нарушение, пита го как се казва и той казва - Джоро Джоров... Почесал се катаджията по тила, подал му документите и му казал, че сега минава "метър", но да внимава, че по-надолу на пътя има друг катаджия, който знае цялата азбука и знае как се пише "дж". Попадне ли на него, няма да има прошка... В общи линии от теб се иска да знаеш цялата азбука, ти ако имаш висше образование няма да се сетиш за полицейска служба :D
Сега сериозно, има едни униформени служители около съда, които си се титулуват като "съдебна полиция", но само те си знаят, че са полиция. Прегледай в сайта на министерство на правосъдието за обявени конкурси за охрана на съдебната власт. За жена там е голям синекур и парите са повече от тези в полицията.
При нас отваряш сайта на МВР http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entra ... O_3348.htm и гледаш примерно какво е търсенето на кадри със средно образование в Смолян.
Четеш заповедта за конкурса и по текста набавяш необходимите документи за кандидатстване.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Искам да стана полицайка

Мнениеот XXX1 » 27 Дек 2016, 21:20

dakota_ написа:Преди години катаджия спира шофьор за нарушение, пита го как се казва и той казва - Джоро Джоров... Почесал се катаджията по тила, подал му документите и му казал, че сега минава "метър", но да внимава, че по-надолу на пътя има друг катаджия, който знае цялата азбука и знае как се пише "дж". Попадне ли на него, няма да има прошка... В общи линии от теб се иска да знаеш цялата азбука, ти ако имаш висше образование няма да се сетиш за полицейска служба :D
Сега сериозно, има едни униформени служители около съда, които си се титулуват като "съдебна полиция", но само те си знаят, че са полиция. Прегледай в сайта на министерство на правосъдието за обявени конкурси за охрана на съдебната власт. За жена там е голям синекур и парите са повече от тези в полицията.
При нас отваряш сайта на МВР http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entra ... O_3348.htm и гледаш примерно какво е търсенето на кадри със средно образование в Смолян.
Четеш заповедта за конкурса и по текста набавяш необходимите документи за кандидатстване.


Недей така, че ще се обидят :D :D :D Портиерите в съда се мислят за най-големите полицаи. Имам един такъв комшия-жив пример. Веднъж го питах какво работи, а той - "Как какво, полицай съм". Аз го попитах, какъв полицай е, след като Съдебна полиция няма, а има Охрана на съдебната власт...той ми се разсърди и 2 седмици не ми говори :D :D :D
Има Национална полиция, има Гранична полиция, има Пътна полиция, има дори Военна полиция, но съдебна полиция няма - следователно няма и такива полицаи, само те така си се титулуват.
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04

Re: Искам да стана полицайка

Мнениеот dakota_ » 27 Дек 2016, 21:50

Предполагам си лягала вечер с чорапите, че портиера от съда не ти е говорил 8-)
Пътна полиция е част от Национална полиция, гранична полиция са повече военни отколкото полиция 8-) ;) ама нали сме либерали приемаме ги като неделима част от МВР и полицията. Гръбнака на МВР и полицията е криминална полиция!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Искам да стана полицайка

Мнениеот XXX1 » 27 Дек 2016, 21:56

dakota_ написа:Предполагам си лягала вечер с чорапите, че портиера от съда не ти е говорил 8-)
Пътна полиция е част от Национална полиция, гранична полиция са повече военни отколкото полиция 8-) ;) ама нали сме либерали приемаме ги като неделима част от МВР и полицията. Гръбнака на МВР и полицията е криминална полиция!



Напълно съгласен, без оперативната работа ( и не само тя) на колегите от КП, трудно бих си представил МВР, без да обезличавам труда на останалите колеги естествено.
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04

Предишна

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта