Преглед при офталмолог

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Преглед при офталмолог

Мнениеот liverpoolfc » 12 Май 2014, 18:22

Здравейте, момчета!

Искам да Ви попитам следното: Има ли възможност да мина успешно медицинския преглед при офталмолог (очен лекар) с лещи? Имам проблем с остротата на зрението (диоптри) на двете очи и от около година нося очила. Според нормативните документи не съм годен за прием, защото съм с над 0.5 диоптера на по-слабото око. С лещи обаче пред дъската на очния лекар няма да имам проблем... Реално няма конкурси в момента, за които да кандидатствам, но в бъдеще не искам да се провалям само заради това... А, и не ми се хвърлят луди пари, които да загубя още с медицинските изследвания. Моля кажете ми реално - мога ли да се пробвам да "излъжа" системата или просто няма шанс...

Искам да Ви попитам и още нещо. В София изпращат кандидатите във военна болница за всички изследвания. Така е и в другите градове, в които има военни болници - например Варна и Пловдив. В провинцията обаче повечето прегледи се минават в нормални болници при съответните специалисти. Понеже ще се пробвам за място в провинцията - в този ред на мисли, ако аз си избера офталмолог (в случая личния ми такъв) за преглед, нещата ще се решат без проблем, нали??? Ще ми пусне желаните от мен резултати и всичко ще бъде наред...

Моля Ви коментирайте! Знам, че ще има и такива, които ще се опитат да ме нападнат за това, че искам да "излъжа" системата, но не мога да се съглася, че само очния преглед ще ме лиши от една от мечтите ми (казвам го сериозно). Знам, че има правила и те са такива - хора с диотер не са годни за служба в МВР, но пък не мога да се съглася, че след като не виждам четвъртия ред на дъската с цифрите и не трябва да помириша работа в МВР никога, защото съм "негоден"...
liverpoolfc
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Май 2014, 17:35

Re: Преглед при офталмолог

Мнениеот dakota_ » 12 Май 2014, 19:01

liverpoolfc написа:Здравейте, момчета!

Искам да Ви попитам следното: Има ли възможност да мина успешно медицинския преглед при офталмолог (очен лекар) с лещи? Имам проблем с остротата на зрението (диоптри) на двете очи и от около година нося очила. Според нормативните документи не съм годен за прием, защото съм с над 0.5 диоптера на по-слабото око. С лещи обаче пред дъската на очния лекар няма да имам проблем... Реално няма конкурси в момента, за които да кандидатствам, но в бъдеще не искам да се провалям само заради това... А, и не ми се хвърлят луди пари, които да загубя още с медицинските изследвания. Моля кажете ми реално - мога ли да се пробвам да "излъжа" системата или просто няма шанс...

Искам да Ви попитам и още нещо. В София изпращат кандидатите във военна болница за всички изследвания. Така е и в другите градове, в които има военни болници - например Варна и Пловдив. В провинцията обаче повечето прегледи се минават в нормални болници при съответните специалисти. Понеже ще се пробвам за място в провинцията - в този ред на мисли, ако аз си избера офталмолог (в случая личния ми такъв) за преглед, нещата ще се решат без проблем, нали??? Ще ми пусне желаните от мен резултати и всичко ще бъде наред...

Моля Ви коментирайте! Знам, че ще има и такива, които ще се опитат да ме нападнат за това, че искам да "излъжа" системата, но не мога да се съглася, че само очния преглед ще ме лиши от една от мечтите ми (казвам го сериозно). Знам, че има правила и те са такива - хора с диотер не са годни за служба в МВР, но пък не мога да се съглася, че след като не виждам четвъртия ред на дъската с цифрите и не трябва да помириша работа в МВР никога, защото съм "негоден"...


Въпроса ти буквално е,можеш ли да си избереш лекар - офталмолог,който да ти издаде фалшиво медицинско удостоверение! Можеш да го направиш,както можеш да намериш и продажен лекар,който да ти издаде фалшиво медицинско удостоверение...
Нищо работа и какво ти пука,че ще излъжеш "системата",важно е да си сбъднеш желанието...
Преди 5-6 години колегата Сашо Александров от СДВР беше осъден на базата на фалшиво медицинско удостоверение издадено от подкупен съдебен лекар...Медицинското удостоверение е било издадено на един боклук,който чрез това удостоверение успешно беше успял да излъже "системата" и колегата Сашо Александров беше получил присъда потвърдена от върховния съд и трябваше да влезе в затвора...
Благодарение на репортери от Нова телевизия и разиграна постановка,в която подкупения лекар налапа "въдицата",колега Александров успя да спаси затвора и да докаже,че е невинен...
Реално погледнато въпроса ти е дали искаш да се превърнеш в боклук,който използвайки друг боклук да излъжеш "системата" само и само да направиш жалък опит да постъпиш на работа в МВР...
Явно не ти пука за правната страна на въпроса,но се чудя не ти ли пука за моралната страна на въпроса,или и морала за теб е нищо,важното е да опиташ да сбъднеш желанието си...
Не знам,защо си поставил в кавички,че си негоден за служба в МВР,ако наистина очния проблем,който имаш е препятствие да постъпиш на работа в МВР,това те прави негоден и няма нужда от кавички...
Оставям на теб да прецениш дали си заслужава да се превърнеш в жалък боклук и да направиш опит да излъжеш "системата" или да постъпиш така,както би постъпил един достоен гражданин...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта