Кандидат за работа

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Кандидат за работа

Мнениеот b0rk0 » 12 Сеп 2011, 16:41

Здравейте, от доста време следя конкурсите за "Постъпване на държавна служба в МВР - на длъжности, за които не се изисква първоначално професионално обучение". Интересувам се следното:
Завършил съм висше военно училище и имам стаж малко над 11 години като офицер в БА. През 2008 година напуснах БА. От тогава до сега работя професия която не е свързана с дейностите на МВР. Мога ли да кандидатствам по изброените позиции в конкурсите или ми е нужна предварителна подготовка.
Какво бихте ме посъветвали?
b0rk0
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Сеп 2011, 11:05

Re: Кандидат за работа

Мнениеот daniela_suzi » 12 Сеп 2011, 19:34

Напоследък все по-рядко влизам във форума,но всеки път като го направя и се убеждавам,че съм права.В този раздел"Постъпване на държавна служба" например непрекъснато се изумявам как може новорегистрирани съфорумници да задават едни и същи въпроси под най-различни форми и изобщо да не четат вече отворените такива. :roll: А пък като прочета някой пост,в който всичко е едно голяяяяяяяяяямо изречение,в което 100 пъти е писано"в смисъл" и ми идва да си метна компа през прозореца.Все пак си мисля,че всички са средно интелигентни поне от тук пишещите и няма нужда непрекъснато някой да ми обяснява какъв е смисъла на това,което го говори.Мога и сама да се сетя!Дано никой не се засегне,четете по-внимателно и питайте умно,за да ви се отговори!Успех на всички,кандидатстващи в тази ситема за работа! :)
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: Кандидат за работа

Мнениеот Lord » 12 Сеп 2011, 19:40

b0rk0, не знам като следиш конкурсите за постъпване без първоначално обучение дали ти е направило впечатление, че става въпрос за длъжности, които нямат полицейски правомощия и функции, например ел.техник, автомонтьор, сътрудник или в най-добрия случай за дознател /разследващ полицай/.

Като офицер от БА предполагам, че се интересуваш от длъжност с полицейски правомощия, която е аналогична на офицерските в армията. Ако съм прав, необходимо е да следиш конкурси за длъжности изискващи първоначално професионално обучение, категория "Г".

Не се подвеждай, че някой ще ти иска завършен някакъв курс, защото първоначалното обучение е след като спечелиш конкурса.

Успех!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Кандидат за работа

Мнениеот ross_migration » 12 Сеп 2011, 19:45

b0rk0 написа:Здравейте, от доста време следя конкурсите за "Постъпване на държавна служба в МВР - на длъжности, за които не се изисква първоначално професионално обучение". Интересувам се следното:
Завършил съм висше военно училище и имам стаж малко над 11 години като офицер в БА. През 2008 година напуснах БА. От тогава до сега работя професия която не е свързана с дейностите на МВР. Мога ли да кандидатствам по изброените позиции в конкурсите или ми е нужна предварителна подготовка.
Какво бихте ме посъветвали?


Можеш да кандидатстваш за всеки един конкурс от раздел "Постъпване на държавна служба", независимо дали е с първоначално професионално обучение или без. Ако отговаряш на изискванията, посочени в заповедта за даден конкурс - кандидатствай. Ако кандидатстваш за кат. Г ще си равнопоставен с тези, които са завършили педагогика или друга специалност :)
ross_migration
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 25 Сеп 2010, 13:49

Re: Кандидат за работа

Мнениеот b0rk0 » 12 Сеп 2011, 21:45

Благодаря много на Lord и ross_migration.

Незнаех, че мога да кандидатствам за длъжности, за които се изисква първоначално професионално обучение.

Благодаря отново :)

А що се отнася до дамата daniela_suzi, мога само да и напомня:
1. Това е форум и моето писане не се обвързва по никакъв начин с нейния отговор. Като не и харесва да не пише в темата ми а да сигнализира модератор за да изтрие поста ми.
2. Изречението
ross_migration написа: А пък като прочета някой пост,в който всичко е едно голяяяяяяяяяямо изречение,в което 100 пъти е писано"в смисъл" и ми идва да си метна компа през прозореца.
явно не се отнася до мен.
В предния ми пост изреченията са 5 (пет), а не едно голяяяяяяямо - и в нито едно не се съдържа "в смисъл"...
Мила госпожо, явно сте прекалила с четенето на форуми и даването на каквито и да е заключения.
3. Смисъла на изречението Ви :
daniela_suzi написа:Все пак си мисля,че всички са средно интелигентни поне от тук пишещите и няма нужда непрекъснато някой да ми обяснява какъв е смисъла на това,което го говори.

е малко трудно за разбиране и почти безсмислено - явно сте писала гледайки през прозореца.
4. Благодаря за пожеланията - успех и на Вас!
b0rk0
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Сеп 2011, 11:05

Re: Кандидат за работа

Мнениеот Lord » 12 Сеп 2011, 22:40

Радвям се, ако сме били полезни.
Тук си ни е едно кътче от глобалната мрежа, бъди благосклонен, към колежките, може да са казали едно, а да е прозвучало другояче, стават такива неща в нета. Важното е да си помагаме, когато можем и да не си пречим, ако не можем да си помогнем, нали така?! :)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Кандидат за работа

Мнениеот daniela_suzi » 13 Сеп 2011, 19:25

Благодаря,Лорд,както винаги си благороден!Относно господина,който отвори тази тема-поднасям ви извиненията си,ако сте се почувствали засегнат,но вашия пост просто ми даде повод да напиша това,което е по-горе.Тъй като отскоро сте във форума и може би не сте имали време да прочетете многото и повтарящи се отворени теме,затова написах горното.Иначе сте прав,всеки има право на мнение и не мисля,че вие имате пък право да коментирате моето.Не съм литературен критик и най-малко пък ще критикувам писаното от някой тук.Желая ви успех в бъдещите кандидатствания за работа в МВР!
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: Кандидат за работа

Мнениеот b0rk0 » 15 Сеп 2011, 22:53

Благодаря за критиките - наистина много малко са хората които четата форумите преди да попитат нещо за пореден път :) Аз също съм отправял подобни критики.

С риск да почерня темата която съм отворил, искам да попитам следнота:

Да приемем, че съм подал документи и вече съм "Удобрен", в какво точно се състой "Предварителната подготовка" - колко време трае, къде се провежда и други подробности... Ще се радвам на всяка информация която получа :)

Успех на всички!
b0rk0
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Сеп 2011, 11:05

Re: Кандидат за работа

Мнениеот To4eH » 16 Сеп 2011, 10:42

Колега,предварителната подготовка е в зависимост от категорията,за която кандидатстваш.Предполагам знаеш,че полицаите вече нямат звания,а категории.Та,ако е за категория "Е"(по старому-сержант),те пращат на школа в Пазарджик 9 месеца.Ако е за категория Г(офицер)-обучението е в АМВР-София,мисля за 6 или 9 месеца...Имай на предвид обаче,че вече не може отвън да се кандидатства директно за кат.Г(подчертавам-само за тези с полицейски правомощия,т.е.-с предварително първоначално обучение-за другите може),поне аз последните 1-2 години не съм виждал такива конкурси,всичките са вътрешни,т.е трябва да си вече служител на МВР...Така че,ако искаш да кандидатсваш за длъжности с предв.първоначално обучение,трябва да почнеш от каг. Е.
Аз също съм офицер от БА,но предстои да бъда съкратен следващата година и сега кандидатствам в ОД на МВР-Пловдив,кат.Е.Ще се радвам ако успееш да влезнеш в редиците на МВР,желая ти успех и може да се засечем след време в някое районно,ако е на късмет. ;)
To4eH
Нов
Нов
 
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 10:29

Re: Кандидат за работа

Мнениеот BARETATA » 16 Сеп 2011, 20:13

Малко грешиш , школите са категорие " Е " , са само в Казанлък и Варна.Пазарджик , остава за израстване и преквалификация.Ето ти един външен конкурс :
http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entra ... F_8155.htm
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Следваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта