Въпрос за Академия на МВР.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот dakota_ » 18 Ное 2018, 22:05

Въпроса е какво да надгражда учител по физическо възпитание с магистратура в АМВР :D
Ето линк за повече информация https://www.mvr.bg/academy/%D0%B4%D0%B5 ... 0%BD%D0%B5
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот web001 » 20 Ное 2018, 15:54

sss123 написа:Здравейте !

Нов съм във форума, и съжалявам ако вече е бил зададен този въпрос, но не го намира.
И въпроса ми е следния : Завършил съм ОКС Бакалавър - Физическо възпитание и спорт, имам ли право да запиша магистратура в АМВР спецялност от факултет Полиция, и ако имам след завършването на такава магистратура, ще мога ли да работя в системата на МВР ?

Благодаря,


Не, не можеш и нямаш право. Всъщност генералният проблем на системата на МВР е, че всеки физкултурник смята, че с 1-2 години избутана магистратура по "спецялност" от факултет Полиция може да стане униформен терорист с пагони, и по този начин държавата със своите неписани правила и неписани норми за осъществяване и поддържане на определен обществен ред и сигурност в обществото, да го закриля при извършването на изнудвания, рекет, корупционни сделки, покупко-продажба на дрога и престъпления от каквото друго естество ти дойде наум.
Една униформена мутра питаше в една съседна тема дали не може да стреля безразборно със стоп патрони по мирни граждани, предвижващи се по улицата, а в друга тема от форума някаква ушанка тропаше с кубинки, че иска съдът да му изплати пари за път, защото не си е виждал скоро роднините, пък е и завел дела във всичките ОД на МВР в страната срещу хора, жалващи АУАН, написани от него, защото са си позволили да се оплакват от някакво негово престъпление, произвол или злоупотреба с власт... друг пък напуснал МВР, за да се превъплъти в ролята си на тираджия и сега искал да се върне на работа... отнякъде чул, че вече от корупция се вземали повече пари, отколкото преди години, когато е служил. За какво говорим просто...
web001
Нов
Нов
 
Мнения: 21
Регистриран на: 10 Юни 2012, 12:41

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот sss123 » 20 Ное 2018, 21:47

И все пак не разбрах, кпц казва можеш, що да не можеш, dakota_ казва какво да надгражда един учител по ФВС в АМВР, а web001 казва не нямаш право :D :D :D Последно след магистратура в АМВР, ще мога ли след това да започна работа в МВР ? :shock: :?
sss123
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 18 Ное 2018, 17:04

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот sss123 » 20 Ное 2018, 21:58

web001 написа:
sss123 написа:Здравейте !

Нов съм във форума, и съжалявам ако вече е бил зададен този въпрос, но не го намира.
И въпроса ми е следния : Завършил съм ОКС Бакалавър - Физическо възпитание и спорт, имам ли право да запиша магистратура в АМВР спецялност от факултет Полиция, и ако имам след завършването на такава магистратура, ще мога ли да работя в системата на МВР ?

Благодаря,


Не, не можеш и нямаш право. Всъщност генералният проблем на системата на МВР е, че всеки физкултурник смята, че с 1-2 години избутана магистратура по "спецялност" от факултет Полиция може да стане униформен терорист с пагони, и по този начин държавата със своите неписани правила и неписани норми за осъществяване и поддържане на определен обществен ред и сигурност в обществото, да го закриля при извършването на изнудвания, рекет, корупционни сделки, покупко-продажба на дрога и престъпления от каквото друго естество ти дойде наум.
Една униформена мутра питаше в една съседна тема дали не може да стреля безразборно със стоп патрони по мирни граждани, предвижващи се по улицата, а в друга тема от форума някаква ушанка тропаше с кубинки, че иска съдът да му изплати пари за път, защото не си е виждал скоро роднините, пък е и завел дела във всичките ОД на МВР в страната срещу хора, жалващи АУАН, написани от него, защото са си позволили да се оплакват от някакво негово престъпление, произвол или злоупотреба с власт... друг пък напуснал МВР, за да се превъплъти в ролята си на тираджия и сега искал да се върне на работа... отнякъде чул, че вече от корупция се вземали повече пари, отколкото преди години, когато е служил. За какво говорим просто...


Само не разбрах, къде попитах какъв е главния проблем на МВР, и за всичките ти други досадни и ненужни философствания, че да се налага да ги търпим.Благодаря все пак, за неуместно изказаните тъпотии от ваша страна.
sss123
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 18 Ное 2018, 17:04

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот sss123 » 20 Ное 2018, 22:00

sss123 написа:И все пак не разбрах, кпц казва можеш, що да не можеш, dakota_ казва какво да надгражда един учител по ФВС в АМВР, а web001 казва не нямаш право :D :D :D Последно след магистратура в АМВР, ще мога ли след това да започна работа в МВР ? :shock: :?
sss123
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 18 Ное 2018, 17:04

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот кпц » 20 Ное 2018, 22:26

sss123 написа:И все пак не разбрах, кпц казва можеш, що да не можеш, dakota_ казва какво да надгражда един учител по ФВС в АМВР, а web001 казва не нямаш право :D :D :D Последно след магистратура в АМВР, ще мога ли след това да започна работа в МВР ? :shock: :?

Последно:
1. Прочети в текста от оня линк по-горе;
2. След завършена магистратура в АМВР не може само на това основание да започнеш работа в МВР;
3. За започване на работа в МВР като държавен служител трябва да спечелиш конкурс за определена вакантна длъжност, което може да се случи и без да имаш ОКС магистър.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот web001 » 20 Ное 2018, 22:29

sss123 написа:Само не разбрах, къде попитах какъв е главния проблем на МВР, и за всичките ти други досадни и ненужни философствания, че да се налага да ги търпим.Благодаря все пак, за неуместно изказаните тъпотии от ваша страна.


Фактът, че не си разбрал, не е изненадващ за кандидат за униформена мутра в бандитската ОПГ на МВР - очевидно умственият ти багаж е по-малък и не можеш да приемаш и обработваш информация с правилните темпове. Хубаво е да си потърсиш някакво друго поприще, различно от мутренска служба и помпане във фитнеса, което ще ти помогне да повишиш коефициента си на интелигентност от двуцифрено на трицифрено число.
web001
Нов
Нов
 
Мнения: 21
Регистриран на: 10 Юни 2012, 12:41

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот dakota_ » 21 Ное 2018, 00:15

sss123 написа:
sss123 написа:И все пак не разбрах, кпц казва можеш, що да не можеш, dakota_ казва какво да надгражда един учител по ФВС в АМВР, а web001 казва не нямаш право :D :D :D Последно след магистратура в АМВР, ще мога ли след това да започна работа в МВР ? :shock: :?


Аз те попитах, но ти не пожела да отговориш какво, ще надграждаш над бакалавър по "физкултура" с магистратура в АМВР? Не си служител на МВР, не знаеш и не си учил нищо във връзка с полиция и МВР, какво всъщност искаш да постигнеш с магистратура в АМВР?
Към момента няма никакъв проблем да кандидатстваш по общият ред за полицейска служба в МВР и като издържиш конкурса да станеш служител от МВР!
Моето мнение е, че трябва със закон да бъде забранено да записват магистратура хора, които не са учили в съответната специалност, по която записват магистратура.
На моя позната дъщерята завърши икономика, от нея научих, че в момента дъщеря й е записала магистратура в машинен факултет и след официално 5 семестъра, на практика са "сбили" обучението на 4 семестъра, ще стане магистър машинен "инженер"...
Трябвало й такава магистратура на работа, че да може да участва в комисии по одобряване на проекти...
Има хора, които 5 години /10 семестъра/ учат за машинен инженер, кака Мара ще стане дялан с теслата машинен инженер и ще одобрява проекти...Майка ми едно време 5 семестъра е учила само висша математика във ВИСИ, сега чувам, че само първата година се учи математика...
Това е обезличаване на висшето образование и всичко това се прави да се вземат едни пари и да се продаде един лист хартия /диплома/. Превърнаха ВУЗ-овете в бакалия и всеки с пари може да си купи каквато диплома пожелае, на един му трябва за колекция, на друг да си я има, на трети да стане началник... да му мислят тези, които ще сърбат попарата на такива пишман инженери и "вишисти" началници.
Отклоних се малко, но такава е действителността и перспективата е още по-зле да става!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот sss123 » 21 Ное 2018, 10:32

dakota_ написа:
sss123 написа:
sss123 написа:И все пак не разбрах, кпц казва можеш, що да не можеш, dakota_ казва какво да надгражда един учител по ФВС в АМВР, а web001 казва не нямаш право :D :D :D Последно след магистратура в АМВР, ще мога ли след това да започна работа в МВР ? :shock: :?


Аз те попитах, но ти не пожела да отговориш какво, ще надграждаш над бакалавър по "физкултура" с магистратура в АМВР? Не си служител на МВР, не знаеш и не си учил нищо във връзка с полиция и МВР, какво всъщност искаш да постигнеш с магистратура в АМВР?
Към момента няма никакъв проблем да кандидатстваш по общият ред за полицейска служба в МВР и като издържиш конкурса да станеш служител от МВР!
Моето мнение е, че трябва със закон да бъде забранено да записват магистратура хора, които не са учили в съответната специалност, по която записват магистратура.
На моя позната дъщерята завърши икономика, от нея научих, че в момента дъщеря й е записала магистратура в машинен факултет и след официално 5 семестъра, на практика са "сбили" обучението на 4 семестъра, ще стане магистър машинен "инженер"...
Трябвало й такава магистратура на работа, че да може да участва в комисии по одобряване на проекти...
Има хора, които 5 години /10 семестъра/ учат за машинен инженер, кака Мара ще стане дялан с теслата машинен инженер и ще одобрява проекти...Майка ми едно време 5 семестъра е учила само висша математика във ВИСИ, сега чувам, че само първата година се учи математика...
Това е обезличаване на висшето образование и всичко това се прави да се вземат едни пари и да се продаде един лист хартия /диплома/. Превърнаха ВУЗ-овете в бакалия и всеки с пари може да си купи каквато диплома пожелае, на един му трябва за колекция, на друг да си я има, на трети да стане началник... да му мислят тези, които ще сърбат попарата на такива пишман инженери и "вишисти" началници.
Отклоних се малко, но такава е действителността и перспективата е още по-зле да става!


Добре ако спечеля конкурс и започна работа в системата ЕВНТУАЛНО, ако имам магистратура от АМВР, това за напред няма ли да ми бъде от полза, за ирастване някакво в кариерен план.
И още един въпрос, тъй като наистина не съм запознат, варианта Първо магистратура в АМВР и евентуално след това в школата в Пазарджик, добър вариант ли е ?
Така да го кажем, да знам че съм закаснял и е трябвало да запиша бакалавър в АМВР, но уви не съм, сега осъзнах нещатата и че с това искам да се занимавам, но не искам да съм един обикновен " катаджия ", съжалявам че така се изразявам, не искам да обиждам никого, но искам да ме разберете правилно, какъв ми е найстина въпроса.Да знам, че ако си спечелиш конкурс можеш да започнеш работа в МВР, но искам да имам възможност за израстване, за това се опитвам да търся вариант с магистратура или нещо подобно.
Отговорите от сорта, не ти е там мястото като "УМНИКА" от предишния отговор са напълно излишни, да знам че съм закъснял, но според мен никога не е късно човек да се преквалифицира.

Благодаря предварително за отговора.
sss123
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 18 Ное 2018, 17:04

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот dsuzunov » 21 Ное 2018, 13:16

Имаш два варианта:
-кандидатстваш по общия ред в АМВР и след завършването и те назначават на служба в МВР
-кандидатстваш за служба в МВР при обявени длъжности с конкурси.
Ето това е обява за такъв конкурс:
На основание чл. 156, ал. 1, ал. 5 и ал. 6 от Закона за Министерството на вътрешните работи и чл. 5 от Наредба № 8121з-344 от 25 юли 2014 г. за назначаване на държавна служба в МВР,
ОБЯВЯВАМ:
І. Конкурс за назначаване на държавна служба в Областна дирекция на МВР – Пазарджик за вакантни младши изпълнителски длъжности, за които се изисква задължителна първоначална професионална подготовка, както следва:
Районно управление – Велинград
Участък - Сърница
- полицай - старши полицай - 6 (шест) вакантни длъжности.

След като преминеш всички етапи, заминаваш на обучение в Пазарджик.
Школата там не е учебно заведение, в което да се кандидатства по общия ред. В нея се попада след назначаване на служба в МВР.
Аннадънму, понял, разбра ли?
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron