Конкурс ОДМВР Варна

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Конкурс ОДМВР Варна

Мнениеот Deacon Frost » 22 Яну 2010, 00:13

Много ще черпя с първата "заплата", че ме търпите тука :D, само да стане.
Turbos make torque, torque makes fun.
Deacon Frost
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 67
Регистриран на: 19 Дек 2009, 23:18

Re: Конкурс ОДМВР Варна

Мнениеот osata » 22 Яну 2010, 19:08

Deacon Frost написа:Много ще черпя с първата "заплата", че ме търпите тука :D, само да стане.


Е, най-важното не са ви казали - че не само първата, ами първите 9 заплати ще са ви по около 350лв.... защото ще се водите стажанти..... ;) , но щом си решил да черпиш :D
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Конкурс ОДМВР Варна

Мнениеот osata » 22 Яну 2010, 19:17

извадка от:
НАРЕДБА № IЗ-1009 ОТ 4 ЮЛИ 2006 Г. ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ПОСТЪПВАНЕ НА ДЪРЖАВНА СЛУЖБА В МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ
Издадена от Министерството на вътрешните работи
Обн. ДВ. бр.68 от 22 Август 2006г., изм. ДВ. бр.59 от 20 Юли 2007г., изм. ДВ. бр.56 от 21 Юли 2009г., изм. ДВ. бр.70 от 1 Септември 2009г.


1. Изследване на физическата годност
Специализирана методика за изследване на физическата годност на кандидатите за постъпване на държавна служба в МВР
1. Изследването на физическата годност се извършва чрез тестове, с които се оценява и установява моментното състояние на физическите качества на кандидатите за държавна служба в МВР.
2. (изм. - ДВ, бр. 56 от 2009 г.) Тестовете са групирани в тестови батерии спрямо изискванията към кандидатите за постъпване на държавна служба в категориите "Г" или "Е" по направленията на дейност на основните структури.
3. Тестовите батерии са диференцирани по полов признак.
4. Резултатите от тестовете се оценяват по точкова система:
а) полученият резултат се трансформира в точки по скала с фиксирано максимално ниво;
б) максималният сбор за всяка една тестова батерия е 30 точки.
5. Класиране:
а) балът за класиране се образува от сумата от точките на отделните тестове;
б) класирането на кандидатите се извършва по низходящ ред на състезателния бал;
в) при получен равен бал между двама и повече кандидати се взима предвид резултатът от теста, измерващ двигателното качество "издръжливост".
6. Изследването на физическата годност на кандидатите се извършва по график, определен от конкурсната комисия.
7. Не се допуска повторно явяване на кандидата за изследване на физическата годност.
8. В случай, че важна причина възпрепятства явяването на кандидата на изследване на физическата годност на определената в графика дата, кандидатът може да подаде до ръководителя на експертната група най-късно до края на работното време в деня на провеждане на изследването заявление за определяне на друга дата за явяване, като задължително прилага официален документ, удостоверяващ възпрепятстващите обстоятелства.
9. Кандидатът се явява за изследване на физическата годност след представяне пред експертната комисия на лична карта или друг удостоверяващ самоличността му документ.
10. За участие в изследването кандидатът се явява в подходящ спортен екип.
11. Неявяването за изследване на физическата годност извън случаите по т. 8 се счита за доброволен отказ от участие в конкурсната процедура.
12.......
.....

Изображение


2. Изследване на интелектуалните способности и познания
На етапа "Изследване на интелектуалните способности и познания" кандидатът се явява по график в областен конкурсен център пред експертна група на писмен тест за проверка и оценка на интелектуалните способности и познания.
Писменият тест се разработва и провежда по специализирана методика.


3. Психологическо изследване
На етапа "Психологическо изследване" кандидатът се явява по график в областен конкурсен център пред експертна група от психолози за оценка на личностните качества, социалните и комуникативните умения и интегритета на кандидата за заемане на длъжността, за която кандидатства в МВР.
Психологическото изследване се организира и провежда по специализирана методика.


4. Заключително интервю
На етапа "Заключително интервю" кандидатът се явява по график в областен конкурсен център пред конкурсната комисия за оценка на мотивацията, професионалнозначимите личностни качества, познания и способности.

извадка ( мое мнение ) - не е публикувано в ДВ: :D
Като цяло това Ви очаква.... етап след етап до края на конкурса.
Информация за датите и списъците за явяване и резултати:
1. на място на таблото в ОД МВР Варна,
2. по телефон ( ако са ви дали )
3. на официалния сайт на ОД МВР Варна - http://www.police.info.bg
4. кой как намери - импровизация ;)

Относно предстоящия следващ етап за около 500-те кандидати се очаква след около 2-3 седмици да се знаят конкретните дати и списъци. До тогава - пазете се от нежелани травми!!! Не се натоварвайте излишно. Изпитващите не правят компромиси - познавам ги ;)
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Конкурс ОДМВР Варна

Мнениеот Deacon Frost » 22 Яну 2010, 21:09

Е, най-важното не са ви казали - че не само първата, ами първите 9 заплати ще са ви по около 350лв.... защото ще се водите стажанти..... ;) , но щом си решил да черпиш :D


Това го знам и въпреки това мерак имам да се почерпим, в края на краищата с такава заплатка на стажант само това остава,другото за ток,вода,телефон и хляб :lol:

П.П. Както каза един приятел "Изхарчих снощи половината заплата за дискотеки,наркотици и жени, останалите пропилях :lol:
Turbos make torque, torque makes fun.
Deacon Frost
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 67
Регистриран на: 19 Дек 2009, 23:18

Re: Конкурс ОДМВР Варна

Мнениеот cz75bdpolice » 22 Яну 2010, 21:28

Deacon Frost написа:
Е, най-важното не са ви казали - че не само първата, ами първите 9 заплати ще са ви по около 350лв.... защото ще се водите стажанти..... ;) , но щом си решил да черпиш :D


Това го знам и въпреки това мерак имам да се почерпим, в края на краищата с такава заплатка на стажант само това остава,другото за ток,вода,телефон и хляб :lol:

П.П. Както каза един приятел "Изхарчих снощи половината заплата за дискотеки,наркотици и жени, останалите пропилях :lol:

Ако си от Варна цялата ще я изхарчиш и няма да има какво да пропилееш брато :lol: .Аз през 2003 бях в командировка във Варна и за 2 седмици отидоха 2 заплати + командировъчните.Повече там не отивам в командировка :lol: .Забравих да кажа ,че тогава още бях ерген и парите ми стигаха,та бях и заделил нещо от заплатката.
,,СТРАХЛИВЕЦЪТ УМИРА ВСЕКИ ДЕН,А СМЕЛИЯ-САМО ВЕДНЪЖ,,-ДЖОВАНИ ФАЛКОНЕ
http://www.youtube.com/watch?v=pMG8SN4Kzug
cz75bdpolice
Полицай
Полицай
 
Мнения: 175
Регистриран на: 29 Сеп 2009, 11:21

Re: Конкурс ОДМВР Варна

Мнениеот Deacon Frost » 22 Яну 2010, 21:39

:lol: :lol: Варненец съм по родословие, знам за какво ми говориш. Може да е най-добрия град за живеене или там кмета както го беше измислил, ама никой не рекламира че е най-скъпия град в България, поне това знам, обичам да пътувам през цялата година и съм обрискотил всички големи градове.
Turbos make torque, torque makes fun.
Deacon Frost
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 67
Регистриран на: 19 Дек 2009, 23:18

Re: Конкурс ОДМВР Варна

Мнениеот BARETATA » 22 Яну 2010, 22:17

osata написа:
Deacon Frost написа:Много ще черпя с първата "заплата", че ме търпите тука :D, само да стане.


Е, най-важното не са ви казали - че не само първата, ами първите 9 заплати ще са ви по около 350лв.... защото ще се водите стажанти..... ;) , но щом си решил да черпиш :D


440 лева ще им е заплатата,не 350 ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Конкурс ОДМВР Варна

Мнениеот Deacon Frost » 22 Яну 2010, 22:38

:lol: Ехеее, Барета... много розово стана, на интервюто чак да се объркам да кажа че заради парите кандидатствам хахахаха. Съвсем сериозно, никой не ни е казвам колко е, то... няма и смисъл отсега да го казват, а и не съм се интересувал. И понятие си нямам каква е заплатата на полицай, бях мяркал някакви коефициени върху минималната или нещо подобно, ама... ако са ми парите дерт, трябва да съм много отчаян от МВР да ги търся :?
Turbos make torque, torque makes fun.
Deacon Frost
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 67
Регистриран на: 19 Дек 2009, 23:18

Re: Конкурс ОДМВР Варна

Мнениеот BARETATA » 22 Яну 2010, 22:43

Ще си говорим,като поработиш малко,но да не се отклонявам повече,osata ,ще приложи Повечене Инфо за тази тема.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Конкурс ОДМВР Варна

Мнениеот Deacon Frost » 22 Яну 2010, 22:52

По темата, Оса, това което разбирам е че към вторник-сряда трябва да скокна до дирекцията да видя дали на таблото има график за изпитите. А относно автобиографията, сега се сещам че... като си давахме комплекта с документи, кадровика ги преглеждаше много подробно, страница по страница, дори връщаше хора с неправилно поставен държач на папката, аз лично, никога не бих се сетил така да го направяно... но, изисквания :lol: , чак да се почувстваш като малоумен, но както и да е. Та мисълта ми е, проверката дали са изрядни документите беше обстойна и тогава не е ставало дума за автобиография и прочие, както и не стана още първия ден като отвориха ЧР. Не е нещо което съм НЕдочул или неразбрал, наистина не са ни искали такава.
Turbos make torque, torque makes fun.
Deacon Frost
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 67
Регистриран на: 19 Дек 2009, 23:18

ПредишнаСледваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта