Въпрос свързан с постъпване

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос свързан с постъпване

Мнениеот kalin23 » 04 Май 2015, 00:57

Здравейте,имам въпрос свързан с постъпване на държавна служба в МВР. Имам интерес да започна работа в службите на МВР(няма значение от длъжността),но в момента съм студент редовно обучение.Има ли някаква възможност да се случи това? Благодаря!
kalin23
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Май 2015, 00:45

Re: Въпрос свързан с постъпване

Мнениеот dakota_ » 04 Май 2015, 06:28

kalin23 написа:Здравейте,имам въпрос свързан с постъпване на държавна служба в МВР. Имам интерес да започна работа в службите на МВР(няма значение от длъжността),но в момента съм студент редовно обучение.Има ли някаква възможност да се случи това? Благодаря!


Освен интерес трябва да имаш и желание ;) Варианта е като се явиш на конкурс за постъпване на държавна служба в МВР за длъжност изискваща средно образование! Ако спечелиш конкурса ще ти се наложи да прекъснеш обучението си във ВУЗ.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос свързан с постъпване

Мнениеот кпц » 04 Май 2015, 18:29

Като знам колко държавни служители в МВР са редовни студенти и редовно ходят на работа... ;)
Положението е оле-мале!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос свързан с постъпване

Мнениеот dakota_ » 04 Май 2015, 20:10

Знам за такива редовни студенти,каквото им ученето,такава и работата ;) Даже са с претенции за запазване на правото за ранно пенсиониране,че зора бил много голям :lol: Постъпват на служба,кълнат се пред приемната комисия,че искат да служат на родината. Знаят какви заплати ще получават и като постъпят почват да реват за увеличение на заплатите и правото да се пенсионират,ако може и малко след като са ги назначили на служба 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос свързан с постъпване

Мнениеот bulgariansoul » 05 Май 2015, 11:00

Зависи къде учиш.Има ВУЗ-ове, които просто съществуват, но има и такива, които ще те "изплюят" при липса на присъствие и успех. Като цяло за редовен студент не е препоръчително да се работи.Ако си искал да работиш и да учиш едновременно би трябвало да запишеш задочна форма.Поне такава е логиката.
Един съвет от мен - завърши си образованието или поне го докарай до финален етап и чак тогава се стягай за МВР. Със каквото и да се занимаваш, в каквото да се целиш винаги е по - добре да си съсредоточиш силите.Интензивността е майката на успеха тук. Екстензивността в нашата мила родина няма да ти е от особена полза, защото да "пробиеш" се иска къртовски труд и доста знания.
Нали правиш разликата.
Успех.
bulgariansoul
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2015, 14:25

Re: Въпрос свързан с постъпване

Мнениеот катюша » 05 Май 2015, 12:14

На въпроса му вече е отговорено. Каквито и ВУЗ - ове да има,ако издържи конкурса,ще му се наложи да ходи в ЦСПП на обучение. Няма такъв ВУЗ,който да не го посещаваш 6 месеца и никой да не се сети за теб ;)
Отделно от това става дума не за действащ полицай,а за евентуален новобранец,който няма как с почването на служба да каже,че е редовен студент и трябва да отсъства ;)
Та положението е както го е посъветвал по-горе колегата dakota_. Кеф цена няма :D прекъсва обучението и ако го приемат се кефи на 600 кинта заплата :lol:
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Въпрос свързан с постъпване

Мнениеот bulgariansoul » 18 Юли 2015, 17:59

Здравейте.Тъй като в момента имам предложение за работа, която е не лоша, но проблемът е свързан с това, че още тече конкурсна процедура ,в която участвам.Колебая се дали да приема работата, защото в заповедта е посочено, че конкурсната процедура трябва да се проведе в рамките на пет месеца, което ще рече, че на 12 август трябва да е приключило всичко, но все още не са излезли резултатите от първият етап на психологическото изследване.Възможно ли е предвид това забавяне конкурсът да продължи повече от обявеното или ще успеят да я скопосат до 12-ти август, защото знам, че голямото чакане е на вторият етап, преди заключителното интервю.Имайте предвид, че кандидатите са около 60,70 човека.Малко звучи като логическа задача от теста за интелигентност, но бих се радвал да ми отговорите, защото искам да съм коректен към работодателя, който е познат и не искам да се случи така, че след 20 дена да му кажа, че се налага да напусна(ако бъда приет) и то без предизвестие. Благодаря предварително.
bulgariansoul
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2015, 14:25

Re: Въпрос свързан с постъпване

Мнениеот dakota_ » 18 Юли 2015, 19:15

Това не звучи като логическа задача от теста за интелигентност, а въпроса е по-скоро от типа негърски въпроси.
Ти искаш и душата в рая и ху.. до края... избери едно от двете.
Южните ни съседи казват на "английски" - Зорлем гюзелик олмаз... Вземи решение какво искаш да работиш и действай...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос свързан с постъпване

Мнениеот кпц » 18 Юли 2015, 20:35

bulgariansoul написа:...Възможно ли е предвид това забавяне конкурсът да продължи повече от обявеното или...

ЗМВР " Чл. 156.
........................
(7) (Изм. - ДВ, бр. 14 от 2015 г.) Срокът за провеждане на конкурса се определя със заповедта по ал. 5 и може да се удължава еднократно."
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос свързан с постъпване

Мнениеот кпц » 18 Юли 2015, 21:01

Сега виждам, че сте имали смяна на председателя на конкурсната комисия. Това също може да е допринесло за забавяне.
Основната причина обаче е големият брой кандидати за места в няколко РУ, и то на различни длъжности.
Няма как при тази обстановка срокът 12 август да бъде спазен.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Следваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта