Въпрос за Академия на МВР.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот Elite » 27 Апр 2010, 17:51

Здравейте!
Нов съм във форума и пиша защото съм изправен пред дилема 8-) . От малък искам да работя в полицията и сега съм решил да кандидатствам в АМВР. Проблемът е че повечето хора около мен всячески се опитват да ме разубедят да кандидатствам в полицията и бих искал вие да си кажете мнението. Въпросът ми е - добре ли е да завърша АМВР и да работя като полицай, или е по-добре да изкарам друго више образование и после ако искам да кандидатствам в полицията? Искам да съм ченге, но като повечето хора около мен ми казват как по никакъв начин не си струва да влизам в МВР, се чудя няма ли да направя грешка. Опитват се да ме наплашат и дилемата е да работя ли това което искам от малък или да се откажа? Имам хъс за такава работа, искам я, но като професионалисти ще се радвам да ми кажете струва ли си, доволни ли сте че сте избрали тази професия. Ще ми бъде от помощ, за да реша какво да правя от тук нататък. ;)
Elite
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Апр 2010, 14:16

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот NANIOX » 27 Апр 2010, 18:43

Моят съвет е да кандидатстваш,но не за АМВР,а за обикновен патрулен полицай.Поработи ,пък после реши дали да учиш в Академията............ ;)
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот osata » 27 Апр 2010, 18:49

Много може да се пише и говори по тази тема.
Направи това, което казва сърцето ти.
Помисли добре, интересувай се, задавай въпроси.... и така сам ще стигнеш до заключението.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот Elite » 27 Апр 2010, 19:06

Сърцето ми казва, че съм роден за полицай :) обаче хората ме питат - "С какви пари ще живееш, как ще създадеш семейство, къде ти е бъдещето като полицай" и куп такива песимистични въпроси. На 18 години съм и всички ми казват колко ще се прецакам. А понеже тук във форума има хора с опит, ще се радвам да опровергаете тези твърдения :) А на 18 години без никакъв опит дали ще ме вземат за патрулен полицай ? Сега завършвам и моментът да реша какво да правя настъпи.
Elite
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Апр 2010, 14:16

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот doznatel1 » 27 Апр 2010, 19:17

Elite написа:Сърцето ми казва, че съм роден за полицай :) обаче хората ме питат - "С какви пари ще живееш, как ще създадеш семейство, къде ти е бъдещето като полицай" и куп такива песимистични въпроси. На 18 години съм и всички ми казват колко ще се прецакам. А понеже тук във форума има хора с опит, ще се радвам да опровергаете тези твърдения :) А на 18 години без никакъв опит дали ще ме вземат за патрулен полицай ? Сега завършвам и моментът да реша какво да правя настъпи.



Щом те влече кандидаствай в АМВР, но има договор който подписваш за служба. Като завършиш АМВР ти получаваш образование за полицай и за нищо друго! Но щом си убеден че си за там кандидаствай! :)
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот Elite » 27 Апр 2010, 21:14

А има ли вероятност да работя като полицай и в същото време да уча задочно гражданска специалност? Това ми се струва добър вариант. Аз съм в София в района на 4-то РПУ, мога да отида да говоря с тях, за постъпване на работа.
Elite
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Апр 2010, 14:16

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот BARETATA » 27 Апр 2010, 21:18

Бягай силнмо от 04 РУ - СДВР . Бил съм там. Разбира се ,че там трябва да си подадеш документите ,ама недей да служиш там . И да можеш да учиш - задочно - гражданска специалност , няма проблем ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот Elite » 27 Апр 2010, 21:22

А някакъв съвет къде да отида? Сигурно тъпи въпроси задавам, но нямам контакти с полицаи да ги питам ;) Мисля да изкарам няколко години служба и да пробвам във Враня, преди доста години ги видях и съм си останал впечатлен, но без служба не може :) Кой взима хора без опит :) Гледам тука по форума разни момчета тръгнали барети да стават, пък не могат 2 изречения да свържат. ;)
Elite
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Апр 2010, 14:16

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот BARETATA » 27 Апр 2010, 21:26

Много сте ми интересни всички , като искате да ставате командоси . Какво си мислите ,че като сложиш маската и си най-силния . Момчета , постъпете като редови полицаи и след това ще си говорим
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот Elite » 27 Апр 2010, 21:29

Точно това ми беше мисълта ;) . Наясно съм с нещата и те изобщо не опират до маската. ;) Самата работа ме привлича - да служиш на държавата с достойнство и чест... дано това е възможно в България. А маската не дава сила - който си мисли така, е поредният комплексар за мен :D
Elite
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Апр 2010, 14:16

Следваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта