Кандидатстване за патрулна кола/жандармерия

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Кандидатстване за патрулна кола/жандармерия

Мнениеот pfoenix » 03 Апр 2014, 18:13

Здравейте, нов съм в форума и незнам дали съм на правилното място. Значи миналата година завърших средното си образование, но претърпях няколко операции и не можах да кандидатствам в МВР академия, но тази година за мен е много важно да успея, имам няколко въпросчета надявам се, че ще успеете да ми помогнете.

1. Къде в България има академии за МВР, знам само за три академии аз "Симеоново,Пазарджик и Варна".?
2. Какви са изпитите за кандидатстване? Моля да обясните на напълно невежо момче в тази област. До колкото прочетох в интернет/а , основните изпити са "психически-физически".?
3. С каква оценка може да се влезе в МВР академия.? Завърших средното си образование с "Много добър 4,84".?
4. С какво точно се кандидатствам с оценките от матурите ли как?
5. Колко години се учи дадена специалност.?

Благодаря предварително на всички :)
pfoenix
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Апр 2014, 18:04

Re: Кандидатстване за патрулна кола/жандармерия

Мнениеот dakota_ » 03 Апр 2014, 21:25

pfoenix написа:Здравейте, нов съм в форума и незнам дали съм на правилното място. Значи миналата година завърших средното си образование, но претърпях няколко операции и не можах да кандидатствам в МВР академия, но тази година за мен е много важно да успея, имам няколко въпросчета надявам се, че ще успеете да ми помогнете.

1. Къде в България има академии за МВР, знам само за три академии аз "Симеоново,Пазарджик и Варна".?
2. Какви са изпитите за кандидатстване? Моля да обясните на напълно невежо момче в тази област. До колкото прочетох в интернет/а , основните изпити са "психически-физически".?
3. С каква оценка може да се влезе в МВР академия.? Завърших средното си образование с "Много добър 4,84".?
4. С какво точно се кандидатствам с оценките от матурите ли как?
5. Колко години се учи дадена специалност.?

Благодаря предварително на всички :)


Има само една АМВР и тя се намира в онова малкото село под Витоша ;) проследяваш линка и се запознаваш с нея http://www.academy.mvr.bg/default.htm Заработил си такъв успех,че с успех 4.84 ще имаш възможност само да разгледаш АМВР,относно приемането ти,ще се разочароваш...бала е много висок и със сигурност ще отпаднеш при класирането...
В Пазарджик и Варна няма академии на МВР,има "ПУЦ-ове" за полицаи... за да се добереш до тях е необходимо да прочетеш тук http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entrance/default.htm какви са изискванията да станеш полицай и след това да бъдеш изпратен на обучение в "ПУЦ-а" официално се нарича ЦСПП... За целта се изисква да имаш минимум средно образование... Запознай се с минимума информация,която ти посочих и питай,ако има нещо неясно ;)
Желая ти успех!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кандидатстване за патрулна кола/жандармерия

Мнениеот pfoenix » 03 Апр 2014, 21:48

Благодаря ти за отговора. Значи да разбирам, че с този успех няма да мога да започна обучението си в тази сфера.? Например , ако имам желание да стана полицай в патрулна кола няма да мога с този успех.? Моляте обясни ми по-подробно, че не мога да разбера някой неща.
pfoenix
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Апр 2014, 18:04

Re: Кандидатстване за патрулна кола/жандармерия

Мнениеот dakota_ » 03 Апр 2014, 22:07

Рано е да ми благодариш,още не си прочел информацията от линковете и бързаш да задаваш допълнителни въпроси :)
За да станеш "полицай в патрулна кола" се изисква да имаш поне диплома за завършено средно образование и да се запознаеш с условията,които са описани тук http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entrance/default.htm Наложително е да ги прочетеш и след това да задаваш други въпроси ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кандидатстване за патрулна кола/жандармерия

Мнениеот pfoenix » 03 Апр 2014, 22:11

Разбира се, че имам диплома за средно образование. Прочетох статията, но пак нищо не можах да разбера.? Какви са тези букви "Г/Е".?
pfoenix
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Апр 2014, 18:04

Re: Кандидатстване за патрулна кола/жандармерия

Мнениеот dakota_ » 03 Апр 2014, 22:26

pfoenix написа:Разбира се, че имам диплома за средно образование. Прочетох статията, но пак нищо не можах да разбера.? Какви са тези букви "Г/Е".?


Тия букви са категорията на полицейските служители.Понеже към момента си само с дипломата за завършено средно образование,можеш да съсредоточиш вниманието си върху полицай кат."Е" ;) за кат."Г" се изисква завършено висше образование...
Както сам установяваш,иска се доста да се чете за да се навлезе в материята,за целта е добре да прочетеш внимателно и Закона за МВР https://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/379531D ... 0/ZMVR.pdf
Насъбра ти се доста за четене,започни със ЗМВР,за да разбереш какви са функциите на МВР и след това,ако решиш,че ти харесва,може да продължиш и с това,как се става част от МВР ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кандидатстване за патрулна кола/жандармерия

Мнениеот pfoenix » 04 Апр 2014, 08:59

Добро утро, прочетих и двата линк/а които ми даде, но все още ми е пълна магла....
Би ли ми казал, как точно стават процедурите по кандидатстването.? Къде трябва да се запиша, колко време се учи,къде се учи? редовно/задочно?
pfoenix
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Апр 2014, 18:04

Re: Кандидатстване за патрулна кола/жандармерия

Мнениеот dakota_ » 04 Апр 2014, 11:48

pfoenix написа:Добро утро, прочетих и двата линк/а които ми даде, но все още ми е пълна магла....
Би ли ми казал, как точно стават процедурите по кандидатстването.? Къде трябва да се запиша, колко време се учи,къде се учи? редовно/задочно?


Трябвало е повечко да почетеш ;) ето тук пише всичко http://www.dhr.mvr.bg/NR/rdonlyres/9F2A ... 092012.pdf
След това си избираш един от многото обявени конкурси на страницата на МВР http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entrance/default.htm ...
След като си избереш на кой конкурс ще се явяваш,отваряш заповедта за обвяване на конкурса и по текста почваш да подготвяш необходимите ти документи... Предстоят ти изпити,които са описани и ако преминеш през всички етапи на конкурсната процедура,чак тогава те изпращат на обучение в ЦСПП и след успешно завършване на школата,ставаш полицай.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кандидатстване за патрулна кола/жандармерия

Мнениеот pfoenix » 04 Апр 2014, 14:05

До колкото разбрах от прочетеното, първо трябва да си избера конкурс с които да участвам.? След , ако го изкарам успешно чак тогава , ще ме препратят в съответната гимназия/академия да продължа учението си.?
pfoenix
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Апр 2014, 18:04

Re: Кандидатстване за патрулна кола/жандармерия

Мнениеот dakota_ » 04 Апр 2014, 15:47

pfoenix написа:До колкото разбрах от прочетеното, първо трябва да си избера конкурс с които да участвам.? След , ако го изкарам успешно чак тогава , ще ме препратят в съответната гимназия/академия да продължа учението си.?


Ще те изпратят в някои от центровете за специализирана полицейска подготовка /ЦСПП/ на курс http://www.academy.mvr.bg/Centres/CSPP_ ... efault.htm /разгледай и другите ЦСПП/. След успешно завършване на курса,ще станеш полицай.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Следваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта