Интересен въпрос

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Интересен въпрос

Мнениеот nov_86 » 26 Юни 2014, 16:01

Здравейте, първо искам да Ви поздравя за хубавия и информативен сайт, който сте създали.
Прегледах доста мнения и теми но не открих това, което търся и затова реших да пусна темата.
А сега да премина на въпроса:
Живея във Варна и съм завършил Варненския свободен университет със специалност "Защита на националната сигурност" и воден от желанието ми да работя в системата, кандидатствах три пъти досега като двата пъти стигнах до събеседването но уви и трите не успях да започна работа, защото все малко не ми достигало :) но както и да е :). Въпроса ми е следният, тъй като знам, че тези които са завършили Академията на МВР започват работа веднага след завършването си, без да полагат изпити или да чакат конкурси (поне такава ми е информацията, поправете ме ако греша) аз мога ли да изкарам там магистратура и да започна работа след това или пак ще трябва да чакам конкурс? Това за започването на работа важи ли и за тези, които карат магистратура там или само за тези, които са изкарали там целият си срок на обучение (бакалавърската степен) ?
nov_86
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Юни 2014, 15:47

Re: Интересен въпрос

Мнениеот dakota_ » 26 Юни 2014, 16:12

nov_86 написа:Здравейте, първо искам да Ви поздравя за хубавия и информативен сайт, който сте създали.
Прегледах доста мнения и теми но не открих това, което търся и затова реших да пусна темата.
А сега да премина на въпроса:
Живея във Варна и съм завършил Варненския свободен университет със специалност "Защита на националната сигурност" и воден от желанието ми да работя в системата, кандидатствах три пъти досега като двата пъти стигнах до събеседването но уви и трите не успях да започна работа, защото все малко не ми достигало :) но както и да е :). Въпроса ми е следният, тъй като знам, че тези които са завършили Академията на МВР започват работа веднага след завършването си, без да полагат изпити или да чакат конкурси (поне такава ми е информацията, поправете ме ако греша) аз мога ли да изкарам там магистратура и да започна работа след това или пак ще трябва да чакам конкурс? Това за започването на работа важи ли и за тези, които карат магистратура там или само за тези, които са изкарали там целият си срок на обучение (бакалавърската степен) ?


Директно на въпроса ти,отговора е НЕ!
Преглеждай конкурсите за постъпване на държавна служба в МВР и кандидатствай,ако си избереш подходяща позиция!
На мен ми е интересно какво те накара да се запишеш във ВСУ,да дадеш една камара пари за специалност,която трудно намира приложение... Не можа ли да завършиш право и сега да имаш някаква професия,с която пак може да кандидатстваш за работа в МВР,но ако не те приемат да имаш повече възможности за търсене на друга работа...
Сега с тази "Защита на националната сигурност" накъде ще търсиш реализация,ако не стане в МВР?
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Интересен въпрос

Мнениеот nov_86 » 26 Юни 2014, 17:47

Късно куме...късно :D :D ...в смисъл, и аз се сетих затова но по средата на ученето, и съответно вече беше късно за отказване :).
Относно парите, така или иначе ако учех в друг град щях да ги дам също, така че е равносилно.
А относно кое ме накара да го запиша...ами какво да ти кажа, когато го записах се тръбеше, че е супер специалност с широка реализация и тем подобни други :), което в последствие се оказа, че са пълни глупосри :). Но нищо, тъкмо да си имам обица на ухото :)
Място за съжаление няма...затова просто продължаваме напред към другата специалност :D която мисля да е право, а относно полицията...три пъти мисля, че ми стига да кандидатствам :) щом досега не са ме взели..те губят :) ще се реализираме другаде :).
С две думи: горе главата и напред, такъв е живота :).
nov_86
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Юни 2014, 15:47

Re: Интересен въпрос

Мнениеот dakota_ » 26 Юни 2014, 18:20

nov_86 написа:Късно куме...късно :D :D ...в смисъл, и аз се сетих затова но по средата на ученето, и съответно вече беше късно за отказване :).
Относно парите, така или иначе ако учех в друг град щях да ги дам също, така че е равносилно.
А относно кое ме накара да го запиша...ами какво да ти кажа, когато го записах се тръбеше, че е супер специалност с широка реализация и тем подобни други :), което в последствие се оказа, че са пълни глупосри :). Но нищо, тъкмо да си имам обица на ухото :)
Място за съжаление няма...затова просто продължаваме напред към другата специалност :D която мисля да е право, а относно полицията...три пъти мисля, че ми стига да кандидатствам :) щом досега не са ме взели..те губят :) ще се реализираме другаде :).
С две думи: горе главата и напред, такъв е живота :).


Чул ли си някъде да се тръби,от които и да университет,че дадена специалност не струва или реализацията е трудна след завършване на специалността и университета... :D Нали преподавателите по тази специалност и те хляб трябва да ядат и даже искат и масло да намажат върху хляба... Нали трябва да ви вземат парите,а за другото на кой му пука!
Ако не беше така,щеше ли да има толкова много университети и местата да са повече от кандидат-студентите... В зависимост от университета и специалността,има за всяка специалност по една тумба преподаватели,които препускат като изоглавени из цялата страна да преподават и си пълнят гушите с пари,а качеството на продукта им не струва пукната пара...
Според мен,за теб не е късно щом си осъзнал факта и имаш желанието да учиш друга специалност...Да ти кажа честно,че и юристите станаха много ;) Помисли добре дали да се ловиш с право или да обърнеш поглед към някаква техническа /инженерна/ специалност ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Интересен въпрос

Мнениеот osata » 26 Юни 2014, 18:35

Конкурсите за кат. Г в гр. Варна не са били толкова много, в смисъл, тук там излизат по няколко бройки. Като сметнеш, че в самата областна дирекция има много служители кат.Е със завършено висше образование, кандидатите за едно място са над 10.
Личното ми мнение е, че за кат. Г трябва да се забрани директното назначаване, а трябва да има задължително минимум 5 години стаж кат. Е или Д, и след това да можеш да кандидатстваш за кат.Г. По този начин ще има и много "умни" полицаи в най-оплюваното звено - т.н. "патрул", по този начин ще има самообучение и наблюдение над дадения човек. Защото досега е като в армията - колкото и тъп да си там, започнеш ли лейтенант, до капитан ще стигнеш ;) .
А иначе, ако ти е мечта, желание и страст.... предполагам, че до няколко месеца като се "наиграят мечките" ще има конкурси, като голяма част ще са за кат.Е. Но влезеш ли веднъж, виждаш, гледаш, ориентираш се и така.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Интересен въпрос

Мнениеот nov_86 » 26 Юни 2014, 19:34

Благодаря на всички за отговорите. Всички сте прави, затова което сте написали. А що се отнася до това за конкурсите, питайте ме мен да Ви кажа от първа ръка как се провеждат, и който не ми вярва мога и по тв-то да го кажа :D, как се минават физическите и събеседването :D да дойдат мене да ме питат кой как и защо ;). Иначе да, аз не съм се отказал съвсем и мога да отида още на някой конкурс поне да ги по смачкам малко и да им покажа какви шматки ще вземат на работа :D. Не за друго пиша така ами защото съм спортист от 100 години и виждам какви толупи вземат :D а да и съм що годе интелигентен и виждам какви малоумници вземат :), така че ей така за моя си кеф ще отида да им покажа още веднъж-дваж за какво иде реч и как се представят интелигентните спортисти :)...пък знае ли човек, може да ми излезе късмета и без връзки :D. Лошото, е че конкурсите взеха да стават много на рядко и нз пак дали скоро ще се обявят и следя постоянно.
А за техническата специалност...ами какво да ти кажа приятел, прав си ама от всяко дърво свирка не става :) не съм направен за такива специалности и не са ми силата :) и затова не смятам да уча нещо такова, просто усещам, че не е за мен...
nov_86
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Юни 2014, 15:47

Re: Интересен въпрос

Мнениеот dakota_ » 26 Юни 2014, 20:30

"Интелигентен спортист" ми звучи като "Иван Славков минал покрай една кръчма"...разказваха такъв виц едно време :D
За Варна нямаш повод да се оплакваш,основно спортисти взимат на работа в полицията,другите имат професии и работят по специалността си,а и във Варна кой е луд да работи за 600 лв. ;) Преди години ми се наложи да взимам решение по повод на една издънка да предложа за уволнение двама полицаи...Единия беше завършил АМВР,как да го предложа за уволнение като ще умре гладен на улицата без професия :mrgreen:
Хвани си в "ръка" професия да имаш и после кандидатствай за работа в МВР,като те изгонят след време за нещо,да не умреш гладен на улицата ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта