Длъжностна характеристика

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Длъжностна характеристика

Мнениеот bari » 10 Авг 2015, 09:04

Колеги, имам питане относно заемане на ръководна длъжност от служител в МВР и изискване за съответствие със специфицна длъжностна характеристика за заеманата длъжност, съгласно точка ІІ от същата-Основание за заемане на длъжността, а именно :
-лицето да притежава диплома в точно конкретната област на висше образование;
- професионално/и направление/я;
- специалност;
Когато се констатира пълно несъответствие с изброените по-горе основни изисквания за заемане на длъжността, предвид липсата на образование в конкретната област на висшето образование по класификатора, каква е практиката и лицето следва ли да бъде освободено от заеманата длъжност, предвид несъответствието, като му бъде предложена друга, съответстваща на притежаваното образование и професионална квалификация длъжност или пък е основание за прекратяване на трудовия договор по хипотезата на чл. 328,ал.1,т.6 от Кодекс на труда , а именно ,когато работникът или служителят не притежава необходимото образование или професионална квалификация за изпълняваната работа ?
За уточнение - въпросното лице е на ръководна длъжност, като в ежедневната си дейност издава АУАН, НП, ИАА и пр. От липсата на необходимия образователен ценз и пълно несъответствие със специфичната длъжностна характеристика, това не би ли опорочило цялата административно практика на структурното звено при оспорване на цитираните по-горе актове по съдебен ред, поради споменатите причини?
bari
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Авг 2015, 08:49

Re: Длъжностна характеристика

Мнениеот Lord » 10 Авг 2015, 15:56

Ами аз вече дадох лични мнения в бачката, но знам, че има колеги, които не четат там, затова, колкото и да е нескромно ще се самоцитирам:

Lord написа:Казано най-общо длъжностната характеристика е акт на работодателя, определящ задълженията на служителя, работното място, изисквания за заемане на длъжността и условията на работа. Длъжностната характеристика трябва да съдържа описание на дейностите и задълженията, които служителят трябва да извършва с оглед на успешното и правилно изпълнение на трудовите си задължения.

Иначе, законодателя е разпоредил конкурсно начало. Там, при обявяване на конкурс за дадена позиция има общи и конкретни изисквания за квалификация, възраст, физически и психически статус, и пр. Щом даден кандидат е допуснат от комисията, преминал е всички етапи и е спечелил конкурса, оттам нататък той е титуляра на тази позиция/длъжност. Е, те тогава се запознава срещу подпис със собствената си длъжностна характеристика и започва работа. Това е.

bari написа:Не съм юрист, но си задавам въпроса какво би се случило с всички издадени ИАА,НП и др., които са от името на служителя и дали те биха били нищожни при оспорване по съдебен ред.


Не, съда би следвало да отхвърли подобни жалби, при легитимен титуляр.

Ако служителя е назначен по някакъв начин без конкурс и на позиция, на която издава ИАА, ЗПАМ, НП и др. актове, подлежащи на съдебно оспорване, то съм напълно съгласен с твоето мнение, bari. В противен случай държа на изложеното си по-горе становище.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Длъжностна характеристика

Мнениеот dakota_ » 10 Авг 2015, 22:24

bari написа:Колеги, имам питане относно заемане на ръководна длъжност от служител в МВР и изискване за съответствие със специфицна длъжностна характеристика за заеманата длъжност, съгласно точка ІІ от същата-Основание за заемане на длъжността, а именно :
-лицето да притежава диплома в точно конкретната област на висше образование;
- професионално/и направление/я;
- специалност;
Когато се констатира пълно несъответствие с изброените по-горе основни изисквания за заемане на длъжността, предвид липсата на образование в конкретната област на висшето образование по класификатора, каква е практиката и лицето следва ли да бъде освободено от заеманата длъжност, предвид несъответствието, като му бъде предложена друга, съответстваща на притежаваното образование и професионална квалификация длъжност или пък е основание за прекратяване на трудовия договор по хипотезата на чл. 328,ал.1,т.6 от Кодекс на труда , а именно ,когато работникът или служителят не притежава необходимото образование или професионална квалификация за изпълняваната работа ?
За уточнение - въпросното лице е на ръководна длъжност, като в ежедневната си дейност издава АУАН, НП, ИАА и пр. От липсата на необходимия образователен ценз и пълно несъответствие със специфичната длъжностна характеристика, това не би ли опорочило цялата административно практика на структурното звено при оспорване на цитираните по-горе актове по съдебен ред, поради споменатите причини?


Ако искаш да получиш наистина точен и конкретен отговор, напиши конкретно каква ръководна длъжност заема лицето, какво завършено образование има, със заповед на кой е назначен на тази длъжност и от колкото време /години/ заема тази длъжност.
След това дай да уточним това, което си написал и съм подчертал с червено. Лицето по трудов договор ли работи в МВР или става дума за служебни правоотношения. В единият случай става дума за ЛРТП, в другият случай става дума за държавен служител. Трябва да правиш разлика между трудово и служебно правоотношение.
При желание от твоя страна уточни всичко по текста и ще ти кажа моето мнение по въпроса!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Длъжностна характеристика

Мнениеот Елена » 11 Авг 2015, 17:56

Lord написа:Ако служителя е назначен по някакъв начин без конкурс и на позиция, на която издава ИАА, ЗПАМ, НП и др. актове, подлежащи на съдебно оспорване, то съм напълно съгласен с твоето мнение, bari. В противен случай държа на изложеното си по-горе становище.


Служителят дори да е назначен без конкурс, това не означава, че при назначението му не е имало условия /образователен ценз и др. специфични изисквания/, които да покрие за да бъде назначен на съответната длъжност! Просто по това време, когато е бил назначен служителят не е имало законово изискване да се явява на конкурс за съответната длъжност.
Според мен няма никакви законови пречки въпросният служител да си изпълнява задълженията и да издава ИАА, ЗПАМ, НП и др. актове, подлежащи на съдебен контрол и това дали се е явявал на конкурс или не се е явявал на конкурс няма никакво правно значение.
Няма как да се явиш на нещо, което по време на назначението ти не е съществувало и закона не го е предвиждал!
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Длъжностна характеристика

Мнениеот bari » 11 Авг 2015, 21:27

Моля, тук въобще , ама въобще не става на въпрос дали служителят е бил на конкурс. Ако ставаше на въпрос, щях да напиша условия за конкурс или нещо подобно. Аз говоря чисто и просто, че образователния ценз не съответства на изискванията упоменати в длъжностната характеристика. Към дата 2003г. не е имало конкурс и конкурсно начало, но пък за сметка на това изискванията на длъжностната характеристика, касаещи висшето образование и професионални направления са били същите.
Не знам как по ясно да го кажа- не може да работиш това, за което нямаш никаква документация, че ставаш. Вярно,бананова република сме, но все пак има някакви елементарни показатели, които трябва да бъдат покрити/съответствие, за да работиш.
bari
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Авг 2015, 08:49

Re: Длъжностна характеристика

Мнениеот Елена » 11 Авг 2015, 22:51

bari написа:Моля, тук въобще , ама въобще не става на въпрос дали служителят е бил на конкурс. Ако ставаше на въпрос, щях да напиша условия за конкурс или нещо подобно. Аз говоря чисто и просто, че образователния ценз не съответства на изискванията упоменати в длъжностната характеристика. Към дата 2003г. не е имало конкурс и конкурсно начало, но пък за сметка на това изискванията на длъжностната характеристика, касаещи висшето образование и професионални направления са били същите.
Не знам как по ясно да го кажа- не може да работиш това, за което нямаш никаква документация, че ставаш. Вярно,бананова република сме, но все пак има някакви елементарни показатели, които трябва да бъдат покрити/съответствие, за да работиш.


Тези неща, които пишеш, ако са така при оспорване на административен акт подписан от този началник, съда не обявява ли издаденият административен акт за нищожен?
Виж какво пише в АПК

Чл. 146. Основанията за оспорване на административните актове са:
1. липса на компетентност;
2. неспазване на установената форма;
3. съществено нарушение на административнопроизводствени правила;
4. противоречие с материалноправни разпоредби;
5. несъответствие с целта на закона.

Съда задължително преценява законосъобразността на издаденият административен акт и ето какво казва отново АПК:

Чл. 168. (1) Съдът не се ограничава само с обсъждане на основанията, посочени от оспорващия, а е длъжен въз основа на представените от страните доказателства да провери законосъобразността на оспорения административен акт на всички основания по чл. 146.
(2) Съдът обявява нищожността на акта, дори да липсва искане за това.
(3) Нищожност може да се обяви и след изтичане на срока по чл. 149, ал. 1 -

Друг е въпроса, че в МВР нещата са различни ;) Министъра на ВР издава заповед и делигира права на Директорите на ОДМВР да осъществяват контрол по определени закони, по които МВР е длъжно да контролира. Директорите от своя страна със заповед упълномощават началници на РУ,на сектори "ПП" и др. да налагат санкции и по този начин същите за пред съда се явяват компетентен орган.
Така примерно н-к на РУ с образование за детска учителка издава НП по ЗДвП и други закони :D Същата работа са и ВИФ-аджиите и аграрните специалисти на ръководни длъжности в МВР. Изобщо в МВР всичко може и хора с всякакво образование могат да се занимават с всичко щом имат пълномощно и са ползвали жокер "вуйчо владика" да станат началници :mrgreen:
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Длъжностна характеристика

Мнениеот bari » 13 Фев 2016, 18:51

Колеги, преди време тук, споделих с вас за несъответствие от специфичните изисквания залегнали в длъжностната характеристика за ръководна длъжност и най-вече област на висшето образование и професионална квалификация .
Сезирах за това и органа по назначаване - министър на МВР.
Оказа се, както споделиха и други колеги, че в МВР можеш да заемаш всякакви длъжности с образование в коренно противоположна област на висшето образование, стига да си намерил чалъма да заобиколиш ситото на кадровия подбор.
Най-голямото разочарование беше, когато от човешки ресурси на министерството ми отговориха, че това не е проблем. Самият отговор от министерството не знам кой го беше съчинил, но то просто нямаше отговор, а „опорни точки“, „констатации“ от подадената жалба.
В работата си съм отработил не малък брой жалби, но подобен отговор направо меко казано ме изненада .
Не на последно място се оказа от отговора, че МВР-то можеш да изпълняваш задълженията си от заеманата длъжност и тези на пенсионираният ти началник, без допълнително заплащане и то неопределено време.
На фона на предстоящите промени в закона за МВР за пореден път се търси златното сечение за подобряване работата и резултатите,оптимизация и пр., но тези законотворци не желаят да разберат и чуят мотивите, заради които служителите не само се пенсионират, а бягат от това министерство. Май е време да ги последваме. :roll:
bari
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Авг 2015, 08:49

Re: Длъжностна характеристика

Мнениеот dakota_ » 13 Фев 2016, 19:23

Не трябва да се учудваш от нищо по повод на специалност и образование.
Това е извадка от заповед за обявяване на конкурс за РП
Отдел “Разследване”
- младши разследващ полицай - старши разследващ полицай в РУ - 2 (две) вакантни длъжности.

ІІ. Кандидатите за участие в конкурса трябва да са дееспособни физически лица, които отговарят на следните изисквания:
1. Да имат само българско гражданство;
2. Да не са осъждани за умишлено престъпление от общ характер, независимо от реабилитацията;
3. Да не са привлечени като обвиняеми или да не са подсъдими за умишлено престъпление от общ характер;
4. Специфични изисквания:
4.1. Да притежават минимална образователно - квалификационна степен “Бакалавър”
по смисъла на член 42, алинея 1, точка 1, буква "б" от Закона за висшето образование;
4.1.1. Области на висшето образование: Социални, стопански и правни науки и Сигурност и отбрана;

Както се казва, на който не му харесва да върви да се оплаква на майка си и баща си...
Отговорите по жалби от МВР са бланкетни отговори. Това са кухи бланки с общи лафове, които понякога изобщо не кореспондират с естеството на жалбата.
Това е положението, пожарникарите поне имате граждански специалности... При добра възможност се спасявайте без да се замисляте.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Длъжностна характеристика

Мнениеот bari » 15 Фев 2016, 21:52

А, бе с две думи - "Министерство на всичките работи"- кой от къде дойде става баш, стига да е съгласен, че няма право на несъгласие.
bari
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Авг 2015, 08:49

Re: Длъжностна характеристика

Мнениеот bari » 19 Мар 2016, 19:20

ПРОДЪЛЖЕНИЕТО......
Пуснаха заповед на министъра за обявяване на конкурс за вакантни ръководни длъжности. Сега аз и още 5 колеги ще се явяваме за една вакантна длъжност, разбира се, този път с нотариално заверени дипломи. Равносметката- който НЯМА диплома, получава заповед за назначаване,който ИМА - заповед за конкурс. Уникална държава,уникално МВР.
bari
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Авг 2015, 08:49

Следваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта