Външен конкурс за лица,които не са служители на МВР кат.Г ?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Външен конкурс за лица,които не са служители на МВР кат.Г ?

Мнениеот rosicky1988 » 27 Мар 2013, 11:46

Здравейте,искам да попитам дали изобщо има шанс да се започне работа в МВР директно от категория "Г",понеже в момента имам 2 висши образования,а всички обяви за външни лица са за категория Е?

Другият ми въпрос е,какъв период от време е нужно да работиш кат.Е след което да кандидатстваш за кат.Г?

Благодаря за вниманието,
rosicky1988
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 27 Мар 2013, 11:34

Re: Външен конкурс за лица,които не са служители на МВР кат.Г ?

Мнениеот Raptor » 27 Мар 2013, 20:50

Ами то по принцип може да се почва само от категории Г и Е.
Останалото е израстване в категория!
Но не пречи кат Д и Е да кандидатстват в конкурс за Г.
Всъщност, всичко си го пише на сайта на дирекция "Човешки ресурси"- МВР...
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Външен конкурс за лица,които не са служители на МВР кат.Г ?

Мнениеот rosicky1988 » 27 Мар 2013, 21:47

Да,но никъде няма външен конкурс за кат.Г изобщо някога имало ли е?(или заради предстоящите избори се дължи това)?
"Но не пречи кат Д и Е да кандидатстват в конкурс за Г." това не успях да го разбера?
И колко време е нужно да работя кат.Е примерно и следователно да кандидатствам за кат.Г?

Още веднъж благодаря предварително!
rosicky1988
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 27 Мар 2013, 11:34

Re: Външен конкурс за лица,които не са служители на МВР кат.Г ?

Мнениеот osata » 27 Мар 2013, 23:36

Личното ми мнение е, че като цяло директно кат.Г не трябва да се позволява да се почва. Има един лаф от миналото, който важеше за армията, също и за полицията - колкото и да си тъп, като започнеш като лейтенант, стигаш до майор. Та затова мнението ми е винаги е било по немския модел (освен ако и него не са го променили, че отдавна не съм се интересувал) - няколко години най-ниско, ако ставаш, тогава нагоре, дори и 5 висши образования да имаш.
Кат. Г за т.н. външни конкурси има доста често. Е, разбира се в точния град по точното време когато някой се интересува може да няма няколко месеца, но все има.
Както Раптор е написал - всичките отговори са на страниците на Дирекция "Човешки ресурси" на МВР. От всичките в момента предстоящи конкурси всеки може да направи кратък анализ на позиции, бройки вакантни места и т.н.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Външен конкурс за лица,които не са служители на МВР кат.Г ?

Мнениеот rosicky1988 » 28 Мар 2013, 12:34

Уважавам твоето мнение "osata",но аз смятам,че 460-те лева,които взима един полицай кат.Е не ме устройват в моментното ми положение и начин на живот.Сега съм сигурен,че някой ще почнат да ме критикуват тогава къде си тръгнал да ставаш полицай и т.н. ,но моята идея е да не съм от "онзи" процент полицай където се крият по преките и доизкарват незаконно пари.Искам Ние младите лека полека да изчистим "онези" стари милиционери, където опетняват името на МВР и България.
Затова съм се насочил към кат.Г все пак знам,защо и колко съм учил през годините.
Относно вакантните места,да започвам да ги следя,но като върна назад месеци,дори и година не виждам външен подбор за кат.Г

Да,благодаря на теб и на "Raptor" за отделеното внимавие.
rosicky1988
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 27 Мар 2013, 11:34

Re: Външен конкурс за лица,които не са служители на МВР кат.Г ?

Мнениеот Хела » 28 Мар 2013, 14:32

rosicky1988 написа:...но като върна назад месеци,дори и година не виждам външен подбор за кат.Г

И слава Богу!
ПП: Изображение
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: Външен конкурс за лица,които не са служители на МВР кат.Г ?

Мнениеот Lord » 28 Мар 2013, 19:54

rosicky1988 написа:...Относно вакантните места,да започвам да ги следя,но като върна назад месеци,дори и година не виждам външен подбор за кат.Г


Ето само тук http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entra ... efault.htm има обявени десетки, всключително и отпреди 2 дни. Започни не само да ги следиш, а и да ги търсиш. ;)

Успех! :)


П.П. Относно името на МВР - не се притеснявай за него, самият факт че при всички социологически проучвания МВР е винаги с най-голямо доверие сред хората от всички други държавни институции говори достатъчно! :idea:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Външен конкурс за лица,които не са служители на МВР кат.Г ?

Мнениеот osata » 28 Мар 2013, 23:26

Полицай кат.Е не взема 460 лв, взема повече.
Относно това, което имах предвид за кат.Г, е че на много места различни "връзкари" в БГ стил - маминото, чичовото и т.н. биват уреждани директно след като са завършили "изгорелия университет", и те буквално за 2-3 години стават групови началници и т.н., а нямат представа за елементарни неща в МВР и в света като цяло. Да не говорим, че тяхната длъжност вече им придава дежурства и други отговорности, които с никакъв стаж е буквално..... няма да пиша повече.
А иначе, конкурси наистина има за кат. Г, започвам да се чудя защо ти не ги виждаш.
За разследващ полицай ли търсиш или за "охранителна или криминална" ?
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Външен конкурс за лица,които не са служители на МВР кат.Г ?

Мнениеот rosicky1988 » 29 Мар 2013, 10:36

Благодаря ти Лорд,но това са за Кюстендил и Велико Търново,аз имах в предвид София.Затова казвам,че няма позиции,погледнах ги подробно и си казах окей,Кюстендил не е далеч от София,но какво се оказа за Кюстендил отново е вътрешен конкурс.За Велико Търново,да наистина е външен подбора,но защо все градове,които са далеч от София?
Относно сайта за конкурси всяка сутрин със събуждането си първата ми работа е това да погледна сайта на МВР.

Оса,до колкото знам нетната заплата е близо до посочената от мен.Разбирам те,че ти е писнало на теб и на мен включително от точно такива "връзкари",защото заради тях не можем обикновените хора,които имаме хъс,желание и мотивация за реализация в МВР - имаме по-малък шанс.Убеден съм,че ти знаеш за какво говоря много добре понеже си служител и си се убедил и е нормално да не ти се говори,така че няма смисъл да го коментираме - прав си.
Интересувам се от позиции - икономическа,криминална,разследваща полиция.Не искам в охранителна заради (това до колкото съм запознат,че те отговарят за реда по стадионите) поради лични причини,симпатизации и др. не искам да се сблъсквам с тях.

Искам още веднъж да попитам един въпрос на които никои не успя да ми даде отговор - колко време е нужно да работиш кат.Е след което да кандидатстваш за кат.Г ?

Благодаря Ви още веднъж "Osata,Lord,Raptor"
Поздрави,
rosicky1988
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 27 Мар 2013, 11:34

Re: Външен конкурс за лица,които не са служители на МВР кат.Г ?

Мнениеот Lord » 29 Мар 2013, 12:28

rosicky1988 написа:...Искам още веднъж да попитам един въпрос на които никои не успя да ми даде отговор - колко време е нужно да работиш кат.Е след което да кандидатстваш за кат.Г ?...


3 години, ако конкурса е за израстване в категория/вътрешен/, а за външните не се изисква стаж и кандидатстваш без значение, че си служител.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Следваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта