Питане за психотест

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Питане за психотест

Мнениеот bulgariansoul » 30 Авг 2015, 18:40

Можеш да си изтеглиш документите също така трябва да знаеш , че с един набор документи можеш да кандидатстваш на няколко конкурса, жалко, че има толкова "тънкости" ,които дори по форумите не ги казват а трябва човек да звънне директно в министерството, за да му ги кажат !!!
bulgariansoul
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2015, 14:25

Re: Питане за психотест

Мнениеот dakota_ » 30 Авг 2015, 20:18

С един набор документи може да участва в повече от един конкурс, но не може да изтегля никакви документи. Директно или индиректно да звънне в министерство, няма да може да изтегли никакви документи, които да ползва за явяване на друг конкурс!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Питане за психотест

Мнениеот Lord » 31 Авг 2015, 20:22

Димитър написа:Да но след като документите имат срок на валидност 6 месеца не може ли да използвам тях за другия конкурс вместо да вадя нови и да минавам всички мед изследвания ? :)


Да, може да получиш документите от ЧР, ако не си назначен, не е проблем. В доста дирекции дори звънят и те канят да си ги вземеш, че им пречат. Тези със срок 6 месеца могат да се ползват за друг конкурс за работа в МВР, но не е възможно да разчиташ на резултатите от физическия, тези от тестовете и интервюто с психолог, както и медицинкото и прегледите от медици.

Да не говорим, че МВР е нещо, като федерация, т.е. всяка областна дирекция си измисля собствени правила, което противоречи на закона, но практиката е друго нещо. Ако започнеш работа ще се убедиш, че е точно така, но както се казва - това е живият живот...
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Питане за психотест

Мнениеот bulgariansoul » 07 Сеп 2015, 22:55

Здравейте отново,имам информация, която предполага компрометиран конкурс и бих се радвал ако кажете има ли механизъм за това да получа допълнителна информация за психологическото изследване от двата етапа , визирам резултатите по различните скали за оценка.Знам, че сигурно съм стотния, който е с такива въпроси, но наистина ми писна да гледам как влизат нехранимайковци с бащина подкрепа.Не съм много запознат с нещата от правна гледна точка, но може ли такъв тип информация да бъде внесена като сигнал в прокуратурата, защото не смятам, че сигнал директно към МВР ще свърши някаква работа (без да се обиждате)
bulgariansoul
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2015, 14:25

Re: Питане за психотест

Мнениеот dakota_ » 08 Сеп 2015, 08:13

bulgariansoul написа:Здравейте отново,имам информация, която предполага компрометиран конкурс и бих се радвал ако кажете има ли механизъм за това да получа допълнителна информация за психологическото изследване от двата етапа , визирам резултатите по различните скали за оценка.Знам, че сигурно съм стотния, който е с такива въпроси, но наистина ми писна да гледам как влизат нехранимайковци с бащина подкрепа.Не съм много запознат с нещата от правна гледна точка, но може ли такъв тип информация да бъде внесена като сигнал в прокуратурата, защото не смятам, че сигнал директно към МВР ще свърши някаква работа (без да се обиждате)


Първо, защо се занимаваш с глупости? Второ, в качеството си на какъв искаш да получиш информация за резултатите от психологическо изследване от конкурс?
Вероятно не си стотният, може да си хилядният, който се опитва да квалифицира с обидни квалификации стигналите до финала на конкурса и приети за полицаи. За отпадналите от конкурса всички преминали напред и финиширали успешно са негодници и връзкари, а отпадналите са мъченици и жертви на системата!
В крайна сметка има комисия, има заключително интервю, на това заключително интервю участват хора, които ще работят с одобрените кандидати и за това тяхната дума е последна. Те подбират кандидатите, с които искат да работят и смятат, че са най-подходящи за съответната позиция. Никой не избира да работи с негодници и нехранимайковци.
Конкретно на въпроса ти, можеш да пуснеш жалба до която институция пожелаеш, това че си пуснал жалба по никакъв начин не спира конкурса и не влияе на работата на комисията.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Питане за психотест

Мнениеот bulgariansoul » 08 Сеп 2015, 09:19

dakota ,занимавам се защото никога няма да си позволя да съм поредният цивилен, който да склони главица.Интересувам се в качеството си първо на гражданин на РБ и второ на кандидат ощетен заради шуробаджанащина.

Никой не избира да работи с негодници и нехранимайковци.

С това няма как да се съглася, освен ако не бях сляп и не виждах какво се случва.

Може да съм прекалено критичен и да влизам в графата на онези, които ежедневно плюят системата, но винаги при дебати и спорове съм заемал позицията на защитникът на системата за сигурност и съм оборвал онези, които ви плюят и псуват по стадионите.Колкото и да не ми се вярва обаче дойде денят, когато проумях, че и в думите им има нещо вярно, все още не съм съгласен, че всички в системата са попаднали като НЛО и не знаят къде се намират, но вече смятам, че те са повече от качествените хора и тук е време да спомена ръководствата , бих им пожелал някой неща, но етиката на форума не го позволява, те са виновни в най - голяма степен, защото при тяхна воля може системата да се промени от към кадри.
Може ли някой да отговори защо в повечето ОДМВР-та цари васалитет ?
Аз ще изкажа предположение - заради некомпетентността на ръководствата и тяхната ленивост.
По тази причина и голям брой от конкурсите са компрометирани.Може ли някой да ми отговори сега и на друг въпрос ... кои са виновниците за това толкова голям брой от населяващите школата в Пазарджик сами да си признават, че са ги "уредили" и не малко от тях да си тръгват на първия месец защото не им "понесло" ? Аз ще си позволя пак да изкажа мнение... ами ръководствата, които си позволяват да вкарат на тате момичето, което се разревава по време на стрелби..и все пак сигурно е психически пригодна получава 25 точки на психото и 30 на заключителното..
И така според мен е време и вие да си отворите очите и сами да изритате мършата от стадото, защото утре, когато народа му писне независимо дали след 10,20,30 или 50 години ще се стигне до там, че силовите структури ще са най - мразените дори преди Парламента ..
Благодаря ти за отговора и критичността, но смятам, че ти си повлиян от това, че си в системата, което е нормално, хубаво е да има ревностни защитници, но нека сме реалисти, работата е прогнила и докато повече хора не започнат да се интересуват ще сме прецакани.Да не говорим, че всеки ден излизат разни видео материали по новините, които доказват, че голяма маса от работещите в системата са психически непригодни, респективно са влезли или на късмет или с връзки, но тук за това не се говори...въпреки че тук е мястото където първо да се надигне този въпрос, защото вие олицетворявате системата и вие сте тези, които трябва да я променят а не граждани като мен, които според много от вас може би са "афектирани".
Успехи и пожелавам достойна служба на всички!
bulgariansoul
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2015, 14:25

Re: Питане за психотест

Мнениеот dakota_ » 08 Сеп 2015, 11:17

Имаш право да се интересуваш има и такъв закон http://lex.bg/laws/ldoc/2134929408 запознай се с него и възможностите, които дава. Имаш право да поискаш информация и от тук https://www.mvr.bg/contactus.htm това е формата за контакти с МВР. За пускане на жалба в Прокуратурата може да го направиш по всяко време и жалбата е в свободен текст.
Въпроса е, че ти нямаш професионалната квалификация да оценяваш и квалифицираш кой е годен, кой не е годен, кой става и кой не става за полицай, защото не познаваш работата на полицията.
Никой не желае да работи с негодници и нехранимайковци и по този въпроса няма споря с теб!
Участвам в конкурсни комисии и понякога се е случвало хора, които познавам добре на заключителното интервю да получат 30 точки. Тези хора ги познавам по-добре от психолога и макар там да не са се справили добре, аз преценявам, че стават за полицаи и получават максимума на заключителното интервю. Никой не може да ме съди, защото аз ще работя с тези хора и за мен е важно да имат мерак за работа и да могат да мислят. На всичко друго ще ги научим в управлението и ще ги изградим като полицаи!
В МВР няма васалитет, едва ли знаеш каква е значението на тази дума. В МВР има служебна субординация, която е задължителна за всички служители на МВР. Директора на ОДМВР като отдаде заповед, които сме под него в служебната йерархия изпълняваме заповедта. Това не е васалитет, това е чинопочитание и служебна дисциплина. Всичко това ти го казвам не защото съм повлиян от системата, а защото познавам системата и знам какво трябва на системата да работи успешно.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Питане за психотест

Мнениеот osata » 08 Сеп 2015, 22:35

Може много да се говори и спори на тази тема. Дакота удря рамо и дава максимум точки с идеята бъдещият служител да работи, а друг ще го направи за едно агне ;) , няма гаранция къде как се случват нещата. Лошото е друго, по МВР се плюе най-много, но не знам в общините, в другите министерства дали има толкова изгонени служители, колкото в МВР. А там нещата не са по-различни, особено пък в общинските предприятия.
Ако имаш данни и доказателства (не съвпадения и бях на рожден ден и един човек разказа), подавай сигнал смело. Лошото е, че дори и да си прав, не може да се докаже. Гледай положително на живота и всичко ще се нареди. Може би не е дошъл подходящия момент :D
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Питане за психотест

Мнениеот bulgariansoul » 16 Сеп 2015, 13:43

Дакота, познавам работата на полицията доста по-добре от този, който е приет на моето място, което в случая не е от значение.Процедурата по прием на кандидати е регламентирана напълно ясно и никъде не съм видял къде пише, че могат да се приемат хора по лична преценка на един човек от комисията, но аз и точно за това говоря,че има хора, които определят дали някой е кадърен по лична - приятелска преценка а не експертна, аз може да не съм квалифициран, но не съм кандидатствал в МВР единствено заради заплатата и за разлика от масовката, която се приема си покривам физическият изпит с максималния брой, теста ми за интелигентност е бил най - добрият от този на 30 кандидата(по думи на интервюиращата психоложка) а също така владея три езика, имам висше образование, което е в направление национална сигурност и то не във Варненски свободен и малко или много и може би в някоя нормална държава щях да съм подходящ кандидат за системата,но дебелакът, който бе приет е трето поколение полицай.. все пак това няма как да се мери с моята квалификация.
Каквото и да ми кажете няма да ме разубедите, че цялата система и процедура по прием е прогнила и никъде не се оценяват реално качествата на кандидата, в цивилизацията има точкова система за прием.Конкретно - знаеш английски + 5 т. , образование в същото направление + 5 т. , имаш сертификат за владеене на дадено бойно изкуство +5т. и т.н.
Гражданите мразят МВР и това е истината, която ви удря най вече вас всеки ден в очите.Вие сте тези, които трябва да извършат промяната, но за жалост като общество не сме узряли до такава степен, за да се случи това. Аз не бях приет заради шуробаджанащина и няма да съм първият нито последният, но утре, след месец или няколко години, когато системата прогние до такава степен, че да не може да си върши работата ще трябват онези, които са подготвени а не само могат да "мислят". В момента в полицията дори не се търсят хора, които могат да мислят а такива без лично мнение и много акъл, самият факт, че се търсят по - ниски стойности на скалата за лидерство в психологическите въпросници обяснява и другото явление, което се наблюдава - податлив на корупция управленски апарат.
Жалко, че няма един политик, който да си развали комфорта и да започне борба срещу прогнилото в системата чрез реформи, които да са стратегически а не козметични както сега.
bulgariansoul
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2015, 14:25

Re: Питане за психотест

Мнениеот dakota_ » 16 Сеп 2015, 14:44

Ти допускаш множество грешки и като цяло разсъждаваш погрешно.
Естествено, че никой от спечелилите конкурса за полицай не е квалифициран. Ако е квалифициран няма да се налага да ходи в ЦСПП, а ще започва веднага работа като полицай.
Нали целта на курса в ЦСПП е точно за получаване на професионално обучение. Друг въпрос е, че след това като дойдат при нас в управлението и установяваме, че в ЦСПП са ги обучили колкото да си връзват връзките на обувките.
Никой не е казал, че по личната преценка на един човек от комисията става приема. Комисията се състои от N на брои членове, заседава се и по преценка на комисията се оценяват кандидатите за полицаи!
Приеми, че аз участвам в такива комисии и аз решавам за себе си с кой искам да работя и кой отговаря на моите професионални критерии за полицай!
Искам да ти кажа, че за мен няма никакво значение кандидата дали владее западен език, ако в заповедта за конкурса няма такова изискване. За мен няма никакво значение кандидата дали има завършено висше образование, ако в заповедта за конкурса няма обявено такова изискване.
За мен от основно значение е кандидата да е физически здрав, да има желание за работа и да може да мисли самостоятелно. Няма ли ги тези качества, не искам да служа с него. На всичко мога да го науча, ако има мерак за работа и акъл в главата!
Гражданите не мразят МВР и МВР се ползва с висок процент на доверие от страна на гражданите.
Има хора, които обичат МВР, когато дърпа ушите на съседите им, но когато "палачинката" се обърне и те изпаднат в положението на съседа си, тези хора почват да ругаят МВР! Това не са граждани, това интересчии и за мен мнението на тези хора е без значение!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Предишна

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта