Въпрос за Академия на МВР.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот dakota_ » 21 Ное 2018, 16:50

sss123 написа:
dakota_ написа:
sss123 написа:
sss123 написа:И все пак не разбрах, кпц казва можеш, що да не можеш, dakota_ казва какво да надгражда един учител по ФВС в АМВР, а web001 казва не нямаш право :D :D :D Последно след магистратура в АМВР, ще мога ли след това да започна работа в МВР ? :shock: :?


Аз те попитах, но ти не пожела да отговориш какво, ще надграждаш над бакалавър по "физкултура" с магистратура в АМВР? Не си служител на МВР, не знаеш и не си учил нищо във връзка с полиция и МВР, какво всъщност искаш да постигнеш с магистратура в АМВР?
Към момента няма никакъв проблем да кандидатстваш по общият ред за полицейска служба в МВР и като издържиш конкурса да станеш служител от МВР!
Моето мнение е, че трябва със закон да бъде забранено да записват магистратура хора, които не са учили в съответната специалност, по която записват магистратура.
На моя позната дъщерята завърши икономика, от нея научих, че в момента дъщеря й е записала магистратура в машинен факултет и след официално 5 семестъра, на практика са "сбили" обучението на 4 семестъра, ще стане магистър машинен "инженер"...
Трябвало й такава магистратура на работа, че да може да участва в комисии по одобряване на проекти...
Има хора, които 5 години /10 семестъра/ учат за машинен инженер, кака Мара ще стане дялан с теслата машинен инженер и ще одобрява проекти...Майка ми едно време 5 семестъра е учила само висша математика във ВИСИ, сега чувам, че само първата година се учи математика...
Това е обезличаване на висшето образование и всичко това се прави да се вземат едни пари и да се продаде един лист хартия /диплома/. Превърнаха ВУЗ-овете в бакалия и всеки с пари може да си купи каквато диплома пожелае, на един му трябва за колекция, на друг да си я има, на трети да стане началник... да му мислят тези, които ще сърбат попарата на такива пишман инженери и "вишисти" началници.
Отклоних се малко, но такава е действителността и перспективата е още по-зле да става!


Добре ако спечеля конкурс и започна работа в системата ЕВНТУАЛНО, ако имам магистратура от АМВР, това за напред няма ли да ми бъде от полза, за ирастване някакво в кариерен план.
И още един въпрос, тъй като наистина не съм запознат, варианта Първо магистратура в АМВР и евентуално след това в школата в Пазарджик, добър вариант ли е ?
Така да го кажем, да знам че съм закаснял и е трябвало да запиша бакалавър в АМВР, но уви не съм, сега осъзнах нещатата и че с това искам да се занимавам, но не искам да съм един обикновен " катаджия ", съжалявам че така се изразявам, не искам да обиждам никого, но искам да ме разберете правилно, какъв ми е найстина въпроса.


Човек като проявява интерес към някаква професия и иска да се реализира в тази професия е хубаво да започне да чете в тази връзка. Започни със ЗМВР https://www.lex.bg/laws/ldoc/2136243824 наблегни на 2-ри раздел, след това влез тук https://www.mvr.bg/dhr/%D0%B4%D0%B8%D1% ... 0%B1%D0%B0 "разцъкай" сайта, прочети някои от приложените нормативни документи, извади си на един лист каквото не ти е ясно и питай конкретно.
На въпрос можеш ли да израстваш кариерно в МВР може да ти отговорят само врачки и баячки, или баба ти да хвърли един боб и да ти каже.
Може да не ти се вярва, но дори за обикновен катаджия се искат качества каквито ти не притежаваш в момента и дори да завършиш магистратура в АМВР пак няма да ги имаш 8-)
Професионална кариера се гради стъпка по стъпка, изключения правят "парашутистите", но за там ти трябва политическа подкрепа. Намериш ли политическа подкрепа за една нощ можеш да станеш комисар от МВР, по времето на йОвчев примери колкото искаш в тази връзка :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот sss123 » 21 Ное 2018, 16:53

web001 написа:
sss123 написа:Само не разбрах, къде попитах какъв е главния проблем на МВР, и за всичките ти други досадни и ненужни философствания, че да се налага да ги търпим.Благодаря все пак, за неуместно изказаните тъпотии от ваша страна.


Фактът, че не си разбрал, не е изненадващ за кандидат за униформена мутра в бандитската ОПГ на МВР - очевидно умственият ти багаж е по-малък и не можеш да приемаш и обработваш информация с правилните темпове. Хубаво е да си потърсиш някакво друго поприще, различно от мутренска служба и помпане във фитнеса, което ще ти помогне да повишиш коефициента си на интелигентност от двуцифрено на трицифрено число.


Не мисля, че тук е мястото самотен и изоставен дървен философ, да си излива мъките и да си избива комплексите. Предлагам ти дискусията да спре тук, защото не си интересен на никого .
sss123
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 18 Ное 2018, 17:04

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот sss123 » 21 Ное 2018, 16:55

dsuzunov написа:Имаш два варианта:
-кандидатстваш по общия ред в АМВР и след завършването и те назначават на служба в МВР
-кандидатстваш за служба в МВР при обявени длъжности с конкурси.
Ето това е обява за такъв конкурс:
На основание чл. 156, ал. 1, ал. 5 и ал. 6 от Закона за Министерството на вътрешните работи и чл. 5 от Наредба № 8121з-344 от 25 юли 2014 г. за назначаване на държавна служба в МВР,
ОБЯВЯВАМ:
І. Конкурс за назначаване на държавна служба в Областна дирекция на МВР – Пазарджик за вакантни младши изпълнителски длъжности, за които се изисква задължителна първоначална професионална подготовка, както следва:
Районно управление – Велинград
Участък - Сърница
- полицай - старши полицай - 6 (шест) вакантни длъжности.

След като преминеш всички етапи, заминаваш на обучение в Пазарджик.
Школата там не е учебно заведение, в което да се кандидатства по общия ред. В нея се попада след назначаване на служба в МВР.
Аннадънму, понял, разбра ли?


Благодаря
sss123
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 18 Ное 2018, 17:04

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот sss123 » 21 Ное 2018, 16:59

dakota_ написа:
sss123 написа:
dakota_ написа:
sss123 написа:
sss123 написа:И все пак не разбрах, кпц казва можеш, що да не можеш, dakota_ казва какво да надгражда един учител по ФВС в АМВР, а web001 казва не нямаш право :D :D :D Последно след магистратура в АМВР, ще мога ли след това да започна работа в МВР ? :shock: :?


Аз те попитах, но ти не пожела да отговориш какво, ще надграждаш над бакалавър по "физкултура" с магистратура в АМВР? Не си служител на МВР, не знаеш и не си учил нищо във връзка с полиция и МВР, какво всъщност искаш да постигнеш с магистратура в АМВР?
Към момента няма никакъв проблем да кандидатстваш по общият ред за полицейска служба в МВР и като издържиш конкурса да станеш служител от МВР!
Моето мнение е, че трябва със закон да бъде забранено да записват магистратура хора, които не са учили в съответната специалност, по която записват магистратура.
На моя позната дъщерята завърши икономика, от нея научих, че в момента дъщеря й е записала магистратура в машинен факултет и след официално 5 семестъра, на практика са "сбили" обучението на 4 семестъра, ще стане магистър машинен "инженер"...
Трябвало й такава магистратура на работа, че да може да участва в комисии по одобряване на проекти...
Има хора, които 5 години /10 семестъра/ учат за машинен инженер, кака Мара ще стане дялан с теслата машинен инженер и ще одобрява проекти...Майка ми едно време 5 семестъра е учила само висша математика във ВИСИ, сега чувам, че само първата година се учи математика...
Това е обезличаване на висшето образование и всичко това се прави да се вземат едни пари и да се продаде един лист хартия /диплома/. Превърнаха ВУЗ-овете в бакалия и всеки с пари може да си купи каквато диплома пожелае, на един му трябва за колекция, на друг да си я има, на трети да стане началник... да му мислят тези, които ще сърбат попарата на такива пишман инженери и "вишисти" началници.
Отклоних се малко, но такава е действителността и перспективата е още по-зле да става!


Добре ако спечеля конкурс и започна работа в системата ЕВНТУАЛНО, ако имам магистратура от АМВР, това за напред няма ли да ми бъде от полза, за ирастване някакво в кариерен план.
И още един въпрос, тъй като наистина не съм запознат, варианта Първо магистратура в АМВР и евентуално след това в школата в Пазарджик, добър вариант ли е ?
Така да го кажем, да знам че съм закаснял и е трябвало да запиша бакалавър в АМВР, но уви не съм, сега осъзнах нещатата и че с това искам да се занимавам, но не искам да съм един обикновен " катаджия ", съжалявам че така се изразявам, не искам да обиждам никого, но искам да ме разберете правилно, какъв ми е найстина въпроса.


Човек като проявява интерес към някаква професия и иска да се реализира в тази професия е хубаво да започне да чете в тази връзка. Започни със ЗМВР https://www.lex.bg/laws/ldoc/2136243824 наблегни на 2-ри раздел, след това влез тук https://www.mvr.bg/dhr/%D0%B4%D0%B8%D1% ... 0%B1%D0%B0 "разцъкай" сайта, прочети някои от приложените нормативни документи, извади си на един лист каквото не ти е ясно и питай конкретно.
На въпрос можеш ли да израстваш кариерно в МВР може да ти отговорят само врачки и баячки, или баба ти да хвърли един боб и да ти каже.
Може да не ти се вярва, но дори за обикновен катаджия се искат качества каквито ти не притежаваш в момента и дори да завършиш магистратура в АМВР пак няма да ги имаш 8-)
Професионална кариера се гради стъпка по стъпка, изключения правят "парашутистите", но за там ти трябва политическа подкрепа. Намериш ли политическа подкрепа за една нощ можеш да станеш комисар от МВР, по времето на йОвчев примери колкото искаш в тази връзка :mrgreen:


Благодаря ти,

Въпроса ми беше, просто дали има смисъл да записвам тази магистратура, и дали това ще ми помогне, в последващи конкурси. или няма смисъл от нея, а мога просто да се явя на конкурс, и след това вече да ходя по школите.
Не знам, защо някои реагират остро , все едно кой знае какво съм попитал.
Нали все пак, за това са тези форуми, да се обменя опит, да се черпи информация, от по не запознатите като мен от по запознати като вас.

Благодаря ти още един път .
sss123
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 18 Ное 2018, 17:04

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот sss123 » 21 Ное 2018, 17:01

sss123 написа:
dsuzunov написа:Имаш два варианта:
-кандидатстваш по общия ред в АМВР и след завършването и те назначават на служба в МВР
-кандидатстваш за служба в МВР при обявени длъжности с конкурси.
Ето това е обява за такъв конкурс:
На основание чл. 156, ал. 1, ал. 5 и ал. 6 от Закона за Министерството на вътрешните работи и чл. 5 от Наредба № 8121з-344 от 25 юли 2014 г. за назначаване на държавна служба в МВР,
ОБЯВЯВАМ:
І. Конкурс за назначаване на държавна служба в Областна дирекция на МВР – Пазарджик за вакантни младши изпълнителски длъжности, за които се изисква задължителна първоначална професионална подготовка, както следва:
Районно управление – Велинград
Участък - Сърница
- полицай - старши полицай - 6 (шест) вакантни длъжности.

След като преминеш всички етапи, заминаваш на обучение в Пазарджик.
Школата там не е учебно заведение, в което да се кандидатства по общия ред. В нея се попада след назначаване на служба в МВР.
Аннадънму, понял, разбра ли?


Благодаря


За каналния ред, кандидатстване в АМВР това са 4 години, мисля че съм малко по закъснял смисъл , вече завърших един бакалавър, след още 4 години вече ще съм на 32.Знам че звучи всеедно хитрувам и искам да мина между капките, но повярвайте не е така, просто искам по най-краткия възможен за мен път, да започна работа и след това вече да градя на горе по школите.

Благодаря ви, за краткия и ясен отговор.
Поздрави
sss123
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 18 Ное 2018, 17:04

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот XXX1 » 21 Ное 2018, 18:33

sss123 написа:
sss123 написа:
dsuzunov написа:Имаш два варианта:
-кандидатстваш по общия ред в АМВР и след завършването и те назначават на служба в МВР
-кандидатстваш за служба в МВР при обявени длъжности с конкурси.
Ето това е обява за такъв конкурс:
На основание чл. 156, ал. 1, ал. 5 и ал. 6 от Закона за Министерството на вътрешните работи и чл. 5 от Наредба № 8121з-344 от 25 юли 2014 г. за назначаване на държавна служба в МВР,
ОБЯВЯВАМ:
І. Конкурс за назначаване на държавна служба в Областна дирекция на МВР – Пазарджик за вакантни младши изпълнителски длъжности, за които се изисква задължителна първоначална професионална подготовка, както следва:
Районно управление – Велинград
Участък - Сърница
- полицай - старши полицай - 6 (шест) вакантни длъжности.

След като преминеш всички етапи, заминаваш на обучение в Пазарджик.
Школата там не е учебно заведение, в което да се кандидатства по общия ред. В нея се попада след назначаване на служба в МВР.
Аннадънму, понял, разбра ли?


Благодаря


За каналния ред, кандидатстване в АМВР това са 4 години, мисля че съм малко по закъснял смисъл , вече завърших един бакалавър, след още 4 години вече ще съм на 32.Знам че звучи всеедно хитрувам и искам да мина между капките, но повярвайте не е така, просто искам по най-краткия възможен за мен път, да започна работа и след това вече да градя на горе по школите.

Благодаря ви, за краткия и ясен отговор.
Поздрави



32-33 съвсем не е късно за започване на работа в МВР. Пределната възраст е до 40 години. Особено за инспектор (офицер) 32-33 години е чудесна възраст за почване на службата. Човек на тази възраст е вече по-улегнал и отговорен, отколкото 25-26 годишните момчета.

Незнам обаче дали не си минал вече пределната възраст за кандидатсване за редовно обучение в АМВР.

Желая ти успех.
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот dakota_ » 21 Ное 2018, 18:57

sss123 написа:Благодаря ти,

Въпроса ми беше, просто дали има смисъл да записвам тази магистратура, и дали това ще ми помогне, в последващи конкурси. или няма смисъл от нея, а мога просто да се явя на конкурс, и след това вече да ходя по школите.
Не знам, защо някои реагират остро , все едно кой знае какво съм попитал.
Нали все пак, за това са тези форуми, да се обменя опит, да се черпи информация, от по не запознатите като мен от по запознати като вас.

Благодаря ти още един път .


Според няма смисъл да записваш магистратура по нещо, което не си го учил и не знаеш нищо за него.
Няма никакъв смисъл да кандидатстваш и в АМВР.
МВР е единственото ведомство, в което приемат всички, които имат завършено поне средно образование, това да си дърводелец, стругар, фрезист няма никакво значение при кандидатстването за полицейска служба. Хора, които завършат образованието си и се огледат и видят, че нищо не става от тях се ориентират да стават полицаи или наемни войници :D
Като даскал по физическо ще получаваш едни 900 лв. и ще работиш половин ден за тях, като каишковец в МВР ще получаваш същите пари, но ще трябва да висиш като бръснарски каиш по улиците и да те мокри дъжд и сняг.
Това да чакаш да израстваш в кариерата в МВР е като да чакаш от умрял писмо, да не си само ти да чакаш, и само ти да искаш да израстваш в кариерата в МВР 8-)
Тупай си топката като даскал, ако намериш работа. Поне ще работиш това, което си учил и като протестираш за увеличение на заплатата няма да ти казват кому х.. търсиш в МВР като си учил за даскал :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот sss123 » 21 Ное 2018, 20:11

XXX1 написа:
sss123 написа:
sss123 написа:
dsuzunov написа:Имаш два варианта:
-кандидатстваш по общия ред в АМВР и след завършването и те назначават на служба в МВР
-кандидатстваш за служба в МВР при обявени длъжности с конкурси.
Ето това е обява за такъв конкурс:
На основание чл. 156, ал. 1, ал. 5 и ал. 6 от Закона за Министерството на вътрешните работи и чл. 5 от Наредба № 8121з-344 от 25 юли 2014 г. за назначаване на държавна служба в МВР,
ОБЯВЯВАМ:
І. Конкурс за назначаване на държавна служба в Областна дирекция на МВР – Пазарджик за вакантни младши изпълнителски длъжности, за които се изисква задължителна първоначална професионална подготовка, както следва:
Районно управление – Велинград
Участък - Сърница
- полицай - старши полицай - 6 (шест) вакантни длъжности.

След като преминеш всички етапи, заминаваш на обучение в Пазарджик.
Школата там не е учебно заведение, в което да се кандидатства по общия ред. В нея се попада след назначаване на служба в МВР.
Аннадънму, понял, разбра ли?


Благодаря


За каналния ред, кандидатстване в АМВР това са 4 години, мисля че съм малко по закъснял смисъл , вече завърших един бакалавър, след още 4 години вече ще съм на 32.Знам че звучи всеедно хитрувам и искам да мина между капките, но повярвайте не е така, просто искам по най-краткия възможен за мен път, да започна работа и след това вече да градя на горе по школите.

Благодаря ви, за краткия и ясен отговор.
Поздрави



32-33 съвсем не е късно за започване на работа в МВР. Пределната възраст е до 40 години. Особено за инспектор (офицер) 32-33 години е чудесна възраст за почване на службата. Човек на тази възраст е вече по-улегнал и отговорен, отколкото 25-26 годишните момчета.

Незнам обаче дали не си минал вече пределната възраст за кандидатсване за редовно обучение в АМВР.

Желая ти успех.


Благодаря ти още един път, за наистина изчерпателните и точни отговори.
И още един въпрос : и ако съм минал възрастта, и единствения вариант е да започна, като се явя на конкурс, имам ли полза да запиша магистратура в АМВР, или тая магистратура няма да ми помогне по никакъв начин, нали говорим ако съм минал възрастта за кандидатстване за редовно обучение ?

Благодаря,
sss123
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 18 Ное 2018, 17:04

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот sss123 » 21 Ное 2018, 20:24

кпц написа:
sss123 написа:И все пак не разбрах, кпц казва можеш, що да не можеш, dakota_ казва какво да надгражда един учител по ФВС в АМВР, а web001 казва не нямаш право :D :D :D Последно след магистратура в АМВР, ще мога ли след това да започна работа в МВР ? :shock: :?

Последно:
1. Прочети в текста от оня линк по-горе;
2. След завършена магистратура в АМВР не може само на това основание да започнеш работа в МВР;
3. За започване на работа в МВР като държавен служител трябва да спечелиш конкурс за определена вакантна длъжност, което може да се случи и без да имаш ОКС магистър.[/quo

Аз не казвам, че на това основание искам да започна работа в МВР, а имам ли полза от тая магистратура, ще помогне ли до някаква степен за спечелването на конкурс, и за кариерата напред ? Дали въобще има смисъл от магистратура в АМВР ?
sss123
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 18 Ное 2018, 17:04

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот катюша » 21 Ное 2018, 21:24

sss123 написа:Аз не казвам, че на това основание искам да започна работа в МВР, а имам ли полза от тая магистратура, ще помогне ли до някаква степен за спечелването на конкурс, и за кариерата напред ? Дали въобще има смисъл от магистратура в АМВР ?


Аз съм завършила АМВР и съм бакалавър "Противодействие на престъпността и опазване на обществения ред", ако имаше смисъл от магистратура в АМВР повярвай ми щях да се запиша и да я завърша без никакви грижи. На 24 год. вече бях ОР от КП и в последствие продължих образованието си в ЮФ на СУ и станах магистър по право. Имам право да ходя на протести и никой не може да ме пита к'къв го търся в МВР, щото за това съм учила ;)
При теб е късно за редовно обучение в АМВР и магистратура в АМВР няма да ти е от никаква полза. Нямаш никакви гаранции, че ще постъпиш на работа в МВР, а магистратура в МВР ще ти върши работа само ако ще ставаш Директор на ОД.
Успехи и от мен, дано станеш необикновен полицай :D
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

ПредишнаСледваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron