само българско гражданство?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

само българско гражданство?

Мнениеот Mihaela » 03 Май 2012, 00:07

Здравейте,

Един от посочените документи за кандидатстване е Декларация, че кандидатът притежава само българско гражданство. Какво се случва ако кандидатът има двойно гражданство?

Благодаря
Mihaela
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Май 2012, 23:40

Re: само българско гражданство?

Мнениеот Lord » 03 Май 2012, 19:09

Чл. 17. Кандидати за курсанти в редовна форма на обучение, могат да бъдат лица, притежаващи само българско гражданство , които отговарят на условията да:
1.......
2.......


Цитатът е от тук http://www.academy.mvr.bg/NR/rdonlyres/ ... apriem.pdf

Как е възможно почти всички да твърдят, че имат огромно желание за обучение в АМВР и служба в МВР, а да ги мързи да отделят малко време. Не се обиждайте, но не става само с ядене...
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: само българско гражданство?

Мнениеот SFS » 03 Май 2012, 21:16

А тук мойте пичове, почнаха работа в провинциялната (която е с ранг на националната полиция у нас) и то дори без да са граждани на Канада и имат само чуждо а именно българско такова. Ето каква е разликата от глушпашката урушяшка и шуробаджанашка сисстема и от онази, която търси и намира онова което и трябва и е сигурно, че няма да съжалява. 8-)
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: само българско гражданство?

Мнениеот Lord » 03 Май 2012, 21:52

Репликата ти следва да е ясно, че е към милиционерите, нали?!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: само българско гражданство?

Мнениеот SFS » 03 Май 2012, 22:13

То То други у нас няма драги. И репликата ми е насочена към онези, които неискат да прекарат живота си в кал и смятат, че имат сили и са достойни и добри. Нека хващат пътя за насам...има много място и добра переспектива не само за тях а и за децата им и за жените им и за достойното бъдеще на семействата им. Ето така ще оbезкървя тумора, който е засмукал родината ми. И после ще му резнем главицата на баш октопода.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: само българско гражданство?

Мнениеот Mihaela » 09 Май 2012, 19:34

Доста обстойно проучих , изчетох публикуваната информация за постъпване на работа и ме учуди този момент за "само бг гражданство", затова поисках разяснение. Аз съм полицай в Англия и постъпих тук на работа много преди да получа английско гражданство. Изводът е, че ако искам да се върна в Бг и да продължа в същата сфера, трябва да се откажа от англ поданство......хммммм
Mihaela
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Май 2012, 23:40

Re: само българско гражданство?

Мнениеот Lord » 09 Май 2012, 20:00

Изискването е за кандидатстване в АМВР. Хич, ама хич не съм убеден, че е необходимо да се отказваш от второ гражданство, ако искаш да си полицай у нас. Все пак тези познания не са ми в преките и ежедневни задължения, позволи да проверя и ще пиша.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: само българско гражданство?

Мнениеот Mihaela » 09 Май 2012, 20:20

Ще ти бъда много благодарна. Зная, че в Канада, Щатите и др държави автоматично ще бъда приета без приемни изпити, само се минава обучение, но не успях да намеря никаква информация в България как стои този въпрос.
Благодаря още веднъж:)
Mihaela
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Май 2012, 23:40

Re: само българско гражданство?

Мнениеот малкия » 12 Май 2012, 22:30

ЗАКОН ЗА МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ

Чл. 179. (1) (Изм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г.) Държавен служител в МВР може да
бъде дееспособно физическо лице, което:
1. има само българско гражданство;
...


Хубав или лош, такъв е законът...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: само българско гражданство?

Мнениеот osata » 12 Май 2012, 23:07

малкия написа:
ЗАКОН ЗА МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ

Чл. 179. (1) (Изм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г.) Държавен служител в МВР може да
бъде дееспособно физическо лице, което:
1. има само българско гражданство;
...


Хубав или лош, такъв е законът...


Е така е, ама като всички закони българина иска да важат за другите, но не и за него.
Българина иска нощна тишина след 22.00 часа, ама веднъж годишно да не важи за него, щото събирал аверите и вдигал нощна алкохолна врява. Ама не осъзнава, че има други 20 съседи и всеки от тях веднъж годишно, жена му, детето.... и ето ти всяка седмица купон.
Българина иска като пресича на пешеходна пътека да го изкачват докато върви сякаш улицата е на баща му, но като седне зад волана след 30 минути иска пешеходците да бягат.

Прав си - такъв е законът, има хора, които да го тълкуват, а други, които да го изпълняват.
Аз се досещам каква е логиката, вярно, шпиономанията не е това, което е била, но.... ако някой има двойно гражданство, отказва се от другото и готово. ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52


Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта