На къде да се насоча?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

На къде да се насоча?

Мнениеот Danko » 10 Сеп 2012, 23:29

Здравейте! Завършил съм Българска филология, но сега съм решил да се пробвам в полицията. И въпросът ми е следният: С тази си специалност конкретно за какви позиции в полицията мога да кандидатствам? Имам впредвид за тези места, които се водят офицерски, категория Г мисля, че се водиха.
Имам познат, работил дълго като полицай. Разпитах го и той ме насочи към няколко добри, според него служби, в които пак според него бих могъл да работя с тази специалност, разбира се, ако премина през всички изпити, подготовката в Пазарджик и т.н. Ето какво каза той:
1. Гранични войски
2. Детска педагогическа стая
3. Служба -пробация
4. Служба- миграция
5. Дом за настаняване на малолетни
6. Паспортна служба

Вие, какво ще кажете? Може ли да добавите и други служби? Изобщо малко съм объркан сега и ако може някой да ми помогне със съвет или нещо подобно ще му бъда благодарен:) Само молбата ми е, ако може по-скоро да получа информацията, тъй като ми е спешно ;)
Danko
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Сеп 2012, 23:17

Re: На къде да се насоча?

Мнениеот ross_migration » 11 Сеп 2012, 22:55

Здравей!
Веднага те насочвам - дирекция "Пресцентър и връзки с обществеността". Аз като служител на дирекция "Миграция" ще ти кажа, че българската филология няма да ти е много от полза, ако кандидатстваш там, но скоро се очаква конкурс за кат. Г в Специалния дом за временно настаняване на чужденци - София. Следи конкурсите, обявени в страницата на дирекция "Човешки ресурси" и си избери длъжност, която най-много ще ти допадне. Успех!
П.П. Гранични войски няма - дирекцията на МВР е "Главна дирекция гранична полиция", а "Пробация" са към Министерство на правосъдието. Не ти пречи също да кандидатстваш и за длъжности от кат. Е и след това да се явиш на конкурс за израстване в кат. Г.
ross_migration
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 25 Сеп 2010, 13:49

Re: На къде да се насоча?

Мнениеот Danko » 12 Сеп 2012, 10:02

Мерси за отговора. Те тея "Пресцентър и връзки с обществеността" и те ли се водят като полицаи? Явно тази Българска филология може и да не ми помогне много.. ;) Навит съм и за обикновен полицай, т.е. Категория Е, но по принцип исках за Категория Г, ако може. По принцип не съм от най-едрите, но пак ставам сигурно ;)
Danko
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Сеп 2012, 23:17

Re: На къде да се насоча?

Мнениеот Danko » 12 Сеп 2012, 10:42

ross_migration написа:Здравей!
Веднага те насочвам - дирекция "Пресцентър и връзки с обществеността". Аз като служител на дирекция "Миграция" ще ти кажа, че българската филология няма да ти е много от полза, ако кандидатстваш там, но скоро се очаква конкурс за кат. Г в Специалния дом за временно настаняване на чужденци - София. Следи конкурсите, обявени в страницата на дирекция "Човешки ресурси" и си избери длъжност, която най-много ще ти допадне. Успех!
П.П. Гранични войски няма - дирекцията на МВР е "Главна дирекция гранична полиция", а "Пробация" са към Министерство на правосъдието. Не ти пречи също да кандидатстваш и за длъжности от кат. Е и след това да се явиш на конкурс за израстване в кат. Г.


Рос, благодаря за отговора. Аз не знам те тези в "Пресцентър и връзки с обществеността" полицаи ли се водят? От това, което каза си направих извода, че явно с моята специалност БФ няма много възможности за Категория Г. Аз съм навит и за Категория Е, но естествено като висшист предпочитах за Категория Г. Все пак ще видим какво ще стане... ;)
Danko
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Сеп 2012, 23:17

Re: На къде да се насоча?

Мнениеот spoon » 12 Сеп 2012, 14:26

Danko, много са те объркали, момче! В това число и познатият ти полицай. Предполага се, че вече си голямо момче, избери си какво искаш да работиш. Не търси работа на специалността си, а търси работа на индивидуалността си! Всички длъжности в едно районно управление за служител категория "Г" имат изискване за образователен ценз - бакалавър и до там, никъде не е уточнена специалност или ВУЗ.
Съвета ми е да се изясниш със себе си, какво би ти било приятно да вършиш. После просто следиш обявените конкурси и кандидатстваш там, където ще ходиш на работа и ще я вършиш с удоволствие.

Пробацията и домовете за настаняване на малолетни или непълнолетни не са към МВР, а "паспортна служба" няма полицейски правомощия, пък ти питаш за работа в полицията. Имаш огромен избор и ако си мотивиран ще успееш! Това е всичко.
spoon
Полицай
Полицай
 
Мнения: 161
Регистриран на: 12 Авг 2011, 19:52

Re: На къде да се насоча?

Мнениеот Lord » 12 Сеп 2012, 18:57

Danko написа:... за какви позиции в полицията мога да кандидатствам? Имам впредвид за тези места, които се водят офицерски, категория Г мисля, че се водиха...


Наистина първо реши дали искаш просто служба в полицията или искаш да си полицай. Когато избереш - ще знаеш и сам на кои конкурси да участваш. Просто е. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: На къде да се насоча?

Мнениеот Danko » 17 Сеп 2012, 22:21

Благодаря за отговорите. Знам, че искам да съм полицай и другото, което знам е, че искам да помагам на хората, колкото и клиширано и наивно да звучи. Вече по какъв начин и на каква точно служба в полицията все още не мога да си изясня за себе си. Чакам обявите, но не мисля, че това е концерт по желание и ще мога чак толкова да си избирам. Моят познат ми каза, че първо трябва да взема изпитите, които били доста трудни и тежки и след това, ако евентуално се справя трябва да отида на 9-месечен курс в Симеоново.
Ако не се получи мога да кандидатствам и за категория Е и от там според моя познат след 3 години съм можел евентуално отново да кандидатствам за Категория Г, ако са доволни от мен и се справям добре. Но нещо ми подсказва, че ако стана полицай в Категория Е, такъв и ще си остана до края.
Danko
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Сеп 2012, 23:17

Re: На къде да се насоча?

Мнениеот DANI_09 » 03 Фев 2013, 09:51

Danko написа:Благодаря за отговорите. Знам, че искам да съм полицай и другото, което знам е, че искам да помагам на хората, колкото и клиширано и наивно да звучи. Вече по какъв начин и на каква точно служба в полицията все още не мога да си изясня за себе си. Чакам обявите, но не мисля, че това е концерт по желание и ще мога чак толкова да си избирам. Моят познат ми каза, че първо трябва да взема изпитите, които били доста трудни и тежки и след това, ако евентуално се справя трябва да отида на 9-месечен курс в Симеоново.
Ако не се получи мога да кандидатствам и за категория Е и от там според моя познат след 3 години съм можел евентуално отново да кандидатствам за Категория Г, ако са доволни от мен и се справям добре. Но нещо ми подсказва, че ако стана полицай в Категория Е, такъв и ще си остана до края.

И какво лошо има в това само, че си с друго образование и не можеш да си прост полицай? :?:
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ


Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron