Нов конкурс при Главна дирекция Охранителна полиция

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Нов конкурс при Главна дирекция Охранителна полиция

Мнениеот Кадет » 10 Яну 2015, 10:38

Nikola_9123 написа:След като се обяви конкурса след колко време е физическия изпит от датата на обявяване на конкурса.


След като се обяви конкурса се снабди с необходимите "връзки" да може да си гарантираш успех до края на конкурса и да бъдеш сред имената в крайното класиране.
Кандидатствах 2 пъти на конкурси за полицай - кат."Е",и двата пъти стигах до заключително интервю и двата пъти на заключителното интервю отпадах и не се класирах.
Направи ми впечатление,че и на двата конкурса имаше хора,които знаеха,че ще стигнат до края и ще спечелят конкурса. На първия конкурс само един човек не знаеше,че ще стигне до окончателното класиране и ще го приемат,а на втория конкурс нямаше изненади и всички,които се бяха подсигурили с "коз" бяха приети.
Не съжалявам,защото явно е трябвало да мина по този път и да получа своя житейски урок. Сега съм курсант в АМВР. Кандидатстването и приема в АМВР няма нищо общо с конкурсите за постъпване на работа в МВР и само в АМВР не може да се ползва жокер "Помощ от приятел".
Доволен съм от успеха си,харeсва ми обучението в АМВР и се радвам,че успях да покажа пред безпристрастна приемна комисия,че ставам не само за обучение в ЦСПП (полицай от обявените конкурси),а имам качества и благодарение на това съм курсант редовно обучение в АМВР.
Вярвам,че в МВР ще се извършат необходимите промени да се спре с шуробаджанащината и прием на хора,които са хора на други хора част от системата на МВР,а не хоряа с необходимите качества за служба в МВР. Не е достойно и не е честно към обществото да се пренебрегват правилата и в системата на МВР да влизат хора не с качества,а с "връзки'.
Кадет
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Яну 2015, 10:20

Re: Нов конкурс при Главна дирекция Охранителна полиция

Мнениеот Lord » 10 Яну 2015, 12:56

Кадет написа:Кандидатствах 2 пъти на конкурси за полицай - кат."Е",и двата пъти стигах до заключително интервю и двата пъти на заключителното интервю отпадах и не се класирах.
Направи ми впечатление,че и на двата конкурса имаше хора,които знаеха,че ще стигнат до края и ще спечелят конкурса. На първия конкурс само един човек не знаеше,че ще стигне до окончателното класиране и ще го приемат,а на втория конкурс нямаше изненади и всички,които се бяха подсигурили с "коз" бяха приети.


От 2 конкурса правиш генерални изводи, уверявам те, че грешиш. Освен това няма как да знаеш как са се представили на интервюто другите кандидати. Комисията се състои от ръководни служители, които имат пряк интерес да спечели човек, който да им върши работа през следващите 27 години, а не да търсят работа на някакъв хъшлак, който примерно има близки, познаващи някого с висока позиция в йерархията. Възможно е да има редки изключения, но по принцип не става така.
Проблемът през последните години е, че "материала", който кандидатства е изключително калпав и вместо най-добрият се налага да се избира най-малкото "зло", но това е вече съвсем друга тема.

Успех в обучението и в бъдещата ти служебна дейност!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Нов конкурс при Главна дирекция Охранителна полиция

Мнениеот Кадет » 10 Яну 2015, 18:06

Благодаря за добрите пожелания :)
Изводите ги направих само от това,което чух и видях по време на двата конкурса. Странно е,защо на физическият изпит,изпитващите неволно си обръщат главите и си затварят очите за пропуските на определени хора ;)
Странно е откъде такава увереност на отделни кандидати,че няма да имат проблем и са,както се изразиха тогава "вътре в системата" и наистина,нямаше човек,който да беше казал,че ще е вътре и да отпадне от конкурса.
Не съм сигурен и в това,което казвате за ръководните служители,че гледат да си подберат хора,които ще им вършат работа следващите 27 години. Ще се опитвам да обясня моята гледна точна.Няма гаранция,че този кандидат ще остане следващите 27 год. на работа в МВР. Ръководните служители в комисиите са на такава възраст,че повечето или са с необходимия стаж за пенсия,или им остават няколко години да достигнат необходимия стаж за пенсия.
Следващият ми довод е,че за толкова години все някой от тях е задължен с нещо на други и не може да откаже подкрепа. Има и един друг довод,който някъде се оказва много важен и този довод важи не само за МВР,а за цялата държава и става дума за пари. Нямам доказателства,но дори западни дипломати изтъкнаха довода с корупцията като водещ в България и определиха като корумпирани не малък брой магистрати. Не може МВР да е изключение и ръководителите в МВР,от които зависи нещо да са до един честни и неподкупни. Мнението ми е,че самата конкурсна процедура е така направена,че създава възможност за манипулиране на резултатите.
За мое щастие процедурата по прием в АМВР е абсолютно непробиваема и няма възможност за машинации и удари под кръста.
Моля да не ме упреквате за мнението ми,споделих само мои лични впечателения,които са ме огорчили. Вярвам,че в МВР голямата част от служителите са честни и справедливи хора,иначе не бих влязъл в АМВР и не бих искал да съм част от МВР.
Благодаря ви отделеното време и внимание.
Кадет
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Яну 2015, 10:20

Re: Нов конкурс при Главна дирекция Охранителна полиция

Мнениеот PAOLON » 10 Яну 2015, 19:34

Кадет написа:За мое щастие процедурата по прием в АМВР е абсолютно непробиваема и няма възможност за машинации и удари под кръста
Кадет написа:Нямам доказателства,но дори западни дипломати изтъкнаха довода с корупцията като водещ в България и определиха като корумпирани не малък брой магистрати. Не може МВР да е изключение и ръководителите в МВР,от които зависи нещо да са до един честни и неподкупни.

Нещо не разбрах.Конкурсите за категория "Е" са манипулирани,а конкурса в АМВР,не.Казвал съм го преди,ще го кажа пак.И на двете места се влиза с връзки и без тях,но рядко.За категория "Е" и с пари.За АМВР ,не знам.Преди две години мизата беше 2000 лева.Младежа сега е в Метрополитен.Правил е три опита и четвъртия успешен.На теб ти желая успех и дано читавите полицаи, на който ще си ръководител,не ревът един ден от теб.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Нов конкурс при Главна дирекция Охранителна полиция

Мнениеот Кадет » 10 Яну 2015, 20:00

PAOLON написа:
Кадет написа:За мое щастие процедурата по прием в АМВР е абсолютно непробиваема и няма възможност за машинации и удари под кръста
Кадет написа:Нямам доказателства,но дори западни дипломати изтъкнаха довода с корупцията като водещ в България и определиха като корумпирани не малък брой магистрати. Не може МВР да е изключение и ръководителите в МВР,от които зависи нещо да са до един честни и неподкупни.

Нещо не разбрах.Конкурсите за категория "Е" са манипулирани,а конкурса в АМВР,не.Казвал съм го преди,ще го кажа пак.И на двете места се влиза с връзки и без тях,но рядко.За категория "Е" и с пари.За АМВР ,не знам.Преди две години мизата беше 2000 лева.Младежа сега е в Метрополитен.Правил е три опита и четвъртия успешен.На теб ти желая успех и дано читавите полицаи, на който ще си ръководител,не ревът един ден от теб.


Мога да кажа само за двата конкурса за кат."Е",в които участвах,че бяха манипулирани и на заключителното интервю се изстреляха напред "връзкарите",които бяха предопределени да спечелят обявените конкурсни места. За АМВР не знам как може да се влезе с "връзки" или с пари. Ще се мотивирам,защо мисля,че не може да стане. В АМВР не може да ти фалшифицират дипломата за завършено средно образование,а тя има голямо значение. Приема в МВР не се извършва по Областните Дирекции на МВР,а кандидатите от цяла България се явяват в АМВР и комисията не е от местни полицейски началници,а от хора,на които трудно може да се влияе както на конкурсите провеждани от областните дирекции. По време на моето кандидатстване отпадна кандидат,на които бащата беше началник на полицейско управление. Отпадналият кандидат в момента е полицай в Дирекцията,в която баща му е началник на управление и то на първо явяване на конкурс. Не знам дали е ползвал "връзки" само казвам,че е спечелил конкурса от първи опит. Според мен,ако конкурсите за полицаи не се провеждат по областните дирекции,а се провеждат централно и кандидатите за полицаи след прием да се разпределят по областните дирекции,тогава вероятно ще има по-малко злоупотреби и машинации при провеждане на конкурсите. Благодаря за пожеланието,аз нямам амбиции да ставам началник,желанието ми е да работя като полицай.
Кадет
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Яну 2015, 10:20

Re: Нов конкурс при Главна дирекция Охранителна полиция

Мнениеот PAOLON » 10 Яну 2015, 21:40

Сумата е за конкурс за категория "Е".За АМВР,да се дават пари ,не знам.Знам само,че и там са влизали синове на колеги с помощ.Влизали.Сега може да се е променило.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Нов конкурс при Главна дирекция Охранителна полиция

Мнениеот dakota_ » 10 Яну 2015, 22:05

Кадет написа:Според мен,ако конкурсите за полицаи не се провеждат по областните дирекции,а се провеждат централно и кандидатите за полицаи след прием да се разпределят по областните дирекции,тогава вероятно ще има по-малко злоупотреби и машинации при провеждане на конкурсите. Благодаря за пожеланието,аз нямам амбиции да ставам началник,желанието ми е да работя като полицай.

Прозрял си нещо много съществено :) ако конкурсите за полицаи се провеждат общо за МВР и след това спечелилите конкурса подлежаха на задължително разпределение по ОДМВР различни от местоживеенето,положението щеше да е друго и качеството на кадрите щеше да е съвсем друго ;) Положението щеше да е друго,ако имаше задължително разпределение и при задочно завършилите АМВР,които плачат за равен старт с редовно завършилите АМВР,но това е друга тема...
Кажи сега,защо според теб се получава такъв голям наплив от желаещи да станат полицаи,като непрекъснато се тръби по медиите,че заплатите са много ниски,условията на труд в МВР са мизерни,полицаите нямат никаква сигурност,подложени са на огромен стрес на работното място и т.н...а толкова много кандидати за полицаи?
Знаеш ли каква заплата получава един новоназначен полицай и щеше ли да ти стига тази заплата?
Какъв е мотива ти да станеш полицай /изключи отговора да се бориш с престъпността и корупцията,че е банален/ ?
Какво би направил,ако станеш свидетел,че твой колега взима подкуп?
Какво според теб трябва да се промени в АМВР и какво ти харесва в АМВР?
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Нов конкурс при Главна дирекция Охранителна полиция

Мнениеот m-r_Vekilski » 10 Яну 2015, 23:08

dakota_ написа:[
Какво би направил,ако станеш свидетел,че твой колега взима подкуп?

"Юнга", аз бих отговорил така....ако колегата ми е партнер.... и скрие и стотинка от мен.....малеееее, дупе да му е яко :evil:
Сега се сещам за разговор между две ченгета.
Едното пита другото...абе пич,ти вземаш ли подкуп?
Другият отговаря...не знам,никой не ми е предлагал :lol:
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: Нов конкурс при Главна дирекция Охранителна полиция

Мнениеот кпц » 10 Яну 2015, 23:32

Кадет написа:...Вярвам,че в МВР ще се извършат необходимите промени да се спре с шуробаджанащината и прием на хора,които са хора на други хора част от системата на МВР,а не хоряа с необходимите качества за служба в МВР....

И аз това го вярвам вече десетилетия, пък все не става! ;)
Казват му "Българска работа".
То и хората с необходимите качества за служба в МВР намаляха. За необходимото образование пък съвсем няма да говоря, защото вече стана опасно липсващо.
Законът също не е добър. / Защо не разрешат съдебен контрол върху крайните класирания по конкурсите за назначаване? Защо не удължат срока за обжалване, който е тридневен, и то от датата на обявяване, а не на съобщаване? Защо няма ясни и известни критерии кога може да се определят длъжности само за кандидати - ЛРТП? Няма и предвидени възможности за паралелен контрол на резултатите от етапа за изследване на физическа годност. /
Професионалната подготвеност на членовете на комисиите е много спорна. Често участват формално, понякога са зависими от председателя и/или от зам.-председателя.
Затова не е чудно, че МВР "скърца" много.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Нов конкурс при Главна дирекция Охранителна полиция

Мнениеот dakota_ » 11 Яну 2015, 10:54

кпц написа:
Кадет написа:...Вярвам,че в МВР ще се извършат необходимите промени да се спре с шуробаджанащината и прием на хора,които са хора на други хора част от системата на МВР,а не хоряа с необходимите качества за служба в МВР....

И аз това го вярвам вече десетилетия, пък все не става! ;)
Казват му "Българска работа".
То и хората с необходимите качества за служба в МВР намаляха. За необходимото образование пък съвсем няма да говоря, защото вече стана опасно липсващо.
Законът също не е добър. / Защо не разрешат съдебен контрол върху крайните класирания по конкурсите за назначаване? Защо не удължат срока за обжалване, който е тридневен, и то от датата на обявяване, а не на съобщаване? Защо няма ясни и известни критерии кога може да се определят длъжности само за кандидати - ЛРТП? Няма и предвидени възможности за паралелен контрол на резултатите от етапа за изследване на физическа годност. /
Професионалната подготвеност на членовете на комисиите е много спорна. Често участват формално, понякога са зависими от председателя и/или от зам.-председателя.
Затова не е чудно, че МВР "скърца" много.


Когато си обективен и точен като в случая,няма как да не се съглася с теб,разбира се с малки уговорки по отношение на съдебния контрол ;) Ако се поинтересуваш и разпиташ колко време се влачи докато приключи една сага с обявен конкурс за частни съдебни изпълнители,ще се изумиш и ще се откажеш от съдебния контрол,докато не се заимаме с ефективно работеща съдебна система.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron