Личностни въпросници като част от изследването

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Личностни въпросници като част от изследването

Мнениеот gsizzz » 02 Апр 2016, 14:39

Здравейте. Исках да запитам по-запознатите с тази тема, дали е възможно да ти дадат резултат ''не покрива минималните изисквания за длъжността" /6 точки , дори и на теста за интелигентност да си се справил сравнително успешно? Чакам резултати от първата част на психологичното изследване, голяма част от IQ теста не беше кой знае какво, но много от въпросите във въпросниците бяха объркващи и предполагам търсят къде ще излъжеш (изключвам тези за самоубийство и прекомерна агресия/.. Та дали е възможно да те отрежат още тук поради тази причина или следва да се явиш при психолог и той да те провери? Съжалявам ако съм си задал въпроса някак неясно, но ми е трудно да го формулирам, защото питането само по себе си е малко глупаво.. Благодаря предварително.
gsizzz
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Апр 2016, 14:35

Re: Личностни въпросници като част от изследването

Мнениеот dakota_ » 02 Апр 2016, 16:25

gsizzz написа:Здравейте. Исках да запитам по-запознатите с тази тема, дали е възможно да ти дадат резултат ''не покрива минималните изисквания за длъжността" /6 точки , дори и на теста за интелигентност да си се справил сравнително успешно? Чакам резултати от първата част на психологичното изследване, голяма част от IQ теста не беше кой знае какво, но много от въпросите във въпросниците бяха объркващи и предполагам търсят къде ще излъжеш (изключвам тези за самоубийство и прекомерна агресия/.. Та дали е възможно да те отрежат още тук поради тази причина или следва да се явиш при психолог и той да те провери? Съжалявам ако съм си задал въпроса някак неясно, но ми е трудно да го формулирам, защото питането само по себе си е малко глупаво.. Благодаря предварително.


Не само е възможно, а е част от правилата на "играта". Етап "Психологическо изследване, първа част тестово изследване с тест за интелигентност, личностни въпросници и т.н....
Резултат - не покрива минималните изисквания за длъжността. Равносилно на отпаднал за явяване на втора част - психодиагностично интервю с кандидата ... Това е отговора на въпроса ти!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Личностни въпросници като част от изследването

Мнениеот gsizzz » 02 Апр 2016, 16:34

Видях в публикувани резултати от други конкурси, че при всички отпаднали пишат - 6 точки и съответно това, което ти каза. Мисълта ми беше от какво е възможно да се получи, например превишаване на разни скали? Навярно всичко е доста относително, защото помня, че ръководителката на изследването спомена нещо от типа на '' Бъдете искрени, но и прекалено .. " :)
gsizzz
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Апр 2016, 14:35

Re: Личностни въпросници като част от изследването

Мнениеот dakota_ » 02 Апр 2016, 18:29

gsizzz написа:Видях в публикувани резултати от други конкурси, че при всички отпаднали пишат - 6 точки и съответно това, което ти каза. Мисълта ми беше от какво е възможно да се получи, например превишаване на разни скали? Навярно всичко е доста относително, защото помня, че ръководителката на изследването спомена нещо от типа на '' Бъдете искрени, но и прекалено .. " :)


Има методика за психологичното изследване на кандидатите за постъпване.При резултати от 1т до 6т. - не покрива минималните изисквания за длъжността. След това от 7 до 12 - покрива минималните...
от 12 до 24 покрива основните изисквания... от 25 - 30 покрива всички изисквания и така. Това е положението и така стоят нещата... Едно време се казваше, има ли вуйчо владика, шише пълно с мастика и хубава булка... всичко се постига. Има една още по-точно стилистика, но форума е публичен, а и не знам мъж или жена пита ;) :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Личностни въпросници като част от изследването

Мнениеот Lord » 02 Апр 2016, 19:19

gsizzz написа:Здравейте. Исках да запитам по-запознатите с тази тема, дали е възможно да ти дадат резултат ''не покрива минималните изисквания за длъжността" /6 точки , дори и на теста за интелигентност да си се справил сравнително успешно? Чакам резултати от първата част на психологичното изследване, голяма част от IQ теста не беше кой знае какво, но много от въпросите във въпросниците бяха объркващи и предполагам търсят къде ще излъжеш (изключвам тези за самоубийство и прекомерна агресия/.. Та дали е възможно да те отрежат още тук поради тази причина или следва да се явиш при психолог и той да те провери? Съжалявам ако съм си задал въпроса някак неясно, но ми е трудно да го формулирам, защото питането само по себе си е малко глупаво.. Благодаря предварително.



Да.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Личностни въпросници като част от изследването

Мнениеот gsizzz » 02 Апр 2016, 19:59

dakota_ написа:
gsizzz написа:Видях в публикувани резултати от други конкурси, че при всички отпаднали пишат - 6 точки и съответно това, което ти каза. Мисълта ми беше от какво е възможно да се получи, например превишаване на разни скали? Навярно всичко е доста относително, защото помня, че ръководителката на изследването спомена нещо от типа на '' Бъдете искрени, но и прекалено .. " :)


Има методика за психологичното изследване на кандидатите за постъпване.При резултати от 1т до 6т. - не покрива минималните изисквания за длъжността. След това от 7 до 12 - покрива минималните...
от 12 до 24 покрива основните изисквания... от 25 - 30 покрива всички изисквания и така. Това е положението и така стоят нещата... Едно време се казваше, има ли вуйчо владика, шише пълно с мастика и хубава булка... всичко се постига. Има една още по-точно стилистика, но форума е публичен, а и не знам мъж или жена пита ;) :D


Мъж пита. :D Тези точки, които си дал, мисля че са по старата наредба, в новата мисля, че възможностите са само 0-6, 7-15, 16-30. На предишното ми кандидатстване изкарах общо 12 точки, а тогава, както и сега, останах с убеждението, че съм се справил долу-горе добре с IQ теста, понеже бях завършил училище наскоро и знанията ми бяха пресни, нещата се припокриваха. Мой съученик, който кандидатства с мен изкара 24 точки, а едвам завърши училище. Дори си спомням като ми разказа, че на интервюто психолога му е казал, че е странно, че е отговорил във въпросниците (макар и по погрешка) ,че е флегматичен, че никога не е лъгал и т.н.. Наясно съм, че добри оценки в университет/училище не означават добро IQ, но специално теста, както е в момента изисква основните знания от 6-7 клас по български език и математика.. Затова исках да знам. Явно излиза, че е може би от по-голямо значение профила на кандидата и има шанс отново да съм с малко точки или скъсан. В зависимост от скалите, в които влизам, предоплагам?
gsizzz
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Апр 2016, 14:35

Re: Личностни въпросници като част от изследването

Мнениеот dakota_ » 02 Апр 2016, 20:31

Тук можеш да прочетеш наредбата http://www.psychology.mvr.bg/NR/rdonlyr ... 21z344.pdf точките са от - до... Водещото е психопрофила на кандидата. Понятия като никога не е лъгал, винаги е честен... това са лесно чупливи понятия, един път да не е така и понятието пада... Преди години един стар колега казваше, който е честен да умре... по повод на жени ставаше дума, но това важи за всички... Бъди рационален, където можеш да излъжеш без да създадеш проблеми на някой, а ще ти помогне да реализираш целите си... просто действаш ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Личностни въпросници като част от изследването

Мнениеот gsizzz » 02 Апр 2016, 20:43

Благодаря ви за бързите отговори и отзивчивостта. Пък при мен - каквото стане, винаги има и следващ път, само да не си го повтаряме прекалено много пъти! :D Остава да чакаме. :)
gsizzz
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Апр 2016, 14:35

Re: Личностни въпросници като част от изследването

Мнениеот dakota_ » 02 Апр 2016, 21:09

Полицейската работа я остави като краен вариант, ако вече няма накъде за нищо друго :) Един престарял ерген преди години като търсеше помощ да му намери някой жена да се ожени, казваше, че в краен случай може и детска учителка да вземе, ако няма накъде друга :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Личностни въпросници като част от изследването

Мнениеот gsizzz » 02 Апр 2016, 22:10

Все още имам хъс за работа, въпреки че повечето мнения са като твоето. В АМВР не успях през 2013, за ОП не успях миналата година, сега опитвам за ГП. Общо взето единственото, което ме притеснява е това, че сякаш много рядко се обявяват конкурси и повечето пъти са за доста малко места. Интервалът от години, за който говоря все пак е малък, преди време може да е било по друг начин. От познати служители все чувам, че нямат хора, че все искат да се махат и накрая се обявява конкурс за по 1-2 места в 3-4 РПУ-та, което прави кандидатстването малко трудно, но и нямаш много избор, защото както казах от моя опит поне - на годината веднъж най-много. Като изключим, че работата май беше замръзнала покрай временното правителство..
gsizzz
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Апр 2016, 14:35


Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта