Необходими документи за постъпване на работа в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Необходими документи за постъпване на работа в МВР

Мнениеот Ченгето » 02 Фев 2012, 23:06

Здравейте!
Понеже съм нов във форума искам да се допитам до вас Господа какви документи са нужни да подам за постъпване на работа в системата на МВР.Понеже вече съм на 20 години,а от малък силно ме влече тази професия,защото съм човек който обича да помага с каквото може на хората,а и също така и заради отговорноста в тази професия.Не знам може и генно заложено да е както се казва понеже баща ми е бивш полицай и се реших и да за опитам :lol: но както и да е.Направо на въпроса искам да ви попитам какви точно документи са нужни за кандидатстване на работа в МВР.Знам само определени документи който са нужни,а бихте ли ми казали кой още ще ми потрябват?
1.1 Копие от диплома за Средно Образование
1.2 Копие от лична карта
1.3 Свидетелство за съдимост (6 месеца) "Работа в МВР"
1.4 Медицинско свидетелство
1.5 Медицински прегледи
Благодаря предварително 8-)
Ченгето
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Фев 2012, 22:50

Re: Необходими документи за постъпване на работа в МВР

Мнениеот akulata » 03 Фев 2012, 10:02

Това трябва да са необходимите документи за кандидатстване, но като отидеш на място все пак си попитай:
Лична карта (копие);
Нотариално заверено копие на диплома за завършено средно образование (при издадена диплома от чуждестранно учебно заведение - удостоверение за признато образование);
Декларация, че кандидатът притежава само българско гражданство (по образец);
Свидетелство за съдимост за работа в МВР;
Удостоверяващ документ, че не е привлечен като обвиняем за умишлено престъпление от общ характер - от районна и градска (окръжна) прокуратура;
Удостоверяващ документ от Национална следствена служба, че срещу тях няма повдигнато обвинение за умишлено престъпление от общ характер;
Декларация по чл. 4, ал. 1, т. 2 от Закона за защита на личните данни (по образец);
Други документи, имащи отношение към конкурса


Има и нова наредба за условията и реда за постъпване на държавна служба в МВР :

http://www.dhr.mvr.bg/Competition/work_mvr.htm
Можеш да отнемеш островът от момчето, но не и момчето от острова!!!
Аватар
akulata
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 399
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 22:12
Местоположение: София

Re: Необходими документи за постъпване на работа в МВР

Мнениеот Ченгето » 03 Фев 2012, 10:43

Много благорадя 8-)
Ченгето
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Фев 2012, 22:50

Re: Необходими документи за постъпване на работа в МВР

Мнениеот Simo007 » 03 Фев 2012, 12:06

Харесай си дирекция в която мислиш да служиш, изчакай да се обяви конкурс за нея в сайта на МВР! След това отиваш в нейните "ЧР" и попълваш заявление за участие в конкурса. Там ти дават листче с документите, които са необходими за кандидатстване.
Simo007
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 20 Юли 2011, 20:42

Re: Необходими документи за постъпване на работа в МВР

Мнениеот Li40 » 03 Фев 2012, 19:42

Декларация по чл. 4, ал. 1, т. 2 от Закона за защита на личните данни (по образец);

Декларация, че кандидатът притежава само българско гражданство (по образец);

Тези документи ги подписваш на място. Дават ти лист, на който декларираш с подпис, че си български гражданин и че нямаш нищо против да ти боравят с личните данни. Иначе всички други документи трябва да ги вадиш с много пот и нерви (нали знаеш чиновниците как реагират когато им прекъснеш кафето :lol: ) Ако искаш да кандидатстваш за водач на специализиран автомобил (патрулен, пожарен) , ще ти искат категория C или Д . Успех!
Li40
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 37
Регистриран на: 19 Ное 2011, 10:21

Re: Необходими документи за постъпване на работа в МВР

Мнениеот To4eH » 03 Фев 2012, 20:47

Забравихте да кажете на момчето най-важното-да си търси отсега стабилен "жокер".Нямаш ли такъв,дори и да стигнеш до края,си твърда резерва.В това лично се убедих.
To4eH
Нов
Нов
 
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 10:29

Re: Необходими документи за постъпване на работа в МВР

Мнениеот BARETATA » 03 Фев 2012, 21:49

To4eH написа:Забравихте да кажете на момчето най-важното-да си търси отсега стабилен "жокер".Нямаш ли такъв,дори и да стигнеш до края,си твърда резерва.В това лично се убедих.


Глупости , не ми се четат , сори колега,ама явно си влязъл във Филма , много яко . Дори и да има такива , точно тук не е мястото да споделяш такива работи.Гледай по - философски на нещата , има време ще разбереш.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Необходими документи за постъпване на работа в МВР

Мнениеот doznatel1 » 04 Фев 2012, 00:53

akulata написа:Това трябва да са необходимите документи за кандидатстване, но като отидеш на място все пак си попитай:
Лична карта (копие);
Нотариално заверено копие на диплома за завършено средно образование (при издадена диплома от чуждестранно учебно заведение - удостоверение за признато образование);
Декларация, че кандидатът притежава само българско гражданство (по образец);
Свидетелство за съдимост за работа в МВР;
Удостоверяващ документ, че не е привлечен като обвиняем за умишлено престъпление от общ характер - от районна и градска (окръжна) прокуратура;
Удостоверяващ документ от Национална следствена служба, че срещу тях няма повдигнато обвинение за умишлено престъпление от общ характер;
Декларация по чл. 4, ал. 1, т. 2 от Закона за защита на личните данни (по образец);
Други документи, имащи отношение към конкурса


Има и нова наредба за условията и реда за постъпване на държавна служба в МВР :

http://www.dhr.mvr.bg/Competition/work_mvr.htm



Не са само тези, кадровика ще ти каже за останалите, в сайта на МВР не публикуват пълния брой документи които се изискват!!! Но първо си избери конкурс от тук -> http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entrance/default.htm другото можеш да го прочетеш в останалите теми! Успех!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Необходими документи за постъпване на работа в МВР

Мнениеот scofieldpb » 04 Фев 2012, 20:37

Т'ва с жокерите като го мярна някъде из форума ...взе да ме дразни и то яко...Особено да го казвате на хора,които тепърва им предстои да влязат в конкурсите,не стига че трябва да мислят за всички етапи-как да се справят възможно най-добре ами и да мислят за "жокери". Е*и му майката значи...Ще го кажа за N-ти път...Има хора,на които им се помага,няма как-самите конкурси са такива,но има и такива,които влизат без да познават никой,без да им се окаже каквато и да е помощ! Аз,Аз съм един от тях..Тва с жокерите го чух и прочетох и то не веднъж(мина ми даже през акъла-"абе къде съм тръгнал Аз?!?),но в един момент само ме мотивира още повече.И дори и да бях отпаднал на някой от етапите,щях да пробвам пак,пак и пак,защото знам какво искам и знам че мога да го постигна-здрав съм,прав съм,ще се боря и няма да чакам на тоя и ония! Така че уважаеми кандидати-ЖЕЛАНИЕ,МОТИВАЦИЯ,ХЪС И СМЕЛО НАПРЕД!!!
scofieldpb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 57
Регистриран на: 05 Сеп 2011, 19:25

Re: Необходими документи за постъпване на работа в МВР

Мнениеот Simo007 » 04 Фев 2012, 23:47

scofieldpb написа: от scofieldpb » 04 Фев 2012, 20:37

Т'ва с жокерите като го мярна някъде из форума ...взе да ме дразни и то яко...Особено да го казвате на хора,които тепърва им предстои да влязат в конкурсите,не стига че трябва да мислят за всички етапи-как да се справят възможно най-добре ами и да мислят за "жокери". Е*и му майката значи...Ще го кажа за N-ти път...Има хора,на които им се помага,няма как-самите конкурси са такива,но има и такива,които влизат без да познават никой,без да им се окаже каквато и да е помощ! Аз,Аз съм един от тях..Тва с жокерите го чух и прочетох и то не веднъж(мина ми даже през акъла-"абе къде съм тръгнал Аз?!?),но в един момент само ме мотивира още повече.И дори и да бях отпаднал на някой от етапите,щях да пробвам пак,пак и пак,защото знам какво искам и знам че мога да го постигна-здрав съм,прав съм,ще се боря и няма да чакам на тоя и ония! Така че уважаеми кандидати-ЖЕЛАНИЕ,МОТИВАЦИЯ,ХЪС И СМЕЛО НАПРЕД!!!


Време беше някой да го каже!
Simo007
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 20 Юли 2011, 20:42

Следваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта