Въпрос за Академия на МВР.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот Lord » 17 Юни 2014, 20:42

Капчица написа:Здравейте,нова съм във форума и искам да ви попитам нещо.Чух,че за да влезе човек в АМВР може да брои 10000 лв. и мястото му вътре е сигурно.Вярно ли е това,как стоят нещата и да ми дадете малко повече информация.Много искам да вляза в АМВР.


Здравей, добре дошла във форума!

Не, това което си чула не е вярно.

Капчица написа:Лесно бих отишла в чужбина,но 10000 лв. ще ми стигнат само за първата година,откъде да взема всяка година по толкова пари,че да завърша в чужбина?


Глупав въпрос, ще прощаваш, за една елитна абитуриента от елитно столично училище. Щом това не знаеш, какво знаеш – лесно, ако притежаваш интелекта за който говориш – вече да си там и не просто да учиш, а да ти плащат за това от ЕС по съответната програма.

Капчица написа:С катаджиите номера минава и с 20 лв ;) а с 200 лв на ръка може и пил да минеш.


Надявай се, ама не леж на таз кълка, че ареста често пълен с такива „спонсори” в районното и все КАТ-аджии ги задържат.

Капчица написа:
През парадния вход не става,много селяни с високи дипломи има и не става.Питам как става човек да си плати и да влезе в АМВР.Знам за две момичета,платили са и сега са в АМВР.
Питам сериозно,ако знаеш кажи как става?


Единствения вход е през парадния вход в АМВР, е, има и друг, откъм страната на МВР блоковете /бивши/, но трябва вече да имаш карта и пропуск. Отговор на втория въпрос – не можеш да платиш, а и няма на кого.
Ти що не ходи да завършиш на село и да вземеш „висока диплома”, а си кюта с връзките и парите в „елитно столично у-ще”? Може би щото трудно би взела каквато и да е диплома?!

Капчица написа:Искам да вляза да уча в АМВР,това ми е желанието и искам да следвам желанията си,толкова ли е трудно да се разбере? Не ме бърка начина,по който бих влязла,стига да успея да го осъществя. Не ми говори за състезание,щом няма конкурсесен изпит няма и състезание. Диплома 5.50 от елитна столична гимназия е в пъти повече от диплома 6.00 издадена от училище в малко градче пълно с чалми,които едва шпрехат на български. Тия чалми ще влязат в АМВР,а аз няма да мога,защото съм оценявана по високи критерии и съм завършила в елитна гимназия. На конкурсите за полицаи взимат хора с връзки или хора,които платят по 5-6000 лв. на някои корумпиран началник. И стига се правихте на ощипани сякаш не знаете,че в МВР всичко има цена и се продава.


На откровените простотии, които си написала мога да прогнозирам само едно – никога няма да бъдеш държавен служител в МВР! Което и е правилно! Ти от три-четири мнения достатъчно демонстрираш, че си абсолютно погрешно професионално ориентирана, каквото и да платиш, каквото и да издържиш – на изпита на улица „Балша” си с високо вдигнат бял байрак.

От мен успех на попрището житейско, но то със сигурност няма да премине през АМВР!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот dakota_ » 17 Юни 2014, 20:54

Капчица написа:
катюша написа:
Капчица написа:Здравейте,нова съм във форума и искам да ви попитам нещо.Чух,че за да влезе човек в АМВР може да брои 10000 лв. и мястото му вътре е сигурно.Вярно ли е това,как стоят нещата и да ми дадете малко повече информация.Много искам да вляза в АМВР.


Защо толкова много искаш да влезеш в АМВР,просто ми е интересна мотивацията ти ;) ?
Не искаш ли да участваш в състезанието за влизане в АМВР ? сега вече всичко е ясно и се вижда кой с какви оценки кандидатства,няма как да стане с даване на подкуп.Ще ти бъде ли кеф да знаеш,че си заела мястото на човек,който е положил усилия и може да влезе в АМВР,а ти с пари си го изместила?


Искам да вляза да уча в АМВР,това ми е желанието и искам да следвам желанията си,толкова ли е трудно да се разбере? Не ме бърка начина,по който бих влязла,стига да успея да го осъществя. Не ми говори за състезание,щом няма конкуресен изпит няма и състезание. Диплома 5.50 от елитна столична гимназия е в пъти повече от диплома 6.00 издадена от училище в малко градче пълно с чалми,които едва шпрехат на български. Тия чалми ще влязат в АМВР,а аз няма да мога,защото съм оценявана по високи критерии и съм завършила в елитна гимназия. На конкурсите за полицаи взимат хора с връзки или хора,които платят по 5-6000 лв. на някои корумпиран началник. И стига се правихте на ощипани сякаш не знаете,че в МВР всичко има цена и се продава.


Няма лошо да следваш желанията си,но има една подробност,за да влезеш в АМВР трябва да минеш през специализиран подбор...минава се на психологическо изследване и трудно ще излъжеш комисията относно склонността ти към корупция... Каквато и диплома да имаш,дори 6.00 няма да има смисъл от нея,защото ще отпаднеш още в началото...
"Чалмите" /колкото и гнусно да звучи тази дума в устата на дете/ няма да имат такъв проблем и ще минат успешно психологическото изследване...
Могла си и да учиш в малкия град с "чалмите" и да имаш диплома 6.00...
Тук можеш да видиш какви са таксите събирани от МВР http://lex.bg/laws/ldoc/-13092863
Относно това какви хора взимат на конкурсите за полицаи и дали има приети с връзки или няма,това не е твоя работа,ако имаш нещо конкретно подкрепено с доказателства...от елитна гимназия си,трябва да са ви учили къде се подават сигнали за корупция!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот Капчица » 18 Юни 2014, 18:51

Lord написа:
Капчица написа:Здравейте,нова съм във форума и искам да ви попитам нещо.Чух,че за да влезе човек в АМВР може да брои 10000 лв. и мястото му вътре е сигурно.Вярно ли е това,как стоят нещата и да ми дадете малко повече информация.Много искам да вляза в АМВР.


Здравей, добре дошла във форума! Добре заварила,благодаря за гостоприемството

Не, това което си чула не е вярно. Това,кето съм чула за едни може да не е вярно,за други е вярно и са курсанти.

Капчица написа:Лесно бих отишла в чужбина,но 10000 лв. ще ми стигнат само за първата година,откъде да взема всяка година по толкова пари,че да завърша в чужбина?


Глупав въпрос, ще прощаваш, за една елитна абитуриента от елитно столично училище. Щом това не знаеш, какво знаеш – лесно, ако притежаваш интелекта за който говориш – вече да си там и не просто да учиш, а да ти плащат за това от ЕС по съответната програма. Нямам намерение да напускам България и да уча в чужбина! Резултатите ми от първата кандидатстудентска изпитна сесия в СУ за специалността "Право" ми гарантират място в юридическия факултет! За разлика от АМВР в СУ има състезание и равен старт!

Капчица написа:С катаджиите номера минава и с 20 лв ;) а с 200 лв на ръка може и пил да минеш.


Надявай се, ама не леж на таз кълка, че ареста често пълен с такива „спонсори” в районното и все КАТ-аджии ги задържат. Колко често е пълен ареста с такива "спонсори",цяло събитие и новина номер 1 за медиите е КАТаджия да задържи шофьор предложил подкуп ;) КАТаджиите дори правят подобрения на палките си за да има къде да крият парите от "спонсорите" :mrgreen: Пътувам с приятели на купони по много места,като ни спрат КАТаджиите сами казват колко струва нарушението ;)

Капчица написа:
През парадния вход не става,много селяни с високи дипломи има и не става.Питам как става човек да си плати и да влезе в АМВР.Знам за две момичета,платили са и сега са в АМВР.
Питам сериозно,ако знаеш кажи как става?


Единствения вход е през парадния вход в АМВР, е, има и друг, откъм страната на МВР блоковете /бивши/, но трябва вече да имаш карта и пропуск. Отговор на втория въпрос – не можеш да платиш, а и няма на кого. Спорен въпрос,ти имаш една информация,аз имам друга информация ;)
Ти що не ходи да завършиш на село и да вземеш „висока диплома”, Защото не желая да ходя на село само заради висока диплома,толкова ли е сложно да се разбере? а си кюта с връзките и парите в „елитно столично у-ще”? Не съм си кютала,учила съм и имам диплома - Отличен 5.53 Може би щото трудно би взела каквато и да е диплома?! Може би,но не си сигурен ;)

Капчица написа:Искам да вляза да уча в АМВР,това ми е желанието и искам да следвам желанията си,толкова ли е трудно да се разбере? Не ме бърка начина,по който бих влязла,стига да успея да го осъществя. Не ми говори за състезание,щом няма конкурсесен изпит няма и състезание. Диплома 5.50 от елитна столична гимназия е в пъти повече от диплома 6.00 издадена от училище в малко градче пълно с чалми,които едва шпрехат на български. Тия чалми ще влязат в АМВР,а аз няма да мога,защото съм оценявана по високи критерии и съм завършила в елитна гимназия. На конкурсите за полицаи взимат хора с връзки или хора,които платят по 5-6000 лв. на някои корумпиран началник. И стига се правихте на ощипани сякаш не знаете,че в МВР всичко има цена и се продава.


На откровените простотии, които си написала мога да прогнозирам само едно – никога няма да бъдеш държавен служител в МВР! Което и е правилно! Живота е пред мен и само времето може да покаже,кой какъв може да стане. Може да не стана държавен служител от МВР,може да стана държавен служител от друго министерство Ти от три-четири мнения достатъчно демонстрираш, че си абсолютно погрешно професионално ориентирана, Споделям само това,което знам и съм видяла с очите си каквото и да платиш, каквото и да издържиш – на изпита на улица „Балша” си с високо вдигнат бял байрак. С високо вдигнат бял байрак е държавата ни,неспособна да се справи с ширещата се корупция сред държавните служители от всички ведомства и от ЕС ни го казват открито в лицето.

От мен успех на попрището житейско, но то със сигурност няма да премине през АМВР! Моята баба ми казва,че сигурна е само смъртта! Сори,че отговорих по такъв начин с друг цвят,но не исках да подмина нито една от забележките ти. Ти си идеалист като баба и дядо ми,но всяко поколение е различно. Вярвам,че за разлика от вас,ние няма да си мълчим и със сигуррност нещо ще подбрим в държавта ни.
Нямам намерение да подкупвам никой,исках да видя дали всички си заравяте главите в пясъка. Желая ви успех ;)
Капчица
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Юни 2014, 18:45

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот Lord » 18 Юни 2014, 19:22

Капчица написа:Моята баба ми казва,че сигурна е само смъртта!
Умна жена е баба ти, а друг умен мъж на име Бенджамин Франклин е допълнил баба ти: "В този свят нищо не е сигурно освен смъртта и данъците". ;)

Капчица написа: Сори,че отговорих по такъв начин с друг цвят,но не исках да подмина нито една от забележките ти.
Що "сори", я виж как шаренко ти се е получило. :) И аз забележки не съм ти правил, просто си дискутирам с теб по темата, няма лошо, според мен. :idea:

Капчица написа: Ти си идеалист като баба и дядо ми,но всяко поколение е различно.
Както вече казах намирам баба ти за умна жена, така че благодаря за оценката! :mrgreen:

Капчица написа: Вярвам,че за разлика от вас,ние няма да си мълчим и със сигуррност нещо ще подбрим в държавта ни.
С немълчание нищо няма да се оправи, действия са нужни, а и ти сама каза кое е сигурно. ;)



А дали е в пясъка главата ми са показателни конкретни действия и резултати, постигнати от екипи, в които съм работил, а ти съвсем разбираемо няма как да знаеш за тях.

Здраве и успех и на теб! 8-)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот Капчица » 18 Юни 2014, 19:49

Lord написа:
Капчица написа:Моята баба ми казва,че сигурна е само смъртта!
Умна жена е баба ти За съжаление поколението на баба си заминава,умни хора,но с робско мислене и търпение, а друг умен мъж на име Бенджамин Франклин е допълнил баба ти: "В този свят нищо не е сигурно освен смъртта и данъците". ;) Бенджамин Франклин за съжаление не може да допълни баба ми,баба ми живее в България и тук освен смъртта нищо сигурно няма.Ако данъците бяха сигурни,нямаше да има толкова много палати около София в полите на Витоша,Драгалевци и други зони.Сори само в България може митничат с 800 лева заплата да живее в дворец и да кара автомобил за половин милион.В класа ми имах съученик с баща КАТаджия и майка детска учителка,живеят в охолство и за бала получи скромен подарък - автомобил за 15000 лв. бащата кара лизингов автомобил. Ти правиш ли такива подаръци на децата си и караш ли лизингов автомобил? Сори,но прави впечатление.


Капчица написа: Сори,че отговорих по такъв начин с друг цвят,но не исках да подмина нито една от забележките ти.
Що "сори", я виж как шаренко ти се е получило. :) И аз забележки не съм ти правил, просто си дискутирам с теб по темата, няма лошо, според мен. :idea: По време на дискусия се водят бележки ;) Харесва ми дискусията с по-големи и по-умни хора от мен и ползвам възможността да задвам въпроси,на които ми е трудно сама да си отговоря.

Капчица написа: Ти си идеалист като баба и дядо ми,но всяко поколение е различно.
Както вече казах намирам баба ти за умна жена, така че благодаря за оценката! :mrgreen: Сори,добре е да има повече такива хора,но не да си траят,а да има екшън ;)

Капчица написа: Вярвам,че за разлика от вас,ние няма да си мълчим и със сигурност нещо ще подбрим в държавта ни.
С немълчание нищо няма да се оправи, действия са нужни, а и ти сама каза кое е сигурно. ;) От някъде трябва да се почне и мисля,че немълчанието по неудобните въпроси е наложително.Трябват действия,вие нашите родители,баби и дядовци трябва да ни дадете личен пример и ние да тръгнем с вас.
Дано има светлина в тунела,много искам да уча,работя и живея в България и казаното от Бенджамин Франклин за данъците,митата,акцизите да важи и за България.




А дали е в пясъка главата ми са показателни конкретни действия и резултати, постигнати от екипи, в които съм работил, а ти съвсем разбираемо няма как да знаеш за тях.
Не съм отправила лични упреци,просто споделям нещата,които ми вадят очите и много ме дразнят.А ти лично ми харесваш 8-)
Здраве и успех и на теб! 8-)
Капчица
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Юни 2014, 18:45

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот Lord » 18 Юни 2014, 20:48

Капчица, определено си умна и напориста, липсва ти малко житейска уравновесеност, но всяко нещо с времето си. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот dakota_ » 18 Юни 2014, 21:45

Капчица да внимава като стане адвокат да не попадне на третия от хирурзите от вица "- А АЗ НАЙ-МНОГО ОБИЧАМ АДВОКАТИТЕ.ТЕ СЪРЦЕ НЯМАТ, ГРЪБНАК НЯМАТ,А И ДА ОБЪРКАШ НЕЩО,НЯМА КОЙ ДА СЪЖАЛЯВА ЗА ТЯХ... " ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот osata » 18 Юни 2014, 22:15

И на мен ми харесва мисленето й, споренето, лекият инат с цел да те доведе до своето..... ако не беше почнала темата по такъв начин, честно, щях да те поканя на сбирката на форума ;) Не че е имало такава досега де :lol: , ама Лорда не ще да черпи ;)
Капчица...постигни си целите по друг начин, да работиш в МВР, да си инспектор и какво ли още не не се постига само с АМВР. Дори житейския опит и контакти и познания от друг ВУЗ биха ти били полезни в някои отношения повече от същото нещо в АМВР.
Умният човек и аграрен институт да завърши, бързо ще влезе в час, глупавия и в институт на НАСА да е учил, освен една хартия друго няма. Баланса.... той е важен - баланса между личността - умения и характер, и баланса на образованието - знания и изисквания.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот Капчица » 18 Юни 2014, 23:00

dakota_ написа:Капчица да внимава като стане адвокат да не попадне на третия от хирурзите от вица "- А АЗ НАЙ-МНОГО ОБИЧАМ АДВОКАТИТЕ.ТЕ СЪРЦЕ НЯМАТ, ГРЪБНАК НЯМАТ,А И ДА ОБЪРКАШ НЕЩО,НЯМА КОЙ ДА СЪЖАЛЯВА ЗА ТЯХ... " ;)


Внимавай и ти ;) говориш като Светльо от Шоуто на Слави :) Честно, кефиш ме.. Имало и готини полицаи :D
Капчица
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Юни 2014, 18:45

Re: Въпрос за Академия на МВР.

Мнениеот Капчица » 18 Юни 2014, 23:12

osata написа:И на мен ми харесва мисленето й, споренето, лекият инат с цел да те доведе до своето..... Не само до моето ;) кажи с кое не си съгласен от споделеното.Изключи майтапа да давам подкуп за АМВР :) ако не беше почнала темата по такъв начин, честно, щях да те поканя на сбирката на форума ;) Приемам поканата ;) Не че е имало такава досега де :lol: , ама Лорда не ще да черпи ;) Ами явно не е КАТаджия и парите не стигат ;)
Капчица...постигни си целите по друг начин, да работиш в МВР, да си инспектор и какво ли още не не се постига само с АМВР. Вече съм го решила,след завършване на право,ще се пробвам за разследващ полицай Дори житейския опит и контакти и познания от друг ВУЗ биха ти били полезни в някои отношения повече от същото нещо в АМВР. Дано създам контакти за работа в съдебната система,но както казват в "Сделка или не" вече говорим за шест цифрени суми ;)
Умният човек и аграрен институт да завърши, бързо ще влезе в час, глупавия и в институт на НАСА да е учил, освен една хартия друго няма. Баланса.... той е важен - баланса между личността - умения и характер, и баланса на образованието - знания и изисквания.Ти също много ме кефиш 8-)
Капчица
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Юни 2014, 18:45

ПредишнаСледваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта